Cart
Shopping cart
Veselība • trešdiena, 2023. gada 12. jūlijs • 3 min

Tātad, jums negaršo zivis. Ziniet ko? Omega-3 kapsulas nav vienīgais līdzeklis!

Autors Zinzino

Vispirms tiksim galā ar pamatiem. Pareiza Omega-3 daudzuma uzņemšana nav tik vienkārša kā zivju eļļas uztura bagātinātāju lietošana. Jebkurā sarunā par Omega-3, jāseko līdzi arī Omega-6. No visām dažāda veida taukskābēm tikai šīs divas ir pasludinātas par būtiskām cilvēka veselībai – un jūsu organisms tās never saražot. Visa pamatā ir līdzsvars tam, ko ēdat!

Tā kā jūsu organisms pats nespēj sintezēt Omega-6 un Omega-3, abas šīs polinepiesātinātās taukskābes ir ārkārtīgi svarīga jūsu ēdiena sastāvdaļa.

Ir zināms, ka Omega-6 veicina normālu augšanu un attīstību, uzturot labā formā matus, ādu un kaulus. Pārsvarā pārtikas avoti ietver lielāko daļu augu eļļas, riekstus un dzīvnieku izcelsmes produktus. Omega-3 palīdz uzlabot prasmes, kas balstītas uz mūsu smadzeņu darbību1)DHS palīdz uzturēt normālu smadzeņu darbību. Norādi drīkst izmantot tikai pārtikai, kas satur vismaz 40 mg DHS katros 100 g produkta un katrās 100 kcal. Lai varētu izmantot norādi, patērētājam ir jāsniedz informācija par to, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, ja ik dienu tiek uzņemta 250 mg DHA deva. Mātei uzņemot dokozaheksaēnskābi (DHA), tiek veicināta normāla augļa un ar krūti barotā zīdaiņa smadzeņu attīstība. Grūtnieces un sievietes, kas baro bērnu ar krūti, ir jāinformē, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, katru dienu uzņemot 200 mg DHS devu papildus ieteicamajai Omega 3 taukskābju dienas devai pieaugušajiem, t. i., 250 mg DHS un EPS. Norādi drīkst izmantot tikai tādai pārtikai, kas nodrošina vismaz 200 mg DHS dienas devu., garastāvokli, ādas un sirds veselību.2)EPS un DHS veicina normālu sirds darbību. Norādi var izmantot tikai pārtikai, kas ir vismaz EPA un DHA avots, kā noteikts norādē “Omega 3 TAUKSKĀBJU AVOTS” Regulas (EK) Nr. 1924/2006 pielikumā. Lai varētu izmantot norādi, patērētājam ir jāsniedz informācija par to, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, ja ik dienu tiek uzņemta 250 mg EPS un DHS deva.. Visvieglāk to var atrast treknu zivju produktos, piemēram, lasī, sardīnēs, skumbrijās, aļģēs, austerēs, tuncī un garnelēs. Līdzsvara atrašana starp šīm divām neaizvietojamām taukskābēm pārtikā, kuru mēs ēdam, ir smalka apņemšanās. Tā kā mūsdienu rietumu ēšanas paradumi satur pārāk daudz Omega-6, mūsu organismā bieži vien ir nepareiza šo taukskābju attiecība. Tātad, kā panākt šo pareizo attiecību starp Omega-6 un Omega-3 un virzīties uz veselīgāku, laimīgāku dzīvi?

Tā ir līdzsvarošanas darbība

Zinātnieki ir novērtējuši, ka pirms pārtikas industrializācijas pagājušajā gadsimtā Omega-6 un Omega-3 tauku attiecība cilvēka uzturā bija vidēji no 1:1 līdz 4:1,2. Mūsdienās šī attiecība ir sasniegusi visu laiku augstāko līmeni, kas ASV tiek lēsts starp 10:1 un 20:1.

Tātad, lai ikdienā nebūtu jālieto zivis, dārzeņi, rieksti un sēklas, vai ir vieglāki veidi, kā atjaunot organisma līdzsvaru? Jaunajā uztura farmakoloģijas zinātnē ir pieejams īpašu produktu klāsts, kas izmanto pārtikas aktīvās uzturvielas, lai palīdzētu mums cīnīties ar mūsdienu pasaules diētu izaicinājumiem. Zinzino Balance koncepcija piedāvā virkni uz testiem balstītu, pilnīgi dabīgu produktu, kas paredzēti, lai pielāgotu mūsu Omega-6:3 attiecību līdz optimālajam līmenim*. BalanceOil+ ir polifenolu Omega Balance uztura bagātinātājs, kas sastāv no augstākās kvalitātes eļļu maisījuma, kas iegūts no savvaļā noķertām mazām zivīm, un agri novāktu olīvu neapstrādātas augstākā labuma olīveļļas, kurā ir daudz olīvu polifenolu, Omega-3 un vitamīna D3. Eļļas drošā veidā regulē un uztur jūsu organisma EPS+DHS līmeni un Omega-6:3 līdzsvaru, vienlaikus aizsargājot jūsu šūnas no oksidēšanās.

