Cart
Shopping cart


Doplnky pre rastúcich superhrdinov

Zábavný a funkčný spôsob ako ochrániť výživové potreby Vašich detí.


Doplnky pre rastúcich superhrdinov

Zábavný a funkčný spôsob ako ochrániť výživové potreby Vašich detí.

Žuvateľné multivitamíny

16 základných živín v jednom doplnku s príchuťou tutti-frutti, bez obsahu cukru

BalanceTest + BalanceOil

Odhaľte a obnovte hladinu esenciálnych Omega-3 u Vašich detí.

Omega-3 s tutti-frutti príchuťou

Ľahko prehĺtateľná forma s konkrétnymi dávkovacími odporúčaniami

Pokoj pre Vašu dušu!

Až 50% potravín, ktoré dnes konzumujeme, je ultra-spracovaných s nízkou nutričnou kvalitou. Zorientovať sa v tom, čo Vaše deti chcú jesť, čo potrebujú jesť a čo skutočne jedia, nie je jednoduchá úloha. Naše doplnky Vám pomáhajú preklenúť nutričné nedostatky a vytvoriť zdravé návyky, ktoré vydržia celý život.

Pokoj v duši písomne

Multify je certifikovaná organizáciami The Vegan Society a Informed Sport. Zložky v oboch výživových doplnkoch ponúkajú zdravotné účinky schválené Európskym úradom pre bezpečnosť potravín (EFSA).

The Vegan Society

Informed Sport

EFSA

Multify

Multiimunitný doplnok vytvorený rodičmi, podložený vedou a schválený deťmi.


Produkt v skratke


Poznatky od odborníka

Starostlivo vybrané vitamíny, minerály, beta-glukány a cholín

Bez cukru, s príchuťou tutti-frutti

Podporuje normálny imunitný systém, rast a vývoj kostí

Multify je certifikovaný u Vegan Society

Dôkladne vybrané ingrediencie z prísne kontrolovaných zdrojov

Jedinečná vlastná zmes 16 základných živín špeciálne vybraných na podporu rastúcich ľudí.

BalanceTest

Skríning esenciálnych Omega-3 pre celú rodinu

Sledujte individuálne potreby Vašej rodiny a podľa toho prispôsobte dávkovanie.

• Individuálne profily mastných kyselín
• Rôzne zdravotné ukazovatele pre pochopenie individuálnych výživových potrieb
• Dávkovacie odporúčania založené na cieľových hodnotách mastných kyselín určených pre deti

BalanceTest

Skríning esenciálnych Omega-3 pre celú rodinu

Sledujte individuálne potreby Vašej rodiny a podľa toho prispôsobte dávkovanie.

• Individuálne profily mastných kyselín
• Rôzne zdravotné ukazovatele pre pochopenie individuálnych výživových potrieb
• Dávkovacie odporúčania založené na cieľových hodnotách mastných kyselín určených pre deti

BalanceOil Tutti Frutti

Omega doplnok vhodný pre deti, so špecifickými dávkovacími odporúčaniami.


Produkt v skratke


Poznatky od odborníka

Podporuje normálnu činnosť imunitného systému, očí a mozgu

Ľahko prehĺtateľná forma

Vekovo-špecifické dávkovacie pokyny

BalanceOil je certifikovaný organizáciou Friend of the Sea (Priatelia mora)

Omega-3 bližšia k mastným rybám ako k rybiemu oleju

Prirodzene vyvinutý na reguláciu hladiny esenciálnych Omega-3 Vášho dieťaťa vďaka prelomovej zmesi čistého rybieho oleja a extra panenského olivového oleja.

Získajte pokoj v duši v písomnej forme

Zložky v našich doplnkoch pre deti majú rôzne zdravotné účinky. Viac informácií o zdravotných tvrdeniach, ktoré posúdil EFSA, Európsky úrad pre bezpečnosť potravín a schválila EÚ, nájdete v každom produktovom liste.

Odpovede na často kladené otázky

Áno. Prípravok BalanceOil+ odporúčame od veku 2 rokov a prípravok Multify od veku 4 rokov.

Zatiaľ čo oba, BalanceOil+ aj Multify podporujú normálny imunitný systém, BalanceOil+ podporuje aj normálnu činnosť očí a mozgu a Multify rast a vývoj kostí detí.

Nie. Aróma, ktorú používame v prípravku BalanceOil, je tekutá, zatiaľ čo v prípravku Multify je aróma vo forme prášku. Obe sú tutti frutti, ale aróma nie je totožná. BalanceOil Tutti Frutti obsahuje tóny citrusov, malín, šťavnatej vanilky, banánu, hrušky, levandule a mäty. Multify chutí sladko aj kyslo; sladký pocit, ktorý sa po prvom súste zmení na kyslý.

