Our website have detected that you are using an outdated browser that will prevent you from accessing certain features. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.
Cart
Twój koszyk

OPTYMALNE ZDROWIE

Original Article
Download PDF

Zbyt wysoki poziom kwasów omega-6 i niewystarczająca ilość kwasów omega-3 w diecie może być szkodliwy dla zdrowia a utrzymanie właściwej równowagi tych kwasów tłuszczowych może być trudne. Zinzino przychodzi z rozwiązaniem. Jest to inicjatywa Balance, która działa we współpracy z Bioactive Foods z Norwegii i oferuje klientom prosty sposób sprawdzenia, których z nich potrzebują więcej lub mniej. BalanceTest zawiera cały zestaw do pobierania próbki w domu, który później w celu analizy jest wysyłany do certyfikowanego laboratorium. Gdy klient otrzymuje wynik testu jest w stanie zobaczyć dokładnie, jaki jest jego poziom kwasów, a następnie może dostosować spożycie kwasów omega-3 i -6 do własnego wyniku. Jako komplementacje testu Zinzino oferuje szeroką gamę produktów uzupełniających, takich jak oleje i kapsułki, aby pomóc konsumentom osiągnąć zalecane dla nich poziomy

Dag Pettersen, CEO Zinzino, mówi, że test okazuje się być niezwykle popularny na rynkach północno-europejskich i amerykańskich. "To robi dużą różnicę w życiu ludzi. To jest niesamowite. Do tej pory przebadaliśmy poziom kwasów omega-3 i -6 wśród około 145 000 osób, więc mamy teraz w bazie danych informacje i wiemy dokładnie jak te dane różnią się porównując kraj do kraju i rynek do rynku. To pomaga nam przy opracowywaniu produktów dla każdego obszaru geograficznego."Firma Zinzino została założona w 2005 r. pod hasłem, by 'dążyć do inspirowania zdrowia i dobrobytu wszystkich ludzi” Siedziba główna mieści się w Szwecji, podstawowe produkty tworzone są w firmie i poparte są działaniami naukowymi.

głównie na polu wsparcia spożywania zdrowych kwasów tłuszczowych. Ten model dystrybucji oparty jest na sprzedaży bezpośredniej, co dodaje osobisty kontakt i możliwość odpowiedniego wprowadzenia klienta Zinzino. Spotkanie może odbyć się w formie jeden na jeden, jako spotkanie grupowe lub formie domowej prezentacji. W ostatniej dekadzie firma Zinzino była w stanie budować niezawodną sieć niezależnych partnerów, aby rozszerzyć zasięg działalności i rozpowszechniać informacje o produktach prowadzących do poprawy jakości życia. Dag jest w firmie od ponad pięciu lat, w czasie których widział znaczący rozwój biznesu. "To była wielka podróż," mówi.

"Istnieje wiele firm, które rosną dość szybko, ale z satysfakcją mogę powiedzieć, że nasz wzrost był zawsze zrównoważony. Jesteśmy w stanie zwrócić pieniądze z powrotem do naszych akcjonariuszy i nadal inwestować w naszą przyszłość. Dziś mamy własne fabryki i rozwijamy nasze własne produkty, natomiast w przeszłości działaliśmy jako odsprzedawca produktów dla innych firm. Jestem chętny, by kontynuować pozytywną trajektorię wzrostu, którą obecnie jesteśmy; jest to jeden z filarów naszej firmy. Wzrost jest w naszym DNA, a wraz z nim przychodzą korzyści, takie jak możliwość oferowania lepszych cen i działania na większą skalę."Firma Zinzino obecnie skupia się na ekspansji geograficznej i rozwoju nowych produktów.” "Jesteśmy w trakcie realizacji naszej wizji w tych obszarach i to kierunkuje nas, by osiągnąć sukces w przyszłości," - mówi Dag. "Potrzebujemy się rozwijać i zrobimy wszystko, co konieczne, aby tak się stało. Trzy lata temu uruchomiliśmy Zinzino w Stanach Zjednoczonych, a rok temu weszliśmy na rynek niemiecki. To był dobry start. Następnym krokiem jest, by być obecnym w każdym kraju Unii Europejskiej i dodanie kolejnych osiemnastu krajów do czternastu, które obecnie mamy.


