Our website have detected that you are using an outdated browser that will prevent you from accessing certain features. Kliknutím zobrazte více informací.
Cart
Váš nákupní košík

OPTIMÁLNÍ ZDRAVÍ

Původní článek
Stáhnout PDF

Příliš vysoký obsah omega-6 a naopak nedostatek omega-3 ve stravě může mít neblahý dopad na vaše zdraví, ale udržet vyvážený příjem těchto esenciálních mastných kyselin bývá náročné. Zinzino však přišlo s řešením. V rámci iniciativy Balance, na níž spolupracujeme s norskou firmou Bioactive Foods, nabízíme zákazníkům jednoduchý způsob, jak si ověřit, která kyselina jim chybí a která přebývá. BalanceTest obsahuje sadu pro domácí odběr vzorku, který je následně odeslán k analýze v akreditované laboratoři. Z výsledků se zákazník dozví, jakou hladinu omega-3 a omega-6 kyselin má, a podle toho může upravit jejich příjem. K tomuto testu pak Zinzino nabízí širokou škálu doplňkových výrobků, jako například oleje a tobolky, jejichž užívání pomáhá dosáhnout doporučených hodnot.

Podle Daga Pettersena, CEO společnosti Zinzino, si test už získal značnou oblibu na severoevropském a americkém trhu. „Zásadním způsobem mění lidem životy. Je to skvělé. Doposud jsme analyzovali hladinu omega-3 a omega-6 u přibližně 145 tisíc lidí a na základě těchto informací vidíme, jak se hodnoty liší v jednotlivých zemích a trzích. To nám pomáhá při vývoji produktů vhodných pro tu kterou zeměpisnou oblast.“ Zinzino bylo založeno v roce 2005 a firemní motto zní: „Snažme se každého inspirovat ke zdraví a bohatství.“ Společnost sídlí ve Švédsku, kde na základě vědeckých poznatků vyvíjí své hlavní produkty.

Zinzino se především zajímá o prosazování zdravé konzumace esenciálních mastných kyselin. Pro distribuci volí metodu přímého prodeje, která umožňuje příjemnější, individuální přístup, ať už se zákazník se Zinzino seznamuje osobně, ve skupině, nebo třeba na domácím večírku. Za posledních deset let vybudovalo Zinzino robustní síť nezávislých partnerů, díky níž rozšiřuje pole působnosti a seznamuje veřejnost se svými zdraví prospěšnými výrobky. Dag ve firmě působí přes pět let a výrazný růst podniku sleduje z první ruky. „Je to skvělé dobrodružství,“ říká.

„Ve světě najdete hodně společností, které rychle rostou, ale náš rozvoj je k mé radosti udržitelný. Můžeme tak vyplácet peníze akcionářům a investovat do budoucnosti. Dnes máme vlastní výrobnu a své produkty sami vyvíjíme, kdežto v minulosti jsme ostatním firmám dělali distributora. Hodlám pokračovat v pozitivním směřování dosavadního růstu, který je základním kamenem společnosti. Růst máme v krvi a přináší nám výhody. Můžeme díky němu nabídnout lepší ceny a vyrábět ve větším měřítku.“ Zinzino se aktuálně soustředí na rozšiřování do dalších zemí a vývoj nových produktů. „V obou ohledech plníme svou vizi, která nás do budoucna povede k úspěchu,“ neskrývá Dag optimismus. „Musíme růst a udělat pro to všechno. Před třemi lety jsme expandovali do USA a zkraje letošního roku jsme se dostali do Německa. To je dobrý začátek. Dalším krokem je rozšíření do všech zemí Evropské unie, což k současným čtrnácti zemím přidá dalších osmnáct.


Vývoj produktů je pro nás také ohromně důležitý. Naše poslední novinka je olej s esenciálními mastnými kyselinami z ryb, který je smíchaný s vodou a chutná po citrónu. Nezůstává po něm vůbec žádná rybí pachuť. Je to pro nás další velká věc a výrazný průlom. Jsme na to patřičně hrdí.“ Dag dodává, že ho výzkum a vývoj hodně zajímají. Rovněž chápe, že aby jeho tým a prodejci mohli zákazníkům nabídnout ty nejúčinnější výrobky, musí být dobře proškolení a vzdělaní. „Jde o důležitou část podnikání, která si zaslouží velkou pozornost,“ říká. „Prioritou je trénink práce v terénu, aby prodejci měli vhodné podklady, hovořili o produktech srozumitelně a neslibovali něco, co nemůžeme splnit. V téhle branži se musíte zabývat třeba pětadvaceti různými věcmi a všechno do sebe musí perfektně zapadat. Jako krásné švýcarské hodinky – stačí, aby jedna součástka nefungovala, a strojek se zastaví. Už při vývoji produktu si musíte pečlivě rozmyslet cenu a marketingovou strategii, naplánovat školení prodejců a zjistit, co nabízí konkurence. Těší mě, že máme dobré interní zaměstnance. Hodně to pomáhá. Nastolili jsme skvělou pracovní morálku, každý člen týmu zná svou roli a podíl na úspěchu společnosti Zinzino. Naše firemní kultura je otevřená, neformální a zaměstnanci vědí, že se na vedení můžou kdykoli obrátit s nápadem nebo připomínkou. Všichni členové týmu jsou přístupní změnám a transparentnosti.

RŮST MÁME V KRVI A PŘINÁŠÍ NÁM VÝHODY. MŮŽEME DÍKY NĚMU NABÍDNOUT LEPŠÍ CENY A VYRÁBĚT VE VĚTŠÍM MĚŘÍTKU.

– Dag Pettersen

„Neustále se snažíme zlepšovat,“ pokračuje Dag. „Nebojím se věci měnit, pokud to naši firmu posune dál. Nechci se zastavit na místě. Jakmile je změna zapotřebí, provedeme ji hned.“ Když se Dag stal ředitelem, představil důležitou strategii pro směřování firmy. Plán a akční body pro další léta se každoročně revidují, aby odrážely aktuální situaci. „Strategie je pro mě alfa a omega,“ říká Dag. „Naplňujeme ji každý den. O strategii a souvisejících akčních bodech mluvím při téměř každé prezentaci. Pro rok 2016 je na prvním místě vstup na nové trhy. Druhý bod spočívá ve vývoji nových produktů. Letos jsme už představili jednu novinku a chystáme dvě další. Tahle strategie je základem firemní kultury, kterou se snažím budovat. Důležitost těchto věcí posledních pět let neustále zdůrazňuji. Každý vidí, čeho jsme dosáhli a že já jako CEO držím slovo.“

Zinzino se snaží inspirovat lidi k tomu, aby změnili svůj život. Firma chce své poselství rozšířit mezi co nejvíce lidí a je na dobré cestě k tomu, aby dosáhla svého cíle – mít do roku 2020 milion zákazníků.

Původní článek
Stáhnout PDF