Multify obsahuje vlastnú zmes 16 základných živín vrátane vitamínov, minerálov, beta glukánov a cholínu. Zatiaľ čo je toto jedinečné zloženie špeciálne navrhnuté tak, aby prispievalo k normálnemu vývoju imunitného systému, rastu a kostí u detí, poskytuje tiež podporu pre celé telo počas celého života a pre každého člena rodiny.

Náš tím vedcov a odborníkov na zloženie starostlivo vybral 16 základných živín, pri ktorých hrozí, že ich mnohé deti neprijímajú v dostatočnom množstve, aby splnili ich individuálne denné potreby. Je to dôsledok vysokého príjmu ultra-procesovaných potravín, ktoré majú zvyčajne nízku výživovú kvalitu. Potreba základných živín u detí sa líši od potreby dospelých a tiež v závislosti od veku a celkovej stravy. Multify poskytuje odporúčania, ktoré umožňujú rodinám dopĺňať výživu na základe veku dieťaťa a celkovej stravy, ktorá sa môže v jednotlivých týždňoch a počas roka líšiť.

BalanceOil Tutti Frutti je skvelou Omega-3 alternatívou pre deti, ktoré majú problém s chuťou a vôňou rýb. Keďže značná časť detí môže byť senzitívna na rôzne druhy ovocia a lesných plodov, chceli sme vytvoriť chuťový profil, ktorý by bol tolerovateľný a zároveň lákavý. Tutti frutti je dobre známy chuťový profil, ktorý je bezpečný, známy a vhodný aj pre alergikov.

Multify obsahuje premyslene vytvorenú zmes syntetických a prírodných zložiek, vyberaných s dôrazom na dve stránky - chuť a kvalitu. Táto cielená kombinácia síce nie je zložená výlučne z prírodných zložiek, ale má zásadný význam. Naším hlavným cieľom bolo vytvoriť chutný žuvateľný multivitamín, na ktorý sa deti tešia každý deň. Zaradením syntetických zložiek po boku prírodných sme prekonali chuťové obmedzenia, ktoré sa často spájajú s niektorými prírodnými zlúčeninami v žuvateľných tabletách. Tento dôsledný prístup zaručuje, že Multify nielen nadchne chuťové poháriky, ale prináša aj vynikajúce výživové hodnoty, vďaka čomu je výnimočnou voľbou v oblasti multivitamínov.

Nie, výrobok neobsahuje cukor a nemá negatívny vplyv na zdravie ústnej dutiny. Sladidlá sú zmesou stévie (prírodné), sukralózy (syntetické) a xylitolu (prírodné).

Bez ohľadu na to, či dávate doplnok dieťaťu alebo ho užívate ako dospelý, vždy odporúčame začať akékoľvek podávanie s testom BalanceTest, ktorý Vám poskytne konkrétne pokyny na dávkovanie. Nepredávkujte sa. Pre deti vo veku 2-10 rokov odporúčame 0,20 ml/kg telesnej hmotnosti s maximálnym limitom 40 kg. Ak nepatríte do tejto skupiny, ponechajte si dávku 0,15 ml/kg, no rozhodnutie o tom, či Vám dávkovanie sedí, by mal vždy posúdiť BalanceTest.

Pri dopĺňaní Omega-3 je pre naplnenie výživových potrieb detí dôležité dávkovanie založené na ich jedinečnom profile mastných kyselín. Tabuľka hmotnosti nie je postačujúcim vodítkom. Vstrebávanie Omega-3 ovplyvňujú individuálne faktory, ako je vek, hmotnosť, žalúdočné kyseliny, typ génov a dokonca aj niektoré alergie. Deti majú inú fyziologickú stavbu ako dospelí, rýchlejší metabolizmus, nezrelý imunitný systém a rýchlejšie delenie buniek, čo ovplyvňuje ich celkový pomer Omega a profil mastných kyselín. Nemôžete vyvodiť rozumný záver o tom, aká je optimálna hladina Omega-3 v krvi Vášho dieťaťa, ak nepoznáte jeho počiatočnú a konečnú hladinu Omega-3. To môže poskytnúť len vedecký krvný test mastných kyselín. Náš BalanceTest je prvý nástroj na meranie Omega mastných kyselín, ktorý zohľadňuje tieto rozdiely u detí do 10 rokov na základe cieľových hodnôt Omega detí. Podrobné údaje z testu BalanceTest sú uvedené v súbore rôznych zdravotných ukazovateľov, ktoré pomáhajú rodičom pochopiť jedinečné výživové potreby ich detí, sledovať príjem výživových doplnkov a podľa toho prispôsobiť dávkovanie.

