Cart
Shopping cart
Sveikata • 2022 m. gruodžio 21 d., trečiadienis • 3 min.

7 įpročiai, kurie padės išlikti sveikiems ištisus metus

Zinzino

Gali būt, kad būdami jauni Naujuosius metus pradėdavote nuo pagirių. Bet šiandien tiesiog nuostabu pabusti anksti ir jaustis puikiai pailsėjus. Be to, mieli geros savijautos kariai, prasidėjo naujas DEŠIMTMETIS, todėl pats laikas įgyti naujų, sveikų įpročių.1

2022-ieji – puiki proga atsisveikinti su senais įpročiais, kurie mums nebenaudingi, ir palikti juos praėjusiame dešimtmetyje.

Pastebėjote, vartojame žodį „įpročiai“, o ne „pasižadėjimai“? Tai darome todėl, kad norime padėti jums šiuos sveikus įpročius išlaikyti visus metus, o ne porą pirmųjų metų mėnesių. Tai visiškai kitoks požiūris, kuris padės įgyvendinti svarbius gyvenimo būdo pokyčius.

Pasiruošę? Jums tikrai pavyks!

365-new-days.jpeg

1.   Nustatykite realius tikslus (kurie jums svarbūs)

Ką bandome aplenkti? Šiandien neskubėkite šokti iš lovos, net jei atsibudote anksti. Naują dešimtmetį pradėti lengvai ir atsipalaidavus nėra blogai. Užuot lėkę į sporto salę arba į kavinę vėlyvų pusryčių tik tam, kad pasijustumėte gerai, praleiskite šią dieną mąstydami ir apgalvodami savo ateities viziją.

Pasiimkite rašiklį, pasidarykite skanios kavos puodelį ir aprašykite žmogų, kuriuo norėtumėte būti. Šis pratimas gali padėti nustatyti keletą realių tikslų, kurie padės neprarasti motyvacijos, išlikti sveikiems ir puikios formos. Būkite nuoširdūs, realistiški ir įsiklausykite į save.

Šie tikslai gali būti labai paprasti, pavyzdžiui:

  •  Sportuoti trečiadienį, penktadienį ir šeštadienį;
  • gaminti namuose nuo pirmadienio iki penktadienio, nepirkti jau pagaminto maisto;
  • pradėti vartoti maisto papildus (pavyzdžiui, „Viva“);
  • valgyti mažiau mėsos, pradėti dažniau valgyti Viduržemio jūros virtuvės patiekalus.

2.   Sugalvokite ritualų, kurie padėtų palaikyti šiuos sveikus įpročius

Tarkim, nenorite pirkti jau pagaminto maisto darbo dienomis. Jūsų tikslas – gaminti namuose, o restoranuose valgyti tik savaitgaliais. Ką gi reiktų daryti, kad išsiugdytumėte šį įprotį? Būtent apie tai šiandien turite pagalvoti. Pavyzdžiui, pasidarykite pirkinių sąrašą, kuriame būtų gaminimui reikalingų maisto produktų. Eikite pirkti maisto kiekvieną sekmadienio popietę. Tokiu būdu įvertinkite kiekvieną savo įprotį.

3.   Pasidalykite savo naujais sveikais įpročiais

Turite draugą, kuriam patinka sportuoti? O gal jūsų partneris labai mėgsta baltyminius kokteilius ir sausus pusryčius su uogomis? Susitikite su sveiką gyvenimo būdą pasirinkusiais draugais ir pasidalykite savo įpročiais. Nebūtinai kiekvienam išpasakoti viską, bet verta pasakyti, kokių tikslų siekiate. Šie žmonės taps jūsų palaikymo komanda.

4.   Tikėkitės ir nelabai sėkmingų dienų

Išsisklaidžius Naujųjų metų energijai (maždaug dabar) ir grįžus į įprastinę darbų rutiną tokių dienų tikrai pasitaikys. Dienų, kai niekaip nepavyksta išlipti iš lovos, kad ir ką darytumėte. Norisi tik valgyti šokoladą, mėgautis gardžiu maistu ir žiūrėti „Netflix“. Tai visiškai normalu.Tai – proceso DALIS. Tikėkitės tokių akimirkų sulaukti, pasiruoškite joms, o paskui vėl grįžkite į savo kelią. Štai kur pasireiškia ritualų galia, kuri padaro didžiąją darbo dalį už jus, priverčia protą palaikyti įprotį.

5.   Pagundų “puokštė”

Taigi, jau turite ritualus, kurie jums padės įgyti naujų įpročių. Bet ženkite dar vieną žingsnį – nemėgstamą užsiėmimą suderinkite su tuo, ką mėgstate. Pasidarykite sąrašą dalykų, kurie teikia jums džiaugsmo. Gal šiame sąraše atsidurs kava? Tebūnie tai „pagundų puokštė“. Pasportavę apdovanokite save kvapnios kavos puodeliu. Kiekvienam įpročiui sukurkite po dvi ar tris „puokštes“.

6.   Nesilaikykite dietos, valgykite Viduržemio jūros virtuvės patiekalus

Dietos laikytis tikrai nebūtina. Kaip gerai! Tiesiog į savo pirkinių sąrašą įtraukite Viduržemio jūros maisto produktus ir pasikliaukite mokslininkų patarimais.Tokia mityba padeda užkirsti kelią ligoms ir ilgina gyvenimo trukmę.3 Viduržemio jūros virtuvės pagrindą sudaro vaisiai, daržovės ir gaminiai iš pilno grūdo miltų. Mažiau pieno produktų ir mėsos, daugiau žuvies ir jūros gėrybių.

7.  Palaikykite savo mitybą

Jums puikiai sekasi! Tęskite taip ir toliau. Dabar svarbu pasirūpinti, kad jūsų kūnas gautų maisto medžiagų, kurių pats negamina (tokios kaip nepakeičiamos Omega-3 riebiosios rūgštys2). Prieš pradėdami vartoti BalanceOil ar kt. maisto papildus, atlikite BalanceTest ir sužinokite, koks jūsų Omega-6:3 santykis. 95 % žmonių šis santykis yra nekoks (tiesą sakant, jis kelia pavojų mūsų kūno sveikatai). Tada galėsite vartoti šiuos aliejus ir atkurti savo kūno pusiausvyrą.

Ar ne NUOSTABU negalvoti apie dietas? Pasitelkę šias septynias strategijas, 2022-aisiais pasieksite puikių rezultatų sveikos gyvensenos srityje.

1. Understanding A1C:

Understanding A1C: A1C does it all.” American Diabetes Association, https://www.diabetes.org/diabetes/a1c, Accessed 1 August 2022.

2. Vaikų fizinis vystymasis

EFSA nurodo, kad nepakeičiamosios riebalų rūgštys padeda vaikų augimui ir fiziniam vystymuisi (14 straipsnis, 1 dalis, b punktas – teiginiai dėl vaikų sveikatos ir vystymosi). Vartotojai turi būti informuojami apie tai, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 2 g α-linoleno rūgšties (ALR) ir 10 g linolo rūgšties.

3. Diabetes Care

Pani LN, Korenda L, Meigs JB, Driver C, Chamany S, Fox CS, Sullivan L, D’Agostino RB, Nathan. 2008. Effect of Aging on A1C Levels in Individuals Without Diabetes. Diabetes Care. 2008 Oct; 31(10): 1991–1996 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2551641/

What is this??

Sveikata
Žuvų riebalų privalumai nėščiosioms (ir kitiems)
2023 m. kovo 28 d., antradienis
Sveikata
Vaiko sveikata, augimas ir vystymasis
2023 m. rugsėjo 1 d., penktadienis