Cart
Shopping cart
Veselība • trešdiena, 2023. gada 5. aprīlis • 3 min

Kā palielināt jūsu enerģijas līmeni svētku laikā

Autors Zinzino

Gaismas, dekorācijas un korāļu dziedāšana, bet arī tumsa, zema temperatūra un stress. Lai gan Ziemassvētki daudziem cilvēkiem visā pasaulē nozīmē prieku, tie nāk roku rokā ar ziemas nogurumu un pienākumiem. Labākās dāvanas atrašana ikvienam, mājas sagatavošana viesiem, neaizmirstamu maltīšu gatavošana un tikšana galā ar gremošanas traucējumiem var iztukšot jūsu enerģijas līmeni.

Vēlaties labās ziņas? Ir risinājumi. Noguruma sajūta un enerģijas izsīkums notiek biežāk, nekā jūs domājat, un mūsdienu straujajā, hipersaistītajā sabiedrībā iemesli, kāpēc tas notiek, ir daudz un dažādi, tomēr lielākā daļa no tiem ir saistīti ar dzīvesveidu, uzturu un paradumiem. Mēs esam apkopojuši visu nepieciešamo informāciju, lai jūs saprastu, kas notiek ar jūsu organismu un zinātu, ko darīt, lai šajos Ziemassvētkos palielinātu savu enerģijas līmeni.

Kas izraisa nogurumu ziemā

Sniegotas ainavas ir skaistas, taču ziema nozīmē arī īsāku dienas gaišo daļu, kā rezultātā mēs nesaņemam pietiekami daudz D vitamīna, kas var veicināt ziemas nogurumu. Tā kā mūsu organisms konstatē šo trūkumu, mūsu smadzenes var ražot vairāk melatonīna nekā parasti, kas ir hormons, kas visu gadu stimulē miegu.

Ir arī citi faktori, kas var ietekmēt mūsu enerģijas līmeni, piemēram, stress vai pie ierīču ekrāniem pavadītais laiks, taču nevienam no tiem nav tik lielas nozīmes ziemas noguruma gadījumā kā D vitamīna trūkumam. Tāpēc mūsu pirmais padoms ir: pārliecinieties, ka jums ir pietiekams D vitamīna līmenis organismā.

D vitamīna un enerģijas korelācija (vitamīni, kas palīdz iegūt enerģiju)

Zems enerģijas līmenis vai nogurums ir izplatīts D vitamīna nepietiekamības simptoms. D vitamīns ir svarīga uzturviela, kas nodrošina normālu imūnsistēmas darbību. Tas atbalsta svarīgas organisma funkcijas un palīdz regulēt kalcija uzsūkšanos. Pietiekama D vitamīna daudzuma uzturēšana organismā ir svarīga normālai kaulu un zobu augšanai un attīstībai.

Tāpat kā saules gaisma, pārtika var nodrošināt apmēram 10 % no mūsu vitamīnu uzņemšanas līmeņa. Mērķējiet uz olu dzeltenumiem, treknām zivīm, sarkano gaļu. Tomēr mūsu mūsdienu uztura uzturvērtības saturs var nesaturēt pietiekami daudz D vitamīna. Regulāri pārbaudiet savu līmeni, lai noteiktu, vai noteiktos gada periodos jums nav nepieciešams to kompensēt ar uztura bagātinātājiem. ZinoShine+ ir pilnīgi dabīgs vegāniem piemērots D3 vitamīna uztura bagātinātājs tā bioaktīvākajā formā, izmantojot savvaļā savāktus ķērpjus un plaša spektra magniju.

Citi veidi, kā palielināt enerģijas līmeni dienas laikā, ir C vitamīns, B vitamīns (B2, B3, B5, B6, B12), kalcijs un citas uzturvielas, piemēram, šķiedrvielas un dzelzs. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā tos iekļaut savā uzturā.

Enerģiju palielinošs uzturs

Tam, ko ēdat un dzerat, ir nozīme, un ne tikai svētku laikā. Centieties lietot enerģiju palielinošu uzturu, kas patiesībā nav nekas vairāk kā veselīgs, sabalansēts uzturs. Kāda veida pārtiku vajadzētu iekļaut enerģiju palielinošā uzturā?

  • Piecus dažādus svaigus augļus un dārzeņus.
  • Pākšaugus, piemēram, aunazirņus vai lēcas.
  • Olbaltumvielas, ko var saturēt pākšaugi, zivis vai gaļa (vēlams baltā un neapstrādāta).
  • Veselīgos taukus, piemēram, avokado, neapstrādātu augstākā labuma olīveļļu (R.E.V.O.O.) un riekstus.
  • Vismaz 55 % ogļhidrātu, piemēram, kartupeļus, rīsus vai makaronus, vēlams pilngraudu.
  • Izvairieties no cukura, transtaukiem un pārstrādātiem pārtikas produktiem.

Uzturs, kas sniedz jums enerģiju

Ir daudz dabīgu pārtikas produktu, ko varat iekļaut savā uzturā, lai iegūtu nepieciešamo papildu stimulu ziemā.

