Cart
Shopping cart

Omega-3: atbalsts topošajām un jaunajām māmiņām

Zivju eļļas uztura bagātinātāji, kuru efektivitāte ir zinātniski pierādīta un kuri īpaši ieteicami grūtniecēm un māmiņām, kuras baro mazuli ar krūti, lai nodrošinātu visas nepieciešamās uzturvielas.

Omega-3: atbalsts topošajām un jaunajām māmiņām

Zivju eļļas uztura bagātinātāji, kuru efektivitāte ir zinātniski pierādīta un kuri īpaši ieteicami grūtniecēm un māmiņām, kuras baro mazuli ar krūti, lai nodrošinātu visas nepieciešamās uzturvielas.

Iepazīstiet mūsu Maternitātes Balance Kit 

Dalīties

Izstrādāts visām sievietēm, jebkurā dzīves posmā.

Laipni lūdzam ceļojumā uz veselību un labsajūtu jums un jūsu mazulim. Svinēsim kopā ne tikai jūsos augošo dzīvību, bet arī jūsu veselību, spēku un apbrīnojamo spēju iznēsāt mazuli.

Rūpes par sevi nav greznība, bet gan nepieciešamība. Jo īpaši, ja iznēsājat mazuli. Jums nepieciešami uztura bagātinātāji, kas piemēroti jūsu mainīgajam ķermenim un prātam, palīdzot jums stiprināt sevi šajā īpašajā dzīves laikā. Sākt rūpēties par to, lai ķermenis saņemtu nepieciešamās uzturvielas, nav par vēlu ne pirms, ne pēc dzemdībām.

Mēs vēlamies jūs atbalstīt ik uz soļa.

Omega-3 sniegtās priekšrocības grūtniecības laikā

Nervu sistēmas darbība

Omega-3 taukskābes ir būtiski svarīgas augļa nervu sistēmas attīstībai un var palīdzēt novērst pēcdzemdību depresiju.

Acu veselība

DHS taukskābes palīdz uzturēt normālu redzi un veicina normālu augļa acu attīstību.

Sirds veselība

EPS un DHS palīdz uzturēt normālu sirdsdarbību, normālu triglicerīdu līmeni asinīs un normālu asinsspiedienu.

Grūtniecības rezultāts

Omega-3 var būt izšķirošas attiecībā uz grūtniecības laika plānošanu un jaundzimušā svaru.

Omega-3 uztura bagātinātāji grūtniecēm

Mēģinājumi ieņemt mazuli

Jūras izcelsmes Omega-3 taukskābes, jo īpaši DHS un EPS, ir svarīgas reproduktīvajai veselībai. Tās regulē hormonus un veicina veselīgu olšūnu attīstību, kas ir būtiski, lai iestātos grūtniecība. Šo uzturvielu līmeņa optimizēšana pirms grūtniecības sagatavo ķermeni mazuļa iznēsāšanai.

Mazuļa iznēsāšana

Kad esat stāvoklī, jūsu ķermenis izdala DHS krājumus asinsritē, lai pārliecinātos, ka embrijs saņem pietiekamu šo būtisko taukskābju daudzumu pareizai smadzeņu un acu attīstībai. Eksperti iesaka uzmanīgi kontrolēt Omega-3 līmeni šajā posmā, lai pārliecinātos, ka jūsu un mazuļa vajadzības tiek apmierinātas.

Mazuļa piedzimšana

Pēc dzemdībām ir svarīgi turpināt kontrolēt Omega-3 līmeni. Dažām sievietēm tas var samazināties līdz pat 50 % divas nedēļas pēc dzemdībām, un šis līmenis var atjaunoties pat tikai pēc sešiem mēnešiem. Pietiekams Omega-3 daudzums ir svarīgs gan jūsu mazulim, kam nepieciešams DHS centrālās nervu sistēmas pareizai attīstībai, gan jums, lai samazinātu pēcdzemdību depresijas risku.

Kontrolējiet mazuļa augšanu

Lai arī nav konkrētu vadlīniju par asins biomarķieriem, daži eksperti iesaka tiekties sasniegt 5 % DHS un kopumā sasniegt 8 % EPS+DHS. Kontrolējiet šos līmeņus ar asins analīzēm, lai iegūtu skaidrāku ieskatu savā maternitātes Omega-3 statusā un nodrošinātu visu nepieciešamo optimālai veselībai.

