MEIE UURINGUD

Teadus- ja arendustöö uute kontseptsioonide ja toodete loomisel on väga oluline, et püsida esirinnas, ning see on pidev protsess. Zinzino kindlustas edaspidise uute toodete arendamise, omandades 90%-lise osaluse ettevõttes BioActive Foods AS 2014. a detsembris, ning on sellest peale olnud ettevõtte ainuomanik. BioActive Foods AS asutati 2011. a veebruaris eesmärgiga turundada väljaarendatud tervisekontseptsiooni, tehes muutusi toitumises, et taastada tasakaal elutähtsate, polüküllastamata rasvhapperühmade oomega-6 ja oomega-3 vahel inimese kehas 120 päeva jooksul. See on kooskõlas Põhjamaade ministrite nõukogu soovitustega (Põhjamaade toitumissoovitused, 2005). 

BioActive Foods uuendab pidevalt meie teadmisi uurimistegevuse kaudu koostöös mitmete mainekate Euroopa ülikoolidega ja uurimisasutustega. Vt uuringute näiteid allpool.

Oomega-6/oomega-3 rasvhapete tasakaal ja naha elastsus

Uuring viidi läbi ettevõtte poolt BioActive Foods, koostöös Zinzino AB-ga, et uurida BalanceOil mõju naha elastsusele. 

Rasvhapped on olulised mitmetele naha funktsioonidele. Need toimivad naha rakkude ehituskividena, õlitavad nahka ja kaitsevad seda radiatsiooni eest. Polüküllastumata rasvhapped on "kohalike hormoonide" ja signaamolekulide, nt eikosanoidide lähteained. Selle uuringu käigus jaotati 50 naissoost vabatahtliku kahte rühma; üks grupp tarbis iga päev 2 sl BalanceOil, teine aga toimis kontrollgrupina.

Grupis, kus tarbiti BalanceOil iga päev, normaliseerus oomega-6/oomega-3 rasvhapete tasakaal keskmiselt tasemelt 15:1 tasemele 4,8:1 60 päeva jooksul ning kaladest pärineva oomega-3 (EPA ja DHA) tase veres tõusis 6,4%-ni. 200 päeva möödudes stabiliseerus oomega-6/oomega-3 rasvhapete tasakaal tasemel 3:1. Täheldati märkimisväärset naha elastsuse paranemist (p< 0,05) testgrupis, võrreldes kontrollgrupiga. 

Lugege kogu raportit siit.

Allikas: BioActive Foods, Norra.

Tasakaalu tõendus 120 päeva jooksul

Vitas AS Norras ja juhtivad laborid on analüüsinud üle 140 000 BalanceTesti (juuni 2016). Nende keskmine oomega-6:3 suhe, kes oomega-3-toidulisandit ei võtnud, oli 24,1:12 (USA-s) ja 12:1 (Euroopas). Nende keskmine suhe, kes võtsid oomega-3 toidulisandit, oli 15:7 (USA-s) ja 7:1 (Euroopas). BalanceOil kasutajate (120 päeva) keskmiste suhe on 4:1 (USA-s) ja 5:1 (Euroopas). 

Allikas: BioActive Foods, Norra.

 

Kui soovite osaleda täiendavates ettevõtte BioActive Foods AS uuringutes, klõpsake siia.