Cart
Shopping cart
Veselība • piektdiena, 2023. gada 31. marts • 4 min

Vai ir iespējams uzņemt visas nepieciešamās uzturvielas no pārtikas?

Autors Zinzino

Mūsdienu uzturs nav tāds, kāds tas bija agrāk, un ne vienmēr ir vienkārši uzņemt visu organisma darbībai nepieciešamo uzturvielu klāstu. Tādēļ jāveic stratēģiska izvēle, un pat tad uzturvielu uzsūkšanās organismā nav garantēta. Tagad, kad ikviena pasaules bauda atrodas peles klikšķa attālumā, pārtiku vairāk raksturo ērtums, nevis kvalitāte. Lai mūsdienās uzņemtu visas nepieciešamās uzturvielas ar pārtiku, mums jāizprot svarīgie vitamīni un minerālvielas, jāpiešķir prioritāte mājās gatavotam ēdienam no augstākās kvalitātes izejvielām un jābūt gataviem papildināt to ar konkrētiem uztura bagātinātājiem.

Kuras ir svarīgās uzturvielas?

Līdzsvarots uzturs nozīmē dzīvi līdzsvarā. Tie ir veselīgi līdzsvaroti augļi, dārzeņi, pilngraudu produkti un olbaltumvielas. Tiecieties pēc krāsām un daudzveidības, izmantojiet augstākā labuma eļļu un izvairieties no cukurotiem dzērieniem un piedevām. Padariet dārzeņus par sava šķīvja varoņiem. Vispusīgas vakariņas vienkārši ietver zaļumus ar lapām un avokado, kam pārlieta olīveļļa (kopā piepilda vienu pusi šķīvja) un lasi ar rīsiem (otrā šķīvja pusē).

Jums savā izvēlē būtu jātiecas iekļaut trīs pīlārus — olbaltumvielas, ogļhidrātus un taukvielas, kam pievienoti svarīgie vitamīni un minerālvielas:

 • A, C, D, E un K vitamīns,
 • B grupas vitamīni: B1 (tiamīns), B2 (riboflavīns), B3 (niacīns), B5 (pantotēnskābe), B6, B7 (biotīns), B12 un folijskābe,
 • Kalcijs
 • Fosfors,
 • Kālijs,
 • Magnijs
 • Dzelzs,
 • Cinks
 • Jods
 • Varš,
 • Mangāns,
 • Selēns.

Kādēļ uzturvielām ir nozīme?

Kopumā pārtikas uzturvielas palīdz apmierināt organisma vajadzības. Tām ir būtiska nozīme jūsu vispārīgās veselības, enerģijas un organisma atjaunošanās atbalstīšanā. Organisma nelīdzsvarotība var izraisīt dažādas veselības problēmas, tādēļ savu individuālo uztura vajadzību ievērošana ir svarīga, lai dzīvotu labi.

Svarīgās uzturvielas tiek uzskatītas par svarīgām tādēļ, ka organisms pats nespēj saražot sev nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas. Tādēļ tā jāuzņem papildus ar uzturu. Viens šāds piemērs ir taukskābes. Tās ir nozīmīgs enerģijas avots un tauku veidošanas izejmateriāls mūsu šūnās, kas nodrošina organisma, smadzeņu 1 un sirds2 veselību un pienācīgu darbību. No visu veidu taukskābēm tikai divas ir atzītas par būtiskām cilvēka veselībai: Omega-6 un omega-3. Cilvēka organisms nespēj pats saražot šīs taukskābes, tādēļ tām ir būtiska nozīme uzturā.

Taukskābes veido organismu un sniedz tam enerģiju

Sagremojot ēdienu, taukskābes uzsūcas asinīs un šūnu membrānās. Omega-3 un Omega-6 taukskābes veic vairākas bioloģiskas funkcijas organismā, rūpējoties par šķidrumu un elastīgumu šūnās. Omega-6 taukskābes ir visplašāk sastopamas gaļā, putnu gaļā, olās un lielākajā daļā augu eļļu. Omega-3 taukskābes ir arī dabīgs antioksidants, kas visplašāk ir sastopams treknās zivīs, dārzeņos ar lapām un augu eļļās.

Mūsdienu uzturā ir pārāk daudz Omega-6 taukskābju un vienlaikus pārāk maz Omega-3 taukskābju. Lai saglabātu veselību, liela nozīme ir šo divu svarīgo taukskābju līdzsvarošanai uzturā. Uztura papildināšana ar Omega uztura bagātinātājiem var palīdzēt jums panākt pienācīgu šo taukskābju līdzsvaru un virzīties uz veselīgāku un līdzsvarotāku dzīvi.

Uzturvielu veidi (mikroelementi un makroelementi)

Šie nozīmīgie enerģijas avoti pieder vienai no divām kategorijām: mikroelementiem vai makroelementiem. Kā minējām iepriekš, makroelementi ir uztura pīlāri — olbaltumvielas, ogļhidrāti un taukvielas.

Šie makroelementi veido ikvienas ēdienreizes pamatu. Makroelementi ir visi iepriekš norādītie vitamīni un minerālvielas. Abas elementu grupas ir svarīgas, un tām jāpievērš uzmanība.

Svarīgās pārtikā sastopamās uzturvielas

Izpratne par savām individuālajām uztura vajadzībām palīdzēs noteikt pārtikas produktu izvēli. Šeit svarīgs ir personalizēts uzturs, jo katrs organisms ir atšķirīgs. Veiciet zinātniski pamatotu, konfidenciālu sauso asins pilienu testu, piemēram, BalanceTest, mājas apstākļos, lai noteiktu sava organisma pašreizējo stāvokli un sev nepieciešamās uzturvielas.