Rozwój produktu to dla nas kolejna wielka rzecz. Nasza najnowsza innowacja to olej z niezbędnych kwasów tłuszczowych pochodzących z ryb, który miesza się z wodą i smakuje jak cytryna. Nie ma w ogóle żadnego rybiego posmaku. To będzie kolejny przebój dla nas; to jest wielki przełom i jesteśmy z tego bardzo dumni." Dag mówi, że jest pasjonatem R&D i przyznaje, że aby dostarczyć najbardziej skutecznych produktów do klientów, jego zespół i partnerzy sprzedaży bezpośredniej muszą stale dostawać odpowiednią ilość szkoleń i edukacji. To złożona część działalności i dlatego wymaga szczególnej uwagi, zauważa. "Ustawiamy priorytet kształcenia w obrębie tego pola, upewniając się, że mamy odpowiednie materiały marketingowe, w których używamy odpowiedniego przekazu, jeśli chodzi o nasze produkty, jak również, że nie obiecujemy zbyt wiele w żadnym obszarze. "Chodzi o wypracowanie tego, jak dwadzieścia - pięć lub wiele różnych rzeczy pasują idealnie razem. Podobnie jak z pięknie wykonanym szwajcarskim zegarkiem, jeśli w jego projekcie brakuje choć jednej rzeczy, to może nie zadziałać. Dla nas ceny, marketing, szkolenia, ceny produktu oraz marketing cenowy i całą naszą konkurencję trzeba starannie rozważyć na etapie rozwoju produktu. Jestem naprawdę szczęśliwy, że posiadamy bardzo dobry personel wewnętrzny, bo to niezmiernie pomaga. Mamy ustaloną wysoką etykę pracy w całej organizacji i wszyscy rozumieją rolę, jaką odgrywają w sukcesie firmy Zinzino. "Kultura organizacyjna jest otwarta i nieformalna, a pracowników zachęca się do zabierania głosu, gdy mają dobry pomysł lub opinie. Istnieje chęć do akceptowania zmian i otwartość wśród wszystkich pracowników.

WZROST JEST W NASZYM DNA A WRAZ Z NIM PRZYCHODZĄ KORZYŚCI, TAKIE JAK, MOŻLIWOŚĆ OFEROWANIA LEPSZYCH CENY ORAZ PRACY NA WIĘKSZĄ SKALĘ.

-Dag Pettersen

"Zawsze dążymy do czegoś lepszego," kontynuuje Dag. "Nigdy nie obawiam się zmian, gdy idzie o doskonalenie działalności. Nie chcę rozstrzygać. Jeśli coś trzeba zmienić, możemy to zrobić od razu."Kiedy Dag wszedł na pozycję „executive” wprowadził istotną strategię, która poprowadziła firmę do przodu. Każdego roku ten plan jest ponownie oceniany, byśmy mieli pewność, że to, co robimy jest istotne. Główne punkty są opracowane na najbliższych kilka lat. "Jestem bardzo skupiony na strategii," mówi Dag. "To coś czym wypełniamy i jak realizujemy każdy dzień. W prawie każdej prezentacji, którą robię, mówię o strategii i powiązanych z nią punktach akcji. "Pierwszym punktem akcji w 2016 roku jest otworzyć nowe rynki. Drugim jest opracowywanie nowych produktów. W tym roku wystartowaliśmy z jednym nowym produktem i mamy zamiar wystartować jeszcze z dwoma kolejnymi. Próbuję budować kulturę firmy wokół tej strategii i przez ostatnie pięć lat ciągle to tłumaczyłem. Każdy może zobaczyć co zrealizowaliśmy i w jaki sposób jako CEO, dotrzymuję słowa. ”

Nadrzędną wizją Zinzino jest inspirowanie do zmian w życiu - „Inspire change in life.” Firma chce rozpowszechniać tę filozofię, wśród tak wielu osób jak to możliwe i jest na dobrej drodze do zrealizowania celu osiągnięcia 1 miliona klientów przed nadejściem 2020 roku.

Original Article
Download PDF