David Abraham

Zinzino Independent Partner

Vítejte! Jsem Váš nezávislý poradce, který Vás povede na Vaší cestě za zdravím.

Cart
Shopping cart
Health • středa 29. března 2023 • 5 min

Potřebuji si předtím, než začnu užívat potravinové doplňky, udělat krevní test?

podle Zinzino

Každé tělo je jiné. Když přijde na dobré zdraví, neplatí žádná pravidla. Váš životní styl, výživa a genetika – to vše ovlivňuje Váš celkový zdravotní stav.

V různých ročních obdobích a v různých etapách života budete mít rozdílné potřeby. Výživa přizpůsobená Vašim potřebám eliminuje dohady o zdravějším způsobu života – přináší Vám silnější a informovanější výchozí pozici pro rozhodování o Vašem trvalém zdraví.

BalanceTest od Zinzino, globální značky v oblasti zdraví a wellness, je důvěrný, anonymní a vědecky podložený test ze suché krevní kapky, který si snadno uděláte v pohodlí domova. Je to snadný a účinný způsob, jak získat přehled o svých esenciálních tucích a aktuálním poměru omega-6:3, který Vám umožní přizpůsobit užívání potravinových doplňků Vašim potřebám. Test opakujte každé čtyři měsíce, abyste si mohli porovnat výsledky, sledovat vývoj a získat písemný důkaz o tom, že doplňky mají na Vaše tělo vliv.

Co je BalanceTest?

Komplexní krevní test, díky kterému získáte jedinečný profil mastných kyselin, představuje smysluplný způsob, jak porozumět svému aktuálnímu zdravotnímu stavu a dopadu svých životních rozhodnutí. BalanceTest měří 11 mastných kyselin v krvi, včetně hladiny esenciálních omega-3, a přináší Vám šest různých zdravotních ukazatelů vycházejících z Vašich hodnot omega-6:3, abyste měli přehled o svém zdraví a výživových potřebách.

Test zabere jen pár minut, analýza se zpracovává nezávisle a Vaše výsledky jsou hotové během tří týdnů. Výsledky testu uvádějí kromě klíčových údajů o rovnováze omega-6:3 ve Vaší stravě také Váš omega-3 index, hodnotu ochrany, tekutost (propustnost) buněčné membrány a duševní odolnost. Získáte také podrobná doporučení určená přímo pro Vás, která Vám vysvětlí, jak pomocí stravy a cvičení dosáhnout lepší rovnováhy v životě. Výsledky testu můžete použít jako výchozí bod na své cestě za zdravím a k obnovení rovnováhy Vašeho těla pomocí vysoce kvalitních omega potravinových doplňků, jako je například BalanceOil+. Tento potravinový doplněk má 18 zdravotních benefitů schválených Evropským úřadem pro bezpečnost potravin, které přispívají k normální funkci mozku, srdce a imunitního systému.

Dnes potravinové doplňky omega-3 užívá 500 milionů lidí a Zinzino databáze vzorků měření mastných kyselin pomocí suché krevní kapky je jedna z největších na světě. 97 % lidí, kteří si udělali BalanceTest, zjistilo, že jejich poměry omega-6:3 nebyly vyvážené do té doby, než začali užívat nebo přešli na užívání BalanceOil+.

Co se testuje?

BalanceTest Vám poskytne přesné hodnoty 11 mastných kyselin ve vaší krvi. To zahrnuje kyselinu palmitovou (PA), kyselinu stearovou (SA), kyselinu olejovou (OA), linolovou (LA), kyselinu alfa-linolenovou (ALA), kyselinu gama-linolenovou (GLA), kyselinu dihomoGamma-linolenovou (DHGLA), kyselinu arachidonovou (AA), kyselinu eikosapentaenovou (EPA), kyselinu dokosapentaenovou (DPA) a kyselinou dokosahexaenovou (DHA).

man-taking-blood-test.jpeg

Jak se připravit na BalanceTest?

BalanceTest si můžete udělat kdykoliv a kdekoliv, protože jej není potřeba dělat na lačno. Pro dosažení optimálních výsledků je vhodné, aby podmínky při testování byly stejné jako při prvním testu. Test trvá jen několik minut a pokyny jsou intuitivní a jednoduché. Nezapomeňte si je pečlivě přečíst od začátku do konce předtím, než zahájíte test.

Vyberte si dobu, která je pro BalanceTest nejvhodnější. Umyjte si ruce a vybraný koneček prstu pečlivě očistěte přiloženým dezinfekčním ubrouskem. Píchněte se do prstu lancetou a pár kapek krve nechte odkápnout na filtrační papír. Kapky krve nechte zaschnout cca 10 minut a pak vzorek zavřete. Předtím než odešlete svůj vzorek, si vyfoťte svůj jedinečný identifikační kód testu a zaregistrujte se anonymně online. Další informace o Zinzino sadě krevního testu omega-3 najdete na zinzinotest.com.