Makroelementu uzņemšanas kontekstā labākie olbaltumvielu avoti ir gaļa, piena produkti, pākšaugi, rieksti, jūras veltes un olas. No ogļhidrātiem iesakām izvēlēties makaronus, rīsus, graudaugu produktus, maizi, kartupeļus, pienu un augļus. Taukvielas uzņem, lietojot uzturā eļļas, sviestu, avokado, riekstus, sēklas, olīvas, gaļu un jūras veltes.

Lieliski vitamīnu avoti ir augļi un dārzeņi, graudaugi un labības produkti, pilnpiena produkti, olas dzeltenums, sarkanā gaļa un jūras veltes. Asins analīžu veikšana, lai izprastu jūsu individuālos svarīgo uzturvielu līmeņus, var palīdzēt gūt izpratni par to, kurus pārtikas produktus lietot vairāk (vai mazāk).

Visbiežāk sastopamā uzturvielu nepietiekamība

Mūsdienu sabiedrībā ar straujo dzīvesveidu uzturvielu trūkums var palikt nepamanīts. Taču jūsu organisms prot pačukstēt priekšā, ja kas nav tā, kā vajag. Veidojiet saikni ar to un noskaidrojiet, ko tas mēģina jums “pateikt”. Uzturvielu trūkumu var novērst, jo īpaši laikmetā, kad mēs uzņemamies rūpes par savu veselību. Rietumu uzturam ir raksturīgs mikroelementu trūkums. Mūsu pārtikā visbiežāk pietrūkst šādas uzturvielas: dzelzs, jods, D vitamīns, vitamīns B12, kalcijs, A vitamīns, C vitamīns, magnijs, folijskābe un svarīgās taukskābes.

girl-with-health-protocol-products.jpeg    healthprotocol.jpeg

Soļi ceļā uz līdzsvarotu uzturu

Šajā kontekstā liela nozīme ir zinātniski pierādītam, uz testu rezultātiem balstīts uzturam un individuāli pielāgotiem uztura bagātinātājiem. Tie veido sinhronizētu saskaņu starp zinātni un dabu, kas palīdz līdzsvarot organismu no iekšienes.

Aplūkojiet tādus produktus kā pilnīgi dabīgie Zinzino Omega uztura bagātinātāji ar polifenoliem. Mūsu starptautiskais veselības un labjūtes zīmols virza nākamās paaudzes uzturu, un tas ir pārdefinējis zivju eļļas koncepciju, pievienojot tai augstākā labuma olīveļļu, lai nodrošinātu optimālu uzsūkšanos organismā. Mūsu zīmola BalanceOils+ eļļu klāsts satur spēcīgus polifenolus, kam piemīt antioksidantu īpašības un kas palīdz iedarboties Omega-3 taukskābēm, lai drošā veidā atjaunotu taukskābju līdzsvaru, aizsargātu organismu no oksidatīvā stresa un atbalstītu normālu sirds un smadzeņu darbību. 

Xtend+ ir uzlabots Zinzino imunitāti stiprinošs uztura bagātinātājs, kura sastāvā ir 22 vitamīni, minerālvielas un fitoekstrakti (augu valsts izcelsmes antioksidanti), kas līdzsvaro mūsdienu uzturu. Visas svarīgās uzturvielas vienā kapsulā un ļoti iedarbīgs, dabīgs veids, kā spēcināt organismu ar uzturvielām, kas atbalsta tā funkcijas un veicina normālu imūnsistēmas darbību3.

Jūsu veselība ir individuāla. Rūpējieties par atbrīvošanos no minējumiem par veselīgu dzīvesveidu un sava organisma spēcināšanu.

* Šos apgalvojumus nav vērtējusi Pārtikas un zāļu administrācija. Šis produkts nav paredzēts, lai diagnosticētu, ārstētu, dziedētu vai novērstu jebkādu slimību.

1. DHA contributes to the maintenance of normal brain

DHA palīdz uzturēt normālu smadzeņu darbību. Norādi drīkst izmantot tikai pārtikai, kas satur vismaz 40 mg DHS katros 100 g produkta un katrās 100 kcal. Lai varētu izmantot norādi, patērētājam ir jāsniedz informācija par to, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, ja ik dienu tiek uzņemta 250 mg DHA deva. Mātei uzņemot dokozaheksaēnskābi (DHA), tiek veicināta normāla augļa un ar krūti barotā zīdaiņa smadzeņu attīstība. Grūtnieces un sievietes, kas baro bērnu ar krūti, ir jāinformē, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, katru dienu uzņemot 200 mg DHS devu papildus ieteicamajai Omega 3 taukskābju dienas devai pieaugušajiem, t. i., 250 mg DHA un EPA. Norādi drīkst izmantot tikai pārtikai, kas nodrošina vismaz 200 mg DHA dienas devu.

2. DHA and EPA contribute to the normal function of the heart

DHA un EPA veicina normālu sirdsdarbību. Norādi var izmantot tikai pārtikai, kas ir vismaz EPA un DHA avots, kā noteikts norādē “Omega 3 TAUKSKĀBJU AVOTS” Regulas (EK) Nr. 1924/2006 pielikumā. Lai varētu izmantot norādi, patērētājam ir jāsniedz informācija par to, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, ja ik dienu tiek uzņemta 250 mg EPA un DHA deva.

3. Vitamin D contributes to immune system

D vitamīns veicina normālu imūnsistēmas darbību. Norādi drīkst izmantot pārtikai, kas ir vismaz tāda D vitamīna avots, kā noteikts norādē “D vitamīna AVOTS” Regulas (EK) Nr. 1924/2006 pielikumā