David Abraham

Zinzino Independent Partner

Vítejte! Jsem Váš nezávislý poradce, který Vás povede na Vaší cestě za zdravím.

Cart
Shopping cart


Omega-3: Podpora všech fází mateřství

Vědecky ověřené doplňky stravy s rybím olejem, speciálně vybrané pro těhotenství a kojení, které Vám pomohou vyživovat Vaše tělo.


Omega-3: Podpora všech fází mateřství

Vědecky ověřené doplňky stravy s rybím olejem, speciálně vybrané pro těhotenství a kojení, které Vám pomohou vyživovat Vaše tělo.

Objevte naši sadu Maternity Balance Kit

Sdílejte

Vytvořeno pro vás všechny, kteří dáváte život a žijete život.

Vítejte na cestě za zdravím a pohodou pro Vás i Vaše dítě. Pojďme společně oslavit nejen rostoucí život ve Vás, ale také Vaše zdraví, sílu a pozoruhodnou schopnost pečovat.

Péče o sebe není luxus, ale nutnost. Tím spíš, když se staráte o výživu pro dva.. Potřebujete doplňky stravy vybrané s ohledem na Vaše měnící se tělo, které Vám pomohou prospívat v jednom z nejcennějších období života. Ať už před porodem nebo po něm, nikdy není pozdě začít si dodávat výživu, kterou Vaše tělo potřebuje.

Jsme zde, abychom Vás podpořili na každém kroku.

Přínosy omega-3 během těhotenství

Zdravý mozek

Omega-3 mastné kyseliny mají zásadní význam pro neurologický vývoj plodu a mohou působit jako ochrana před poporodní depresí.

Zdravé očí

Mastné kyseliny DHA podporují normální vidění a přispívají k normálnímu vývoji očí u plodu.

Zdravé srdce

Omega-3 EPA a DHA se podílejí na normální funkci srdce, udržování hladin triglyceridů v krvi a krevního tlaku.

Výsledek těhotenství

Omega-3 mohou být důležité pro načasování těhotenství a porodní váhu

Naše mateřská řada doplňků stravy omega-3

Snaha o miminko

Mořské omega-3 mastné kyseliny, zejména DHA a EPA, jsou klíčové pro Vaše reprodukční zdraví. Přispívají k regulaci hormonů a vývoji zdravých vajíček, která jsou nezbytná pro plodnost. Optimalizace hladiny těchto živin před otěhotněním připraví Vaše tělo na to, aby se postaralo o Vaše dítě.

Starost o dítě

V těhotenství tělo uvolňuje do krevního oběhu vlastní zásoby DHA, aby zajistilo plodu dostatek těchto esenciálních mastných kyselin pro vývoj mozku a očí. Odborníci doporučují, abyste v této fázi pečlivě sledovali hladinu omega-3, abyste zajistili uspokojení svých potřeb i potřeb dítěte.

Narození dítěte

Po porodu je důležité nadále sledovat hladinu omega-3. U některých žen může dojít k poklesu až o 50 % již dva týdny po porodu a může trvat až šest měsíců, než se tyto hladiny plně doplní. Dostatek omega-3 je nezbytný jak pro kojené dítě, —které potřebuje DHA pro centrální nervový systém, —tak pro vás, abyste snížili riziko poporodní deprese.

Sledujte své měnící se tělo

Přestože neexistují žádné konkrétní pokyny týkající se krevních biomarkerů, někteří odborníci doporučují zaměřit se na 5 % DHA a celkovou cílovou hodnotu 8 % EPA+DHA. Sledováním těchto hladin pomocí krevních testů získáte jasnější představu o stavu omega-3 v těle matky a zajistíte si optimální zdraví.