Cholín je základná živina, ktorá sa prirodzene nachádza v potravinách, ako sú vajcia, kuracie mäso, brokolica a losos. Kedysi bol klasifikovaný ako vitamín B4. Naše telo si dokáže vytvoriť cholín len v malom množstve a často je ťažké naplniť naše individuálne potreby. Severské výživové odporúčania (2023) identifikovali deti, tehotné a dojčiace ženy ako rizikovejšie skupiny voči nedostatku cholínu, a preto sme sa rozhodli zahrnúť túto živinu do Multify.

Telo potrebuje cholín na syntézu fosfatidylcholínu a sfingomyelínu, dvoch hlavných fosfolipidov nevyhnutných pre bunkové membrány. Je tiež potrebný na produkciu acetylcholínu, dôležitého neurotransmitera pre pamäť, náladu, ovládanie svalov a ďalšie základné funkcie. Cholín sa podieľa na mnohých procesoch v tele, vrátane bunkovej štruktúry, bunkovej komunikácie, prenosu a metabolizmu tukov, syntézy DNA a udržiavania zdravého nervového systému.

Tableta Multify je pravdepodobne jednou z najmenších žuvateľných tabliet na trhu. Má tvar maličkého gombíka a je bezpečnejší ako väčšie tablety alebo žuvačky! V kombinácii so žuvateľnou konzistenciou sme chceli dosiahnuť, aby bol Multify pre deti veľmi ľahko rozhrýzateľný a stráviteľný.

Áno, Multify je 100 % vegánsky výrobok a je certifikovaný spoločnosťou The Vegan Society.

Multify je bezlepkový. Akékoľvek otázky týkajúce sa výživy detí so špecifickými stravovacími potrebami konzultujte s detským lekárom (pediatrom).

Tento produkt sa môže konzumovať od 4 rokov a potom počas celého života. Máme špecifické odporúčania pre deti od 4 do 11 rokov, dospievajúcich od 12 do 18 rokov a pre dospelých nad 18 rokov.

Nie, je to žuvateľná tableta, takže ju môžete nechať rozpustiť v ústach alebo ju môžete rozžuť.

Chceme, aby sa rodiny rozhodli sami, kedy doplnok užívať a našli najlepší čas, kedy sa dieťa začne podieľať na svojom zdraví a začne užívať žuvateľné tablety z vlastnej iniciatívy. Odporúčame užívať doplnok s jedlom, najlepšie aj s užívaním BalanceOil.

Multify neobsahuje železo, pretože pri nadmernej konzumácii môže predstavovať riziko toxicity a výrazne ovplyvňuje chuť výrobku. Vylúčili sme aj horčík, aby sme zabezpečili bezpečnú kontrolu dávkovania a preto, že sme chceli malé žuvateľné tablety. Pridaním horčíka by sa veľkosť výrazne zväčšila. Deti často získavajú dostatok horčíka zo stravy a jeho vylúčením z našich žuvateľných vitamínov sa predchádza riziku nadmerného príjmu, ktorý môže viesť k žalúdočno-črevným problémom. Okrem toho môže horčík, podobne ako železo ovplyvňovať chuť, čo je dôležitý aspekt pri výrobkoch určených pre deti.

Do Multify sme zaradili formu Quatrefolic. Časť svetovej populácie nie je schopná asimilovať (premeniť anorganické látky na organické) a metabolizovať kyselinu listovú z potravy alebo výživových doplnkov, a preto dochádza k zníženému príjmu folátov. Ako taký sa Quatrefolic vyznačuje pozoruhodnou biologickou vstrebateľnosťou a stabilitou. V tele sa ľahko vstrebáva, čo zaručuje optimálnu účinnosť a výrazný prínos pre všetkých jedincov. Quatrefolic je obzvlášť výhodný pre ľudí so špecifickými genetickými variáciami, ktoré môžu ovplyvniť metabolizmus folátov. Tento inkluzívny prístup k dopĺňaniu folátov zaručuje, že Multify spĺňa rôznorodé potreby a prináša spoľahlivé a účinné výsledky.

The reason why individual quantities of these ingredients are not listed is because all sweeteners are written together and combined for their total amount. If they were listed individually, sucralose and stevia would have been at the end of the ingredient list.

Zinzino blog

Poznatky, zistenia a inšpirácia v oblasti zdravia a wellness.
(Niektoré blogové príspevky sú dostupné iba v angličtine).

Zdravie
Navigating ultra-processed food and children's nutrition
utorok, 30. apríla 2024
Zdravie
Choosing the right supplement for kids
utorok, 30. apríla 2024
Zdravie
Finding the Right Supplement for Growing Children and Adolescents – The ingredient that makes all the difference in the Omega-3 fish oil
piatok, 3. mája 2024