Cart
Shopping cart
Veselība • ceturtdiena, 2021. gada 27. maijs • 3 min

Kādēļ vitamīni un minerālvielas ir tik svarīgi un būtiski, lai nodrošinātu labu veselību?

Autors Zinzino

Sabalansēts uzturs ir labākais veids, kā uzņemt nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas. Taču, ņemot vērā būtisko uzturvielu plašo klāstu un dažādos uztura veidus mūsdienu dzīvesveidā, ne vienmēr ir iespējams uzņemt pietiekošu vitamīnu un minerālvielu daudzumu tikai ar uzturu.

Lai zinātu, ko būtu nepieciešams bagātināt uzturā, vislietderīgāk ir izprast mikroelementu nozīmi organismā un vitamīnu un minerālvielu sniegtos ieguvumus.

Kādas ir vitamīnu un minerālvielu funkcijas cilvēka organismā?

Kādēļ mums ir nepieciešami vitamīni un minerālvielas? Tās ir nepieciešamas organisma veselības un noturīguma saglabāšanai. No enerģijas pārveidošanas un šūnu atjaunošanas līdz brūču sadzīšanai un imūnsistēmas atbalstam — mikroelementi palīdz organismam funkcionēt.

Aplūkojot garo vitamīnu un minerālvielu sarakstu, ir sarežģīti veikt apzinātu uztura izvēli tā, lai uzņemtu pareizāko mikroelementu kombināciju. Tāpat ir svarīgi zināt, ka daudzi no tiem savstarpēji mijiedarbojas, uzlabo un bloķē uzsūkšanos, tādēļ ir būtiski izprast šo smalko mijiedarbību.

Vitamīni ir organiski savienojumi, un tie viegli sadalās siltuma, gaisa vai skābes ietekmē. Tos iedala ūdenī un taukos šķīstošajos vitamīnos. Savukārt minerālvielas ir neorganiski savienojumi, kas saglabā savu ķīmisko struktūru. Tādēļ augsnē un ūdenī esošās minerālvielas vislabāk nogādāt organismā caur augiem, zivīm, dzīvniekiem un šķidrumu.

Ūdenī šķīstošo vitamīnu un minerālu ieguvumi

Ūdenī šķīstošie vitamīni atrodas uztura ūdeņainajā daļā, un tie palīdz atbrīvot un ražot enerģiju, veidot olbaltumvielas un šūnas, kā arī sintezēt kolagēnu. Šie mikroelementi ietver C vitamīnu un šādus B grupas vitamīnus:

  • Biotīns (vitamīns B7)
  • Folijskābe (folāts, vitamīns B9)
  • Nikotīnamīds (vitamīns B3)
  • Pantotēnskābe (vitamīns B5)
  • Riboflavīns (vitamīns B2)
  • Tiamīns (vitamīns B1)
  • Vitamīns B6 un B12.

Ko organismā dara galvenās minerālvielas un mikroelementi?

Organisms ir galveno minerālvielu mājoklis, kur tās līdzsvaro ūdens un sāls līmeni un veic citas nozīmīgas funkcijas. Šīs minerālvielas ir kalcijs, hlorīds, magnijs, fosfors, kālijs, nātrijs un sērs.

Tikpat svarīgas funkcijas organismā veic mikroelementi. Taču tie savstarpēji mijiedarbojas, tādēļ princips “jo vairāk, jo labāk” nav pārdomāta stratēģija. Šie mikroelementi ir hroms, varš, jods, dzelzs, mangāns, molibdēns, selēns un cinks.

Kādēļ mums ir nepieciešami taukos šķīstošie vitamīni?

Taukos šķīstošie vitamīni visbagātīgāk ir sastopami uzturā ar augstu tauku saturu, un tie uzsūcas asinīs daudz labāk, ja tos uzņem kopā ar taukiem. Vitamīni tiek izmantoti mūsu organisma funkcijām, kā arī uzkrāti brīdim, kad to līmenis ir zems. Šos vitamīnus vislabāk var izskaidrot kā ilgstošas iedarbības mikroelementus: A, D, E un K vitamīns.

Kāds uzturs satur minerālvielas un vitamīnus? Un cik liels to daudzums ir nepieciešams organismam?

Ir lietderīgi izmantot katra vitamīna un minerālvielas ieteicamo dienas devu. Lai uzzinātu par pārtikas produktiem, kas satur katru mikroelementu, iesakām veltīt laiku katra izpētei. Sāciet ar to, ka novietojat šo informāciju pie sava ledusskapja.

D vitamīns ir sastopams treknās zivīs, olu dzeltenumos un tādos bagātinātos pārtikas produktos kā graudaugi.

Magniju galvenokārt iegūst no ķirbjiem, spinātiem, pupiņām, tofu, brūnajiem rīsiem un riekstiem.

Kalcija avots ir piens, siers, jogurts, brokoļi, lapu kāposti, rieksti, pupiņas, lēcas un bagātināti graudaugi.

Cinks ir bagātīgi sastopams austerēs, ar zāli barotu liellopu gaļā, spinātos, brūnajos rīsos un tempē.

Vitamīna B12 avots ir tādi dzīvnieku izcelsmes produkti kā zivis, vistas gaļa un olas.

Ļaujiet uztura bagātinātājam Xtend+ rūpēties par jums!

Lai arī pareizā visu vitamīnu un minerālvielu daudzuma uzņemšana var šķist sarežģīts uzdevums, pastāv uztura bagātinātāji, kas to vienkāršo. Tā vietā, lai uzņemtu vairāk nekā 3000 kaloriju, Xtend+ ir visaptverošs un dabīgs imunitāti stiprinošs uztura bagātinātājs, kas satur 22 būtiskus mikroelementus, kā arī no pārtikas rauga iegūtus attīrītus 1-3, 1-6 beta glikānus, kas pieejami viegli norijamās augu izcelsmes kapsulās.

Lietojot visus būtiskos vitamīnus un minerālvielas ik dienas ar četrām Xtend+ kapsulām, jūs varat lieliski papildināt pilnvērtīgu uzturu*.

* Šos apgalvojumus nav vērtējusi Pārtikas un zāļu administrācija. Šis produkts nav paredzēts, lai diagnosticētu, ārstētu, dziedētu vai novērstu jebkādu slimību.