MŪSU VESELĪBAS TESTS

Bieži uzdotie jautājumi

Zivis, jo īpaši treknās zivis, ir lieliska izvēle grūtniecības laikā. Treknās zivis satur lielu Omega-3 taukskābju DHS un EPS daudzumu, kas ir svarīgs gan mazulim, gan māmiņai. Grūtniecēm ieteicams ēst dažādas zivis, jo īpaši tās, kuras bagātas ar DHS un satur zemu dzīvsudraba daudzumu. Mēģiniet uzņemt vismaz 2 līdz 3 porcijas nedēļā grūtniecības laikā un pēc tās. Lai nodrošinātu optimālu DHS un D vitamīna daudzumu grūtniecības laikā, dodiet priekšroku tādiem pārtikas produktiem kā lasis un sardīnes, kā arī uzturvielām bagātus produktus, piem., ar omega-3 bagātinātu pienu un olas.

Ja jūsu uzturā trūkst ar D vitamīnu bagātu produktu, apsveriet tāda uztura bagātinātāja lietošanu, kurš satur 10 mikrogramus D vitamīna. Ja neēdat treknās zivis, kā alternatīvu grūtniecības laikā varat lietot tādus uztura bagātinātājus kā zivju vai aļģu eļļu ar vismaz 200 mg DHS dienā.

Omega-3 uztura bagātinātāji, jo īpaši zivju eļļas, ir izcils DHS avots. Lai arī mēs iesakām uztura bagātinātājus, kas satur jūras izcelsmes omega-3, DHS un EPS, primārais mērķis ir nodrošināt uztura bagātinātāju ar vismaz 200 mg DHS vienā devā. Par laimi, izvēloties uztura bagātinātājus, nav nepieciešams uztraukties par dzīvsudrabu vai citiem vides piesārņotājiem.

Grūtniecības laikā jūs sākat dalīties ar augošo mazuli ar organismā uzkrātajām EPA un DHA Omega-3 uzturvielu rezervēm. Šo vielmaiņas un hematoloģisko izmaiņu rezultātā trešajā grūtniecības trimestrī var mainīties organisma taukskābju līmeņi, kuri var ietekmēt testa rezultātu vērtības. Šī iemesla dēļ mēs iesakām veikt BalanceTest pirmajā trimestrī vai agrīni otrajā grūtniecības trimestrī. Grūtniecības laikā galvenokārt vajadzētu koncentrēties uz BalanceOil+ uztura bagātinātāja lietošanu, lai nodrošinātu, ka gan jūs, gan mazulis uzņem svarīgās Omega-3 taukskābes. Pēc mazuļa piedzimšanas, pagaidiet dažus mēnešus pirms jauna testa veikšanas, lai pārbaudītu un uzraudzītu Omega taukskābju līmeņus.

Uztura bagātinātājiem jāatbilst jūsu organisma individuālajām vajadzībām, lai panāktu nepieciešamo efektu. Vispārīgie norādījumi par dienas devu ir balstīti uz aprēķinu — 0,15 ml uz ķermeņa masas kilogramu. Grūtniecības laikā ir ierasts palielināt devu par papildu 3 ml, pamatojoties uz jūsu svaru pirms grūtniecības. Jums vajadzētu turpināt pievienot savai dienas devai papildu 3 ml arī zīdīšanas laikā. Lūdzu, ņemiet vērā! Lietojot BalanceOil+ Vegan grūtniecības laikā, jums nav nepieciešams palielināt devu papildus aprēķinātajiem 0,15 ml uz ķermeņa masas kilogramu.
Vai gaidāt vairāk nekā vienu mazuli? Lūdzu, sazinieties ar savu ārstu, lai saņemtu konkrētas norādes par ieteicamajām Omega-3 taukskābju devām.

Lai arī lielāko daļu zivju un jūras velšu ir droši ēst grūtniecības laikā, no dažām tomēr jāuzmanās sakarā ar tādiem vides toksīniem kā dzīvsudrabs un dioksīni. Saimniecībā audzēts lasis kopā ar citām saimniecības zivīm, kā arī marinēta siļķe, menca, garneles un mīdijas parasti ir drošas. Jābūt piesardzīgiem no vakuumā iepakotām jūras veltēm, ko paredzēts ēst atdzesētā veidā, jo tajos var mitināties Listeria baktērijas. Lai arī gatavošanas procesā Listeria tiek likvidēta, daudzas jūras veltes tiek ēstas bez sildīšanas. Lai samazinātu risku, vienmēr pārbaudiet uz iepakojuma norādīto datumu un izvairieties ēst produktus, kas bijuši iepakoti vairāk nekā nedēļu iepriekš. Visbeidzot, lieki minēt, ka aļģu eļļu nedrīkst sajaukt ar citiem aļģu produktiem, piemēram, sauso aļģu uztura bagātinātājiem. Šie produkti var saturēt bīstamu daudzumu joda, tādējādi tie var būt nepiemēroti un neieteicami grūtniecēm.

