Tomáš Moučka

Zinzino Independent Partner

Vítejte! Jsem Váš nezávislý poradce, který Vás povede na Vaší cestě za zdravím.

Cart
Shopping cart
Health • pondělí 25. října 2021 • 4 min

Proč byste si měli pravidelně měřit hladinu vitamínu D

podle Zinzino

Sluneční vitamín se mu neříká pro nic za nic. Slunce je náš nejpřirozenější zdroj vitamínu D a my s jeho pomocí můžeme vytvořit až 80 % této zásadní živiny. Víte ale, kolik jej tělo doopravdy ze slunce vstřebá? Faktory jako životní styl, věk, používání přípravků na opalování, typ kůže, a dokonce i to, kde žijeme, může ovlivnit schopnost našeho těla spouštět tuto zásadní syntézu. Naše individuální potřeby vitamínu D jsou jedinečné a nejsou konstantní. Proto bychom měli sledovat hladinu po celý rok, abychom znali stav našeho zdraví.

Co tedy způsobuje nedostatek vitamínu D?

Dle Národního institutu zdraví USA je nízká hladina vitamínu D jedním z hlavních problémů celého světa, protože více než jedna miliarda osob vykazuje jeho nedostatek. Klíčový je tu nedostatek vystavení přímému slunečnímu záření. Věděli jste, že na slunci potřebujeme strávit alespoň 15 minut, aby se spustila tvorba vitamínu D? A to jen, pokud máme světlou kůži. Ti z nás s tmavší pletí potřebují 6x delší dobu vystavení slunečnímu záření. V New England Journal of Medicine navíc tvrdí, že pokud žijete v severní hemisféře, je pravděpodobné, že od října do března nejste schopní žádný vitamín D ze slunce získávat.

Naše hladiny vitamínu D můžeme také navýšit pomocí stravy, ale z tohoto zdroje můžeme získat pouze přibližně 20 % denní doporučené dávky. Výživový obsah ve většině potravin, které dnes konzumujeme, navíc obsahuje velmi malé množství vitamínu D. Je také živinou rozpustnou v tucích. Čím více naše tělo váží, tím víc vitamínu D naše tělo potřebuje získávat a vytvářet, aby si v krvi zachovalo jeho dostatečné množství.

Co se stane, když nezískáme dostatek vitamínu D?

Vitamín D je zásadní živina, která přispívá k normálnímu fungování imunitního systému. Pomáhá tělu vstřebávat vápník, udržovat optimálně zdravé kosti a zuby, svalovou funkci a dělení buněk. Nedostatek vitamínu D často představuje nenápadný problém, o kterém většina z nás ani neví. Mezi následky patří slabost svalů, bolest kostí, zlomeniny, křivice a osteomalacie. Lepší porozumění našich individuálních potřeb vitamínu D a to, jak udržet jeho hladinu stabilní, nám může dramaticky změnit celkové zdraví a pocit pohody. Nikdy bychom neměli podceňovat benefity venkovního cvičení. Čas strávený venku přirozeně zvýší naše šance na produkci vitamínu D a zároveň pomůže s bojem proti negativním účinkům jeho nedostatku.

Existuje domácí test pro změření nedostatku vitamínu D?

Naše tělo je jedinečné a naše zdraví je velmi individuální záležitost. To ještě víc platí pro naše potřeby vitamínu D, protože závisí výhradně na tom, kým jsme i kde a jak žijeme. Tyto faktory totiž určují, jak naše tělo reaguje na slunce. Být v souladu se stavem našeho těla se snáze řekne, než udělá. Existují nástroje, které nám mohou pomoci sledovat naši úroveň vitamínu D a zajistit, že nebudeme riskovat své zdraví. Vzhledem k rostoucí míře nedostatku vitamínu D u populace po celém světě stále více lékařů a zdravotníků u svých pacientů pravidelně tento stav měří. Na trhu najdete velké množství samostatně proveditelných testů hladiny vitamínu D pro ty z nás, kteří nemají přístup k preventivní zdravotní péči, ale chtějí sledovat a ovlivňovat své zdraví.

Co byste měli od testu hladiny vitamínu D chtít?

Ujistěte se, že měření stavu hladiny vitamínu D bude pocházet ze spolehlivého zdroje. Vyberte si značku, která bude váš vzorek suché krevní kapky analyzovat v nezávisle spravované laboratoři s ohledem na důvěrnost. Ujistěte se také, že získáte pomoc při úpravě vašeho příjmu ve formě osobních doporučení založených na vašich potřebách.

Zinzino je globální značka v oblasti zdraví a wellness, která se již více než 10 let zaměřuje na preventivní zdraví. Dnes je tato společnost považována za průkopníky v oblasti testy prověřené výživy. Jejich mise je dodávat lidem sílu, aby přijali odpovědnost za své vlastní zdraví. Nový VitaminD Test je nejnovější přírůstek do jejich škály produktů zcela přírodních potravinových doplňků a testů prováděných pomocí suché krevní kapky. Všechny testy jsou analyzovány společností Vitas Analytical Services, což je nezávislá laboratoř certifikovaná GMP sídlící v Norsku, a zároveň světový lídr v oblasti testování pomocí suché krevní kapky. Otestujte své tělo v pohodlí vašeho domova a zjistěte, jestli u vás slunce dělá dobře svou práci, nebo jestli potřebujete vylepšit svou hladinu. Zinzino uplatňuje holistický pohled na vaše osobní zdraví a VitaminD Test nabízí jako předchůdce produktu ZinoShine+. Jedinečný potravinový doplněk s vitamínem D a širokospektrálním hořčíkem se snadno přizpůsobitelným dávkováním. Tento doplněk Vám umožňuje přirozeně obnovit žádoucí hladiny díky obsahu veganského vitamínu D3 získávaného z vysoce bioaktivního a divoce rostoucího lišejníku.

d-vitamintest 12.55.45.jpeg

Jak dlouho trvá měření pomocí vitaminD testu?

Jakmile si změříte stav vitamínu D pomocí Zinzino VitaminD Testu, Vaše výsledky budou k dispozici za 20 dnů, a to zcela důvěrně. Budou dostupné pouze vám ve formě snadno pochopitelných grafů. Zinzino Vám také doporučí, jak pozvolna upravit stav vitamínu D a udržet si ho po celý rok. Obnovení hladiny pomocí potravinových doplňků trvá obvykle 3–4 měsíce v závislosti na dávkování a Vašem individuálním stavu. Ten byste měli opětovně měřit každých 120 dnů, abyste zajistili optimální hodnoty. Na webu zinzino.com můžete zjistit více o tom, jak měřit hladinu vitamínu D v bezpečném prostředí pomocí těch nejpřesnějších výsledků, jaké jsou v současnosti na trhu dostupné.