Cart
Shopping cart
Tervis • reede, 27. august 2021 • 3 min

Teaduslikult tõestatud toimega looduslikud toidulisandid

Autorilt Zinzino

Kaasaegsed toitumisharjumused ei võimalda saada kõiki vajalikke toitaineid ja see on peamine põhjus, miks me toidulisandeid peaksime tarbima. Lisaks sellele puuduvad sageli teadmised füüsilise tervise hoidmiseks vajalike vitamiinide ja mineraalide koguse kohta. Toidulisandeid tuleb tarbida korralikult, järjekindlalt ja kooskõlas organismi, selle koostise, elustiili ja muude isiklike faktoritega.

Väga lihtne on kõik toitained otse tabletist kätte saada, aga millised on toidulisanditega kaasnevad riskid? Teadmiste puudumine on suurimaks probleemiks. Kõikidele vitamiinidele ja mineraalidele kehtivad soovituslikud maksimaalsed päevased kogused, mis riigiti erinevad. Kahjuks on väga raske neid koguseid meelde jätta. Ent pole mingit kahtlust, et toidulisandid on kasulikud ja mugavad. Ning kahtluste kõrvaldamiseks nende kahjulikkuse osas teostage põhjalikud uuringud ja selgitage välja, mida ja kui palju teie organism vajab.

Looduslikud toidulisandid Vahemeredieedi täiendamiseks (mitte selle asendamiseks).

Mis heaolusse puutub, siis kiirlahendusi pole (kuigi oma kultuuri tõttu soovime uskuda vastupidist). Toidulisandid ongi lihtsalt lisandid. Hea tervise säilitamiseks peame oma toitumises erinevaid strateegiaid rakendama. Sobivaid toidulisandeid valides eelistage neid tooteid, mis on valmistatud looduslikest koostisosadest, põhinevad teaduslikel uuringutel ja mille märgatav kasu tervisele on tõestatud. Sest katse-eksituse meetod võib väga kulukaks osutuda. Nii teie organism kui ka rahakott tänavad teid eelnevate uuringute eest.

fish-veggies.jpeg

Tutvuge koostisosade loeteluga

Toote usaldusväärsuses veendumiseks lugege läbi pakendi tagaküljel olev koostisosade loetelu. Harjuge küsima „miks.“ Miks see mulle rohkem energiat annab? Miks see immuunsüsteemi normaalsele talitlusele kaasa aitab? Miks see luude ja liigeste talitlust parandab? Miks see kudede kasvu ja paranemist soodustab? Võtke enne otsustamist aega, vastake nendele küsimustele ja leidke endale sobivad tooted.

Näiteks Xtend+ on valmistatud hoolikalt uuritud looduslikest koostisosadest, millel on 145 EFSA poolt heaks kiidetud tervisele kasulikku omadust. On tõestatud, et pagaripärmi ülipuhaste ja ärisaladusega kaitstud tüvede rakuseintest saadud 1-3, 1-6 beetaglükaanid tugevdavad immuunsüsteemi.

Pidage meeles, et toidulisandeid valides ei ole suurem kogus sugugi parem. Tervisele kasulikus koguses vitamiinid ja mineraalid peaksid sisalduma ühes tootes, et vältida liigset toidulisandite tarbimist. Heaks näiteks looduslikust toidulisandist on BalanceOil+, millel on üle 15 EFSA poolt heaks kiidetud tervisele kasuliku omaduse.

Kuidas teada, kas toidulisand on testitud ja kasutamisel ohutu?

Peale selle, et otsite tootelt hoolikalt valitud allikatest ja täiesti looduslikke koostisosasid, eelistage toidulisandeid, millel on täiendav heakskiidumärk nagu näiteks GMO-vaba, ketosõbralik ja toksiinivaba. Me kõik elame ühel planeedil ja peame andma oma panuse jätkusuutliku tuleviku nimel.

Võtke oma päevane annus ja katsetage toodet.

Kõige mõistlikum on valida looduslikud toidulisandid, mis tunduvad teie organismi jaoks õiged ja mis teie puhul toimivad. Kõik me oleme erinevad ja see, mil määral teie keha toidulisandit omastab, on suures osas seotud individuaalsete teguritega nagu teie kehakaal, maohape, genotüüp ja isegi teatud allergiad. Vaadake pakendilt soovituslikku päevaannust ja valige toode, millel on teie aitamiseks kehakaalu tabel. Veel parem: valige kaubamärk, mis pakub ka individuaalseid vereproove koos kirjaliku kinnitusega, et teie tarbitud toidulisandid toimivad. Valige kindlasti test, mida hallatakse sõltumatult ning mis põhineb täpsel ja teaduslikul analüüsil, nt Zinzino BalanceTest.

Lisaks muutuvad toitainevajadused teie erinevates eluetappides, näiteks raseduse ajal. Oma tervise toetamiseks parimate otsuste vastuvõtmisel kuulake alati oma keha.

*USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) pole neile väidetele oma hinnangut andnud. Toode pole mõeldud haiguste diagnoosimiseks, ravimiseks ega ennetamiseks.