Ir vairākas svarīgas uzturvielas, kuras ķermenim nepieciešams vairāk grūtniecības laikā. Lielākā daļa no tām jau ietilpst dažādotā un sabalansētā uzturā. Tomēr dažas uzturvielas izceļas ar to būtisko lomu šajā periodā, piemēram, folijskābe, dzelzs un Omega-3 DHS. Omega-3 taukskābes tiek klasificētas kā būtiskas. Tas nozīmē, ka mūsu ķermenis pats tās pietiekami nevar saražot. Tā vietā mums tās jāuzņem caur pārtiku. Citu Omega-3 taukskābju starpā DHS ir īpaši svarīgas grūtniecības laikā, jo tās ir būtiskas embrija smadzeņu un acu attīstībai. Nesenos pētījumos pierādīts, ka augstāks DHS līmenis asinīs grūtniecības laikā saistīts ar veselīgāku jaundzimušā svaru un samazinātu priekšlaicīgu dzemdību risku.

Laiks, kad sākt lietot Omega-3 uztura bagātinātājus var atšķirties, un vienmēr ir vērts apspriesties ar veselības aprūpes speciālistu, lai saņemtu personalizētu konsultāciju. Turpmāk minētas potenciālās priekšrocības dažādos posmos.

Pirms grūtniecības. Omega-3 uztura bagātinātāju lietošana pirms mazuļa ieņemšanas var sagatavot jūsu ķermeni grūtniecības periodam. Tādējādi iespējams uzkrāt uzturvielas, kuras noderēs grūtniecības laikā un pat pēc dzemdībām. Dažos pētījumos norādīts, ka Omega-3 var uzlabot auglību, jo īpaši, ja pašreizējais Omega-3 līmenis ir zems.

Grūtniecības laikā. Omega-3 uztura bagātinātāju lietošana grūtniecības laikā nodrošina dažādas priekšrocības. Īpaši liela nozīme ir DHS, kas spēlē būtisku lomu mazuļa smadzeņu un acu attīstībā. Tāpat EPS un DHS atbalsta jūsu labsajūtu šajā periodā. Šo uztura bagātinātāju iekļaušana uzlabo veselības rezultātus gan jums, gan jūsu augošajam mazulim.

Pēc grūtniecības. Omega-3 lietošana pēc dzemdībām arī ir nozīmīga, jo īpaši tad, ja barojat mazuli ar krūti. Mātes uzņemtā Omega-3, jo īpaši DHS, bagātina krūts pienu, kas ir īpaši svarīgi mazuļa smadzeņu un acu attīstībai. Bez tam šie uztura bagātinātāji palīdz atjaunot izsmeltās ķermeņa rezerves, palīdzot atgūties pēc dzemdībām.

Atcerietes! Lai arī savlaicīga uztura bagātinātāju lietošanas sākšana nodrošina vairāk priekšrocību, nebūs par vēlu to sākt darīt arī vēlāk. Jebkurā grūtniecības posmā šie uztura bagātinātāji sniegs priekšrocības gan jums, gan jūsu mazulim.

Gan EPS, gan arī DHS ir Omega-3 taukskābes ar unikālu nozīmi grūtniecības laikā. DHS ir zināma saistībā ar svarīgo lomu mazuļa smadzeņu un acu attīstībā. Savukārt EPS tradicionāli saistīta ar sirds veselību un imūnsistēmu.

Tomēr jaunākajos pētījumos norādīts, ka EPS ir svarīgāka loma, nekā iepriekš tika domāts. Piemēram, EPS var palīdzēt efektīvi transportēt DHS placentā līdz embrijam, un līdz ar to gan EPS, gan DHS ir būtiska nozīme uzturvielu piegādē.

Tāpat jāpiebilst, ka gan EPS, gan DHS ir dabiski atrodamas zivīs, kas ir tradicionāli ieteicams produkts lietošanai uzturā grūtniecēm. Zivis grūtniecības laikā ieteicams ēst daudz, jo gluži vienkārši tad tiek nodrošināts līdzsvars uzņemtajā EPS un DHS attiecībā. Tādējādi abas taukskābes ir nepieciešamas pilnvērtīgai veselības priekšrocību nodrošināšanai.

Noteikti. Omega-3 nav vienīgā uzturviela, kas nepieciešama grūtniecības laikā. Citi ieteicamie uztura bagātinātāji bieži ietver folijskābi, holīnu, dzelzi, kalciju un D vitamīnu. Jūsu veselības aprūpes speciālists var sniegt jums pielāgotas konsultācijas par to, kādi uztura bagātinātāji jums var būt nepieciešami. 

Zinzino blogs

(Dažas ieraksti ir angļu valodā)

Health
Zivju eļļas ieguvumi sievietēm grūtniecības laikā (un pēc tā)
otrdiena, 2023. gada 28. marts
Health
Ieteikumi veselīgai un laimīgai grūtniecībai
otrdiena, 2022. gada 18. oktobris
Health
Vegan Nutrition & Pregnancy: What Foods to Eat and Their Benefits
sestdiena, 2021. gada 18. septembris