 

Atgriezieties uz pareizā ceļa četros mēnešos

Viena no lieliskākajām lietām saistībā ar EPS un DHS Omega-3 taukskābēm ir tā, ka tās palīdz uzturēt normālu smadzeņu darbību3)DHS palīdz uzturēt normālu smadzeņu darbību. Norādi drīkst izmantot tikai pārtikai, kas satur vismaz 40 mg DHS katros 100 g produkta un katrās 100 kcal. Lai varētu izmantot norādi, patērētājam ir jāsniedz informācija par to, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, ja ik dienu tiek uzņemta 250 mg DHA deva. Mātei uzņemot dokozaheksaēnskābi (DHA), tiek veicināta normāla augļa un ar krūti barotā zīdaiņa smadzeņu attīstība. Grūtnieces un sievietes, kas baro bērnu ar krūti, ir jāinformē, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, katru dienu uzņemot 200 mg DHS devu papildus ieteicamajai Omega 3 taukskābju dienas devai pieaugušajiem, t. i., 250 mg DHS un EPS. Norādi drīkst izmantot tikai tādai pārtikai, kas nodrošina vismaz 200 mg DHS dienas devu.. Tas ir īpaši svarīgi grūtniecēm, jo DHS veicina augļa smadzeņu attīstību4)DHS palīdz uzturēt normālu smadzeņu darbību. Norādi drīkst izmantot tikai pārtikai, kas satur vismaz 40 mg DHS katros 100 g produkta un katrās 100 kcal. Lai varētu izmantot norādi, patērētājam ir jāsniedz informācija par to, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, ja ik dienu tiek uzņemta 250 mg DHA deva. Mātei uzņemot dokozaheksaēnskābi (DHA), tiek veicināta normāla augļa un ar krūti barotā zīdaiņa smadzeņu attīstība. Grūtnieces un sievietes, kas baro bērnu ar krūti, ir jāinformē, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, katru dienu uzņemot 200 mg DHS devu papildus ieteicamajai Omega 3 taukskābju dienas devai pieaugušajiem, t. i., 250 mg DHS un EPS. Norādi drīkst izmantot tikai tādai pārtikai, kas nodrošina vismaz 200 mg DHS dienas devu.. Šīs Omega-3 ir svarīgas arī sirds veselībai((EPSun DHS veicina normālu sirds darbību. Norādi var izmantot tikai pārtikai, kas ir vismaz EPA un DHA avots, kā noteikts norādē “Omega 3 TAUKSKĀBJU AVOTS” Regulas (EK) Nr. 1924/2006 pielikumā. Lai varētu izmantot norādi, patērētājam ir jāsniedz informācija par to, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, ja ik dienu tiek uzņemta 250 mg EPS un DHS deva., savukārt, no agri novāktām olīvām iegūta neapstrādāta augstākā labuma olīveļļa aizsargā jūsu šūnas no oksidēšanās. Hidroksitirosols, kas iegūts no olīvām, palīdz aizsargāt asins lipīdus. Tās ir taukiem līdzīgas vielas, kas atrodas jūsu asinīs un ķermeņa audos, piemēram, holesterīns vai triglicerīdi.

Dabīgas izcelsmes D3 vitamīns palīdz stiprināt imūnsistēmu. Lietojot katru dienu, nepieciešamo 3:1 attiecību var sasniegt aptuveni četru mēnešu laikā. Lai pielāgotu eļļu uzņemšanu un iegūtu jūsu organisma Omega-6:3 attiecību mērķa rādījumu, pārbaudiet Zinzino BalanceTestizžāvētu asins pilienu testu, kas aizņem tikai dažas minūtes un to var veikt mājas apstākļos. Tas nosaka jūsu personīgo taukskābju profilu un vienpadsmit dažādas asinīs esošas taukskābes, un pie saviem personīgajiem rezultātiem varēsiet piekļūt tiešsaistē aptuveni divu nedēļu laikā. 

* Šos apgalvojumus nav vērtējusi Pārtikas un zāļu administrācija. Šis produkts nav paredzēts, lai diagnosticētu, ārstētu, dziedētu vai novērstu jebkādu slimību.