NÁŠ TEST ZDRAVÍ

Často kladené otázky

Ryby, zejména jejich tučné druhy, jsou v těhotenství vhodnou stravou. Tučné ryby jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA, které jsou nezbytné pro matku i dítě. Těhotným ženám se doporučuje konzumovat různé druhy ryb s důrazem na ryby s vysokým obsahem DHA a nízkým obsahem rtuti. Během těhotenství a i po něm si dopřejte alespoň 2-3 porce týdně. Pro zajištění optimální hladiny DHA a vitaminu D během těhotenství upřednostňujte potraviny, jako je losos a sardinky, a také obohacené potraviny, jako je mléko a vejce obohacené o omega-3.

Pokud ve Vaší stravě chybí ryby nebo potraviny obohacené o vitamin D, zvažte doplněk stravy poskytující 10 mikrogramů vitaminu D. Pro ty, kteří nekonzumují tučné ryby, mohou být účinnou alternativou během těhotenství doplňky stravy, jako je rybí olej nebo olej z mořských řas, které nabízejí alespoň 200 mg DHA v denní dávce.

Doplňky stravy Omega-3, zejména rybí oleje, jsou vynikajícím zdrojem DHA. Ačkoli doporučujeme doplňky stravy obsahující obě omega-3 kyseliny mořského původu, DHA i EPA, hlavním cílem je zajistit si doplněk stravy s minimálně 200 mg DHA v jedné dávce. Pokud se rozhodnete pro doplňky stravy, nemusíte se naštěstí obávat rtuti nebo jiných látek znečišťujících životní prostředí.

Během těhotenství začínáte sdílet své tělesné zásoby živin EPA a DHA Omega-3 s rostoucím dítětem. Ve třetím trimestru mohou být hladiny mastných kyselin ve vašem těle změněny v důsledku těchto metabolických a hematologických změn, což může mít vliv na hodnoty testu. Proto doporučujeme provést BalanceTest v prvním trimestru nebo na začátku druhého trimestru. Během těhotenství byste se měla soustředit především na užívání doplňku stravy BalanceOil+, abyste sobě i svému dítěti zajistila přísun důležitých omega-3 mastných kyselin. Po porodu počkejte několik měsíců, než si uděláte nový test na kontrolu a sledování hladin Omega.

Doplňky stravy musí odpovídat individuálním potřebám, aby měly na organismus účinek. Obecné pokyny pro denní dávkování jsou založeny na hmotnosti do 0,15 ml na kg tělesné hmotnosti. V těhotenství se doporučuje přidat k dávce 3 ml navíc podle hmotnosti před otěhotněním. Během kojení byste měla pokračovat v přidávání 3 ml k denní dávce. Upozornění: Pokud užíváte BalanceOil+ Vegan během těhotenství, nemusíte přidávat další dávky nad rámec 0,15 ml na kilogram tělesné hmotnosti.
Čekáte více než jedno dítě? Konkrétní informace o dávkování omega-3 získáte od svého lékaře.

Většina ryb a korýšů je v těhotenství bezpečná, ale u některých druhů je třeba být opatrný kvůli riziku výskytu toxinů v životním prostředí, jako je rtuť a dioxiny. Losos chovaný na farmách a další druhy ryb chovaných na farmách, stejně jako nakládaný sleď, treska, krevety a mušle jsou obecně bezpečné. U vakuově balených mořských plodů určených ke konzumaci za studena je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože se v nich mohou vyskytovat bakterie listerie. Přestože důkladné vaření může listerie zničit, mnoho vakuově balených mořských plodů se konzumuje bez ohřevu. Abyste minimalizovali riziko, vždy kontrolujte datum na obalu a vyvarujte se konzumace výrobku, který je zabalen déle než týden. Nakonec je třeba poznamenat, že olej z řas by neměl být zaměňován s jinými typy produktů z řas, jako jsou například doplňky stravy ze sušených řas. Tyto výrobky mohou obsahovat škodlivě vysoké množství jódu, takže jsou pro těhotné ženy nevhodné a nedoporučují se.

