Cart
Shopping cart
Sveikata • 2023 m. gegužės 17 d., trečiadienis • 3 min.

Sauso kraujo lašo testo idėja kilo dėl logistikos iššūkių

Zinzino

Mokslinius tyrimus atlikdama dr. Angela Rizzo turėjo išanalizuoti ką tik paimto kraujo mėginius, tačiau kilo logistikos problema – mėginiai įstrigo muitinėje. Tačiau Daktarės Rizzo tai nesustabdė. Vietoje to, ji išrado sveikatos būklę nustatantį sauso kraujo lašo testą, kurį klientai gali atlikti patys namuose. Šis testas dabar yra mūsų produktas „BalanceTest“. Šiandien ši lipidų biochemijos ekspertė ir garsi Milano universiteto biochemijos profesorė yra gerbiama mūsų Mokslinės patariamosios tarybos narė. Greitai bus atliktas milijoninis jos sukurto sauso kraujo lašo testas. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie daktarę Rizzo ir mūsų sveikatos testus.

Dar būdama studentė ji pradėjo dirbti lipidų laboratorijoje ir tyrė lipidų (riebalų rūgščių) įtaką žmonių sveikatai. Kartu su profesoriumi Bruno Berra jie išleido daug įvairių straipsnių, iš kurių dviejuose aptarė ryšį tarp Omega-3 riebalų rūgščių ir gyvenimo būdo ligų.

Asmeninis susidomėjimas Omega-3 riebalų rūgštimis
Norvegų mokslininkas Janas Bakke perskaitė šiuos straipsnius ir susisiekė su daktare Rizzo.
– „Mes pradėjome kalbėtis apie Omega-3 santykį organizme ir jis manęs paklausė, kiek Omega-3 reikia mano pacientams. Aš paaiškinau, kad kiekvieno poreikiai skirtingi. Omega-3 poreikis priklauso nuo lyties, amžiaus, sveikatos būklės, ligų ir kitų aplinkybių. Būtent todėl būtina pradėti bet kokią sveikatos kelionę ar papildų vartojimo rutiną remiantis asmeniniais tyrimų rezultatais, sako daktaras Rizzo.

2010 m. daktarei Rizzo pavyko įrodyti ryšį tarp Omega-3 riebalų rūgščių kiekio kraujyje ir ląstelėse. Laboratorija pradėjo bendradarbiauti su papildų gamintoju „Bioactive Foods“, o daktarė Rizzo išvyko į Oslą pristatyti savo mokslinių rezultatų, laboratorinių tyrimų ir sveikatos testo idėjos.

Problema tapo sprendimu
Daktarė Rizzo pradžioje taikė įprastą šviežio kraujo mėginių tyrimo praktiką, kol netikėtai susidūrė su problema.
– Mes vykdėme daug mokslinių tyrimų analizuodami žmogaus kraują. Vieną kartą iš Norvegijos turėjome gauti 200 vnt. šviežio kraujo mėginių, tačiau jie užstrigo muitinėje. Nedelsdami pradėjome ieškoti saugesnių ir greitesnių būdų kraujo testui atlikti. Suradome įdomių tyrimų duomenų ataskaitų, o tada sukūrėme mūsų Italijos laboratorijai pritaikytą testą. Vėliau testą patvirtino Sankt Olav ligoninės darbuotojai, kur jie ėmėsi tirti „Oil4life“ / „Itogha“ rinkinius. Idėja kilo dėl problemų, su kuriomis susidūrėme, kai reikėjo atsisiųsti šviežių kraujo mėginių. Mus ši situacija privertė ieškoti naujų tyrimų metodų,“ – paaiškina daktarė Rizzo.

Kodėl svarbu žinoti riebalų rūgščių kiekį kraujyje?
– Iš mokslinės literatūros ir ankstesnių tyrimų rezultatų žinome, kad nepakeičiamųjų riebalų rūgščių lygis, arba Omega-3 ir Omega-6 santykis, labai susiję su ligų prevencija. Šiuo metu apie tai labai diskutuojama. Daugelis teiginių pagrįsti tyrimais, kuriuose dalyviai vartojo Omega-3 papildus, tačiau šie tyrimai neleido atskleisti realaus Omega-3 pokyčio dalyvių organizme. Kitaip sakant, pasiekti tinkamą Omega-3 riebalų rūgščių lygį yra labai svarbu, tačiau labai sudėtinga. Šiandien mokslinėje literatūroje jau turime naujų duomenų ir aš pradedu bendradarbiauti su mokslininkais, kurie nori ištirti Omega-3 poveikį ir išbandyti „BalanceTest“,“ – sako daktarė Rizzo.

– Jūs galite stebėti dėl papildų kintantį Omega-3 lygį ir atitinkamai koreguoti jų vartojimą. Rezultatai labai paprastai, tačiau informatyviai nusako jūsų riebalų rūgščių profilį. Tai puiki priemonė, kuria galite pasinaudoti net neišėję iš namų,“ – apibendrina daktarė Rizzo.

Link tikslo pasiekti 1 milijoną testų
Norvegijoje įsikūrusi nepriklausoma tyrimų laboratorija VITAS šiuo metu jau yra ištyrusi daugiau nei 900 000 „Zinzino BalanceTest“ tyrimų ir turi didžiausią pasaulyje sauso kraujo lašo mėginių duomenų bazę.

– Įdomu, kaip visa tai pasikeis ateityje. Labai didžiuojuosi, kad dabar mokslo bendruomenė irgi pripažįsta šiuos kraujo tyrimus. Juk reikia ištirti pacientus, kad galėtum suprasti klinikinį Omega-3 poveikį,“ – sako daktarė Rizzo.

Norite sužinoti daugiau apie praktinę „BalanceTest“ pusę? Visą informaciją rasite ČIA.