Cart
Shopping cart
Sveikata • 2024 m. sausio 31 d., trečiadienis • 3 min.

Kaip žuvų taukai ir Omega-3 prisideda prie bendros jūsų gerovės

Zinzino

Iš visų šiandien prieinamų maisto papildų žuvų taukai yra vienas populiariausių ir mėgstamiausių. Jis ypač mėgstamas besilaukiančių moterų ir žmonių, kurių maisto racione nėra pakankamai žuvies produktų . Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad organizmas pats nepasigamina Omega-3 nepakeičiamų riebiųjų rūgščių, visi gali vartoti šiuos maisto papildus ir džiaugtis jų teikiama nauda.

Žuvų taukai yra nepakeičiami

Kaip jau aišku iš pavadinimo, šie riebalai išgaunami iš žuvų ir juose gausu Omega-3, kurias sudaro EPA, DHA ir DPA. Šiuolaikinėje vakarietiškoje mityboje yra daugiau Omega-6, nei Omega-3 ir tai gali išbalansuoti labai svarbų riebiųjų rūgščių santykį. Omega-3 yra labai svarbios mūsų organizmui – jos reikalingos normaliai organizmui veikti.

Žuvų taukai naudingi cholesterolio kiekiui ir žemesniam kraujospūdžiui palaikyti 

Omega-3 EPA ir DHA palaiko normalią širdies funkciją1, reguliuoja kraujo trigliceridų lygį2 ir kraujospūdį3.

Be širdies ir kraujagyslių sveikatos Omega-3 palaiko normalią smegenų funkciją4 ir regėjimą5. Žuvų taukus verta vartoti jau vien dėl jų teikiamos širdies, smegenų ir regėjimo apsaugos. Dar labiau verta rinktis Zinzino’s BalanceOil+.

„BalanceOil+“ remiasi moksliškai sertifikuotu grynų žuvų taukų, ypač tyro rinktinių alyvuogių aliejaus ir iš natūralių šaltinių gauto vitamino D3 deriniu. Sukurti taip, kad švelniai atkurