Cart
Shopping cart
Health • pirmdiena, 2021. gada 25. oktobris • 4 min

Kādēļ ir regulāri jāpārbauda D vitamīna līmenis?

Autors Zinzino

To pamatoti sauc par saules vitamīnu. Saule ir mūsu visdabiskākais D vitamīna avots, un šādā veidā mēs varam saražot līdz pat 80% šīs svarīgās uzturvielas. Bet vai zināt, kādā mērā jūsu organisms to uzņem no saules? Jūsu organisma spēju veikt šo svarīgo sintēzi var ietekmēt tādi faktori kā dzīvesveids, vecums, saules aizsargkrēmi, ādas tips un pat jūsu dzīvesvieta. Katra organisma D vitamīna vajadzības ir unikālas, un tās nav konstantas. Šī iemesla dēļ mums ir pastāvīgi jāseko līdzi savam D vitamīna līmenim, lai saglabātu kontroli pār savu veselību.

Tātad, kas izraisa D vitamīna deficītu?

Mūsdienās zems D vitamīna līmenis ir visā pasaulē plaši sastopama veselības problēma, jo saskaņā ar ASV Veselības institūta datiem vairāk nekā vienam miljardam pasaules iedzīvotāju ir D vitamīna deficīts. Svarīgs faktors ir tiešas saskares ar saules gaismu trūkums. Vai zinājāt, ka mums ir nepieciešams atrasties saulē vismaz 15 minūtes, lai sāktu ražot D vitamīnu? Un tas ir tikai tad, ja mums ir gaiša āda. Tiem, kuriem ir tumšāka āda, ir nepieciešama līdz pat sešām reizēm ilgāka saules iedarbība. Tāpat saskaņā ar Jaunanglijas Medicīnas žurnāla datiem, ja jūs dzīvojat Ziemeļu puslodē, jūs vispār nespējat ražot D vitamīnu no saules gaismas laika posmā no oktobra līdz martam.

Arī pārtikas produkti palīdz paaugstināt mūsu D vitamīna līmeni, taču šis avots spēj nodrošināt tikai aptuveni 20% no dienas normas. Turklāt lielākajā daļā mūsu ikdienas uztura ir zems D vitamīna līmenis. Šis vitamīns ir taukos šķīstoša uzturviela. Jo lielāks ir ķermeņa svars, jo vairāk organismam ir nepieciešams patērēt un saražot D vitamīnu, lai saglabātu pietiekamu tā līmeni asinīs.

Kas notiek tad, ja neuzņemat pietiekami daudz D vitamīna?

D vitamīns ir svarīga uzturviela, kas nodrošina normālu imūnsistēmas darbību. Tas palīdz organismam uzsūkt kalciju, uzturēt optimālu kaulu un zobu veselību, kā arī nodrošina muskuļu darbību un šūnu dalīšanos. D vitamīna deficīts bieži vien ir nemanāma problēma, par ko mēs bieži vien pat nezinām. Klīniskā aina ietver muskuļu vājumu, kaulu sāpes un lūzumus, rahītu un osteomalāciju. Labāka izpratne par savu individuālo D vitamīna līmeni un to, kā uzturēt vienmērīgu tā līmeni, var būtiski uzlabot jūsu vispārīgo veselību un labsajūtu. Turklāt mēs nedrīkstam par zemu novērtēt fiziskas aktivitātes svaigā gaisā. Ārtelpās pavadītais laiks palielina mūsu iespējas ražot D vitamīnu dabīgā veidā un attiecīgi novērst tā deficīta negatīvo ietekmi.

Vai ir pieejama mājas apstākļos veicama analīze D vitamīna deficīta noteikšanai?

Katrs organisms ir unikāls, un mūsu veselība ir dziļi personisks jautājums. Tas jo īpaši attiecas uz mūsu D vitamīna vajadzībām, jo tās tiešā veidā ir atkarīgas no tā, kas mēs esam, kur mēs atrodamies un kā mēs dzīvojam, jo šie faktori nosaka mūsu reakciju uz sauli. Tomēr ir vieglāk runāt par saskaņotību ar savu organismu, nekā to panākt. Ir pieejami rīki, kas palīdz mums sekot līdzi savam D vitamīna līmenim un raudzīties, lai mēs nepakļautu riskam savu veselību. Ņemot vērā pasaules iedzīvotāju pieaugošos D vitamīna deficīta rādītājus, arvien vairāk ārstu un veselības aprūpes speciālistu ir uzsākuši veikt regulāras pārbaudes. Tirgū ir pieejams liels skaits D vitamīna pašpārbaudes testu, kas paredzēti tiem, kuriem nav piekļuves preventīvajai medicīnas aprūpei un kuri vēlas kontrolēt savu veselību.

Pēc kā raudzīties D vitamīna testā?

Raugieties saņemt informāciju par savu D vitamīna statusu no uzticama avota. Izvēlieties zīmolu, kas analizē jūsu sauso asins pilienu paraugus neatkarīgi pārvaldītos un konfidenciālos laboratorijas apstākļos. Tāpat saņemiet atbalstu, lai pielāgotu uzņemto devu, ņemot vērā personiskus ieteikumus, kas balstīti uz jūsu vajadzībām.

Zinzino ir starptautisks veselības un labsajūtas zīmols, kurš jau vairāk nekā 10 gadus ir strādājis preventīvās veselības aprūpes jomā. Šodien uzņēmumu uzskata par līderi uz asins analīžu rezultātiem balstīta uztura jomā, kura misija ir sniegt cilvēkiem iespēju rūpēties par savu veselību. Viņu jaunais VitaminD Test ir nesenākais pilnīgi dabīgu uztura bagātinātāju produktu un sauso asins pilienu paraugu analīžu klāsta papildinājums. Visas asins analīzes analizē uzņēmums “Vitas Analytical Services” — neatkarīga laboratorija Norvēģijā ar GMP sertifikātu, kas ir pasaules līdere sauso asins pilienu paraugu testēšanas jomā. Pārbaudiet sava organisma stāvokli mājas apstākļos un uzziniet, vai saule dara savu darbu jeb jums ir nepieciešams uzlabot savu D vitamīna līmeni. Zinzino īsteno holistisku pieeju jūsu individuālajai veselībai un piedāvā VitaminD Test, kas ir ZinoShine+ prekursors. Unikāls uztura bagātinātājs ar D vitamīnu un plaša spektra magniju ar viegli pielāgojamām devām, kas sniedz jums iespēju dabīgā veidā uzlabot sava organisma stāvokli ar D3 vitamīnu, kurš iegūts no bioloģiski aktīviem, savvaļā ievāktiem ķērpjiem.

d-vitamintest 12.55.45.jpeg

Cik ilgu laiku aizņem VitaminD Test veikšana?

Veicot D vitamīna līmeņa pārbaudi, izmantojot Zinzino VitaminD Test, jūsu rezultāti būs pieejami 20 dienu laikā — tie būs pilnīgi konfidenciāli un pieejami jums viegli saprotamu grafiku veidā. Tāpat Zinzino sniegs jums ieteikumus par to, kā pakāpeniski pielāgot un uzturēt D vitamīna līmeni visa gada garumā. Līmeņa atjaunošana, izmantojot uztura bagātinātājus, aizņem 3–4 mēnešus atkarībā no devas un jūsu individuālā stāvokļa. Testu ieteicams atkārtot reizi 120 dienās, lai nodrošinātu līmeņa atbilstību optimālam diapazonam. Vietnē zinzino.com ir pieejama plašāka informācija par to, kā pārbaudīt savu D vitamīna līmeni drošā vidē, iegūstot visprecīzākos rezultātus, kādi šobrīd ir pieejami tirgū.