Tomáš Moučka

Zinzino Independent Partner

Vítejte! Jsem Váš nezávislý poradce, který Vás povede na Vaší cestě za zdravím.

Cart
Shopping cart
Health • pátek 27. srpna 2021 • 3 min

Potravinové doplňky z přírody, prokázané vědou

podle Zinzino

Moderní jídelníčky nechávají na talíři mnoho výživných látek, což vede k tomu, že se mnozí z nás uchylují k potravinovým doplňkům. Souvisí to i s nedostatkem všeobecného vzdělání ohledně množství vitamínů a minerálních látek, které ve skutečnosti potřebujeme pro udržení optimálního fyzického zdraví. Potravinové doplňky se musí užívat správně, souvisle a v rovnováze s vaším tělem, jeho stavem, vaším životním stylem a dalšími osobními faktory.

Opatřit si všechny výživné látky přímo z pilulky je snadné, jaká jsou však rizika při užívání výživových doplňků? Největším problémem je nedostatek vzdělání. Existují denní doporučení a maxima pro každý vitamín a minerální látku, která se liší zemi od země. Je však problematické si je zapamatovat. Nicméně nepopírá to užívání a užitečnost potravinových doplňků. Ba co víc – můžete zažehnat obavy, zda jsou pro Vás škodlivé, tím, že si uděláte podrobný průzkum, abyste přesně zjistili, co a kolik toho Vaše tělo potřebuje.

Přírodní potravinové doplňky pro doplnění (ne nahrazení) středomořské stravy.

Pokud jde o fyzickou a duševní pohodu, neexistují nárazová řešení (ačkoliv jsme jako kultura vedeni k tomu, abychom si mysleli opak). Doplňky dělají prostě to, co mají, tedy doplňují. Pro zachování dobrého zdraví je důležité si ve stravování osvojit soubor pravidel. Vybíráte-li, který potravinový doplněk užívat, nezapomeňte si vybrat produkty vyrobené z přírodních složek, prověřené vědeckými výzkumy a nabízející prokázané zdravotní benefity, aby měl jejich nákup smysl. Jinak to může být velmi drahé zkoušení metodou pokus-omyl. Pokud si nejprve vše nastudujete, Vaše tělo i peněženka Vám poděkují.

fish-veggies.jpeg

Analyzujte si složení přípravku

K rozpoznání poctivosti produktu pomůže, když si ho otočíte a podíváte se na složení. Zvykněte se ptát „proč“. Dodá mi více energie? Proč přispívá ke zdravému imunitnímu systému? Proč podporuje správnou funkci kostí a kloubů? Proč pomáhá růstu a obnově tkání? Vyhraďte si na rozhodování čas, odpovězte si na tyto otázky a najděte produkty, u kterých si zaškrtnete, že splňují kritéria.

Například Xtend+ je vyroben z pečlivě kontrolovaných přírodních složek se 145 zdravotními benefity schválenými Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. U 1-3, 1-6 beta glukanů získávaných z buněčných stěn vysoce purifikovaných, patentově chráněných kmenů pekařského droždí je prokázáno, že posilují imunitní systém.

Nezapomeňte, že při výběru doplňků více neznamená lépe. Takový produkt by měl v sobě spojovat zdravé množství vitamínů a minerálních látek získávaných z jednoho produktu, aby se zabránilo zahlcení doplňku. BalanceOil+ je dobrým příkladem přírodního potravinového doplňku s 15+ zdravotními benefity v jednom produktu schválenými Evropským úřadem pro bezpečnost potravin.

Jak poznáte, jestli je doplněk otestován a bezpečný k užívání?

Kromě toho, že budete na štítku hledat pečlivě získávané, zcela přírodní složky, pátrejte po doplňcích, které mají navíc oficiální certifikace, například že jsou bez GMO, vhodné pro ketodietu a bez obsahu toxinů. Všichni žijeme na jedné planetě, a proto se musíme podílet na udržitelné budoucnosti.

Získejte speciálně pro sebe jednu dávku a otestujte produkt na vlastní kůži.
Nejlepším přístupem je zvolit si přírodní potravinové doplňky, které Vašemu tělu udělají dobře a pomohou mu. Každý z nás je jiný a úroveň potravinových doplňků vstřebatelná Vaším tělem má hodně co do činění s individuálními faktory, jako jsou Vaše hmotnost, kyselost žaludku, genotyp, a dokonce některé alergie. Podívejte se na doporučenou denní dávku na obalu a zvolte si takový produkt, který má na sobě tabulku s váhami pro konkrétní doporučení. Nebo ještě lépe: Zvolte si značku, která nabízí i krevní testy na míru, a získejte písemný důkaz, že doplňky dělají svou práci. Zvolte si nezávisle spravovaný test založený na přesné a vědecké analýze, jako je Zinzino BalanceTest.

Když se ocitnete v různých životních etapách, jako je například těhotenství, Vaše výživové potřeby se změní. Vždy naslouchejte svému tělu, abyste mohli dělat podložená rozhodnutí na podporu svého fyzického zdraví.

* Tato tvrzení nebyla posouzena Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Tento produkt není určen ke stanovení diagnózy, ošetřování, léčení či prevenci nějaké nemoci.