Porozumění výsledkům

Po 10-21 dnech obdržíte textovou zprávu s upozorněním, že váš důvěrný vzorek krve byl analyzován a že si můžete prohlédnout výsledky po přihlášení do svého profilu na zinzinotest.com. Vaše hodnoty budou zobrazeny ve srozumitelné formě pomocí grafů, procent a barevného kódování. Nezapomeňte, že náš zdravotní stav není neměnný a že je potřeba test opakovat vždy po 120 dnech, což je doba, kterou naše krevní buňky potřebují k regeneraci, abyste měli přehled o svém aktuálním zdravotním stavu.

Výsledky testu obsahují doporučení určená přímo pro Vás a pokyny ohledně způsobu, jakým obnovíte rovnováhu esenciálních omega-6:3 ve svém těle, abyste posílili svoji cestu za zdravím. Součástí budou také konkrétní rady týkající se stravy, např. zvýšení příjmu potravin obsahujících omega-3 a snížení tuků omega-6. Tato doporučení využijte při výběru potravin, které doplní Vaší denní dávky BalanceOil+.

man-reading-customer-offer.jpeg

Co je VitaminD Test?

VitaminD Test je další domácí test metodou suché krevní kapky z portfolia vědeckých a personalizovaných testů Zinzino. Umožňuje Vám sledovat hladiny „slunečního vitamínu“ během roku a zjistit, jestli potřebujete podporu výživy pro zlepšení vaší hladiny vitamínu D.

Vaše hladina vitamínu D se neustále mění v souladu s Vaším životním stylem a střídáním ročních období. Testování doporučujeme každé čtyři měsíce, hlavně pokud žijete v chladnějších oblastech, kde jsou dlouhé zimy. VitaminD Test Vám pomůže udržet si optimální hladiny tohoto vitamínu.

Co se testuje?

Test vitamínu D ze suché krevní kapky zachytí hladiny vitamínu D ve Vašem těle z jídla, potravinových doplňků a syntézy pokožky, a určí, zda jsou příliš vysoké, optimální, nebo příliš nízké. Existuje mnoho způsobů, jak zjistit hladiny vitamínu D, nicméně nejpřesnější metodou je 25-hydroxyvitamin D test. Měří hladinu 25(OH)D (zvaného také kalcifediol) v krvi. Vitamín D musí projít několika transformačními procesy, než ho Vaše tělo může využít. Kalcifediol je forma, na kterou Vaše tělo nejprve přemění vitamín D, když se dostane do jater.

Proč se potřebuji testovat?

Odhaduje se, že na světě žije více než miliarda lidí, která trpí nedostatkem vitamínu D*. Tato živina přispívá k normální funkci imunitního systému, kostí, kloubů, svalů a zubů. Až 80 % našeho vitamínu D získáváme ze slunce, které je jeho přírodním zdrojem. Proto je důležité zamyslet se nad tím, kolik času trávíme venku. Životní styl, věk, oblečení, používání opalovacích krémů, typ pokožky a dokonce i místo, kde žijeme, může mít vliv na schopnost těla získávat vitamín D ze slunce.

Během zimních měsíců naše tělo není schopno přijímat vitamín D ze slunce, a proto je pro zachování potřebné hladiny vhodné upravit stravu nebo užívat potravinové doplňky. Podobně jako u profilu mastných kyselin je i naše potřeba vitamínu D jedinečná. Testování vitamínu D usnadňuje sledování jeho hladiny a přirozeně jej upravuje prostřednictvím ZinoShine+ – přírodního potravinového doplňku, který kombinuje širokospektrální hořčík s veganským vitamínem D3 v jeho maximálně biokativní formě, který se získává z divoce rostoucího lišejníku.

Jak se mám připravit na VitaminD Test?

Domácí VitaminD Test nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Nemusíte ho dělat na lačno. Sada obsahuje srozumitelné pokyny, které Vás provedou celým testem, který trvá jen pár minut. Jedná se o vyfocení vašeho jedinečného testovacího kódu, umytí rukou, stimulaci průtoku krve pohybem paže a vpich lancety do konečku prstu. Kroužky na filtračním papíru vyplníte krví a necháte vzorek alespoň 10 minut zaschnout.

Před zahájením VitaminD Testu si přečtěte veškeré pokyny. Další informace najdete na zinzinotest.com.

*Zdroj: klinická studie založená na testování publikovaná v časopise New England Journal of Medicine.