Existuje několik důležitých živin, které vaše tělo v těhotenství potřebuje ve větší míře. Většina z nich je součástí pestré a vyvážené stravy. Některé živiny však v tomto životním období vynikají svým významem, například kyselina listová, železo a omega-3 DHA. Omega-3 mastné kyseliny jsou klasifikovány jako esenciální. To znamená, že si je naše tělo nedokáže vyrobit samo, ale musíme je získávat ze stravy. Ze všech tuků omega-3 je DHA v těhotenství obzvláště důležitá, protože je nezbytná pro vývoj mozku a očí plodu. Nedávné studie rovněž poskytly přesvědčivé důkazy o tom, že vyšší hladina DHA v krvi během těhotenství je spojena se zdravější porodní hmotností a sníženým rizikem předčasného porodu.

Načasování zahájení užívání doplňků Omega-3 se může lišit a vždy je nejlepší poradit se se svým lékařem. Zde je rozpis možných výhod v různých obdobích:

Před těhotenstvím: Zahájení užívání doplňků stravy omega-3 před početím může Vaše tělo připravit na nároky těhotenství. Pomáhá vytvářet nutriční rezervu, která může být užitečná během těhotenství i po něm. Některé studie naznačují, že omega-3 mohou zvyšovat plodnost, zejména pokud jsou jejich aktuální hladiny nízké.

Během těhotenství: Zahájení suplementace omega-3 během těhotenství přináší různé výhody. Zejména DHA hraje klíčovou roli při vývoji mozku a očí Vašeho dítěte. V tomto období navíc EPA i DHA podporují Vaši pohodu. Zařazení těchto doplňků zlepšuje zdravotní výsledky pro Vás i Vaše rostoucí dítě.

Po těhotenství: Nasazení omega-3 je prospěšné i po porodu, tím spíše, pokud se rozhodnete kojit. Příjem omega-3 matkou, zejména DHA, obohacuje mateřské mléko, které je nezbytné pro pokračující vývoj mozku a očí kojeného dítěte. Tyto doplňky navíc pomáhají doplnit vyčerpané tělesné rezervy a napomáhají poporodní rekonvalescenci.

Nezapomeňte! Ačkoli včasné zahájení může přinést kumulativní výhody, skutečně neexistuje "špatný" čas, kdy začít s doplňováním stravy. Každá fáze těhotenství představuje jedinečné příležitosti k prosperitě pro Vás i Vaše rostoucí dítě.

EPA i DHA jsou omega-3 mastné kyseliny, které mají v těhotenství jedinečnou úlohu. DHA je známá zejména pro svůj význam pro vývoj mozku a očí dítěte. EPA je sice také prospěšná, ale tradičně je spojována spíše se zdravím srdce a imunitním systémem.

Nové výzkumy však naznačují, že EPA hraje v těhotenství důležitější roli, než se dosud předpokládalo. EPA může například napomáhat účinnému přenosu DHA přes placentu k plodu, takže EPA i DHA jsou důležité pro optimální přísun živin.

Za zmínku stojí, že EPA i DHA se přirozeně vyskytují v rybách, které jsou běžně doporučovaným zdrojem potravy pro těhotné ženy. Když se v dietních doporučeních doporučuje zvýšený příjem ryb během těhotenství, implicitně se tím naznačuje, že se jedná o vyvážený příjem EPA i DHA. Pro plné využití jejich zdravotních účinků jsou proto zapotřebí obě mastné kyseliny.

Rozhodně. Omega-3 nejsou jedinou hrou ve městě, pokud jde o výživové potřeby během těhotenství. Mezi další často doporučované doplňky stravy patří kyselina listová, cholin, železo, vápník a vitamin D. Váš lékař Vám může poskytnout individuální rady ohledně toho, jaké doplňky stravy můžete potřebovat. 

Zinzino blog

(Některé příspěvky jsou v angličtině)

Health
Benefity rybího oleje pro těhotné ženy (a nejen pro ně)
pondělí 27. března 2023
Health
Tipy pro zdravé a spokojené těhotenství
úterý 18. října 2022
Health
Vegan Nutrition & Pregnancy: What Foods to Eat and Their Benefits
sobota 18. září 2021