Runājot par augļiem, banāni ir bagāti ar A, B6, C vitamīnu, kāliju un šķiedrvielām, un tie ir lieliska enerģiju sniedzoša uzkoda. Labs dabīgas enerģijas avots ir arī ogas (bagātas ar C vitamīnu un magniju), avokado (kas satur folātus, magniju, kāliju, B2, B3, B5, B6 vitamīnus) vai apelsīni (C vitamīns). Turpinot ar dārzeņiem – spināti (C vitamīns, dzelzs, kalcijs, magnijs) un saldie kartupeļi (A, B6, C vitamīns, kālijs un šķiedrvielas) arī var jums nodrošināt nepieciešamos antioksidantus un uzturvielas visas dienas garumā.

Citi pārtikas produkti, kas var dot jums enerģiju, ir rieksti, piemēram, valrieksti, mandeles vai zemesriekstu sviests. Tie satur olbaltumvielas, nepiesātinātos taukus, šķiedrvielas un minerālvielas, piemēram, kalciju un magniju. Bet atcerieties regulēt to lietošanu, jo tajos ir daudz kaloriju. Turklāt pākšaugi, piemēram, lēcas un aunazirņi, un pupiņas, piemēram, sojas pupiņas, palīdzēs jums uzturēt muskuļus, jo tie satur olbaltumvielas, folātus, dzelzi, šķiedrvielas un fosforu. Visbeidzot, daži dzīvnieku izcelsmes pārtikas produkti, kas var palielināt jūsu enerģiju, ir dabīgs jogurts, treknas zivis vai olas, kas ir bagātas ar olbaltumvielām.

Var būt izaicinoši iekļaut visu sarakstā, un vēl jo vairāk Ziemassvētkos! Izpētiet Zinzino uz testiem balstītu, zinātniski pierādītu uztura bagātinātāju klāstu, piemēram, Xtend+ (kas satur 22 nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas), Protect+ (satur D3 un C vitamīnus) vai BalanceOil+ (satur Omega-3 taukskābes un neapstrādātu augstākā labuma olīveļļu), kas var palīdzēt nodrošināt to, ko nesaņemat ar uzturu. 

Ūdens lietošanas un enerģijas korelācija 

Pastāv arī korelācija starp ūdens dzeršanu un enerģiju. Mēs esam veidoti no ūdens (60 % no mūsu ķermeņa), un mums ir jāatgūst dienas laikā zaudētais ūdens, lai saglabātu hidratāciju. Kaut kas tik vienkāršs, kā aizmirst izdzert pietiekami daudz ūdens, var likt jums justies nogurušam dehidratācijas dēļ. Noteikti izdzeriet no 1,5 līdz 2 litriem dienā, lai iegūtu šo ar hidratāciju saistīto enerģiju.

Miega un enerģijas korelācija

Labi miega ieradumi ir pamats, lai uzlādētu jūsu baterijas. Centieties gulēt aptuveni 8 stundas naktī.

Mūsu padoms ir izveidot savu atslodzes rutīnu stundu vai divas pirms gulētiešanas un mēģināt ievērot regulāru miega grafiku. Aizmigt palīdzēs arī pie zilajiem ekrāniem pavadītā laika samazināšana vakaros. Izslēdziet paziņojumus tālrunī, lai samazinātu zilās gaismas iedarbību, kas turēs jūs nomodā. Tāpat filmu vakaros izvairieties no spilgtākā televizora režīma.

Ziemassvētku vakarā vai Jaungada vakarā iešana gulēt vēlāk nekā parasti ir tradīcija, taču kopumā mēģiniet ievērot to pašu miega režīmu, lai taupītu enerģiju.

Vingrinājumi enerģijai

Vingrinājumu rutīnas atrašana ir vieglāk pasakāma, nekā izdarāma, tāpēc mēs sāksim ar pastāstīšanu, ko tā sniegs (kas būs ļoti daudz!). Treniņi sniedz daudz ieguvumu veselībai. Turklāt tie liks jums justies aktīviem un enerģiskiem, un tas arī palīdzēs miegam. Turklāt jūs jutīsities laimīgāki, jo jūsu organisms vingrošanas laikā ražo endorfīnus. Faktiski pētījumi ir parādījuši, ka sports un fiziskās aktivitātes var atvieglot trauksmes un depresijas simptomus.

Ja neesat pārliecināts, kā sākt, apmeklējiet sporta zāli ar draugu vai draudzeni un kopā izveidojiet vingrošanas rutīnu. Pārbaudiet vairākas iespējas, sporta zālēs mēdz būt īpašie Ziemassvētku piedāvājumi dalības maksām, un tas vienmēr palīdz! Runājiet ar sporta zāles personālu, lai noskaidrotu, kuras aktivitātes jums būtu piemērotas un uz cik dienām nedēļā jums vajadzētu tiekties.

Neaizmirstiet atpūsties starp treniņiem, lai novērstu muskuļu nogurumu vai traumas.

Kopsavilkums

Atcerieties, ka jaunu rutīnu uzsākšana dzīvē prasa laiku, un tas ir process, kas prasa pacietību un neatlaidību. Sāciet, veicot šeit norādītās darbības. Jūsu ķermenis un prāts jums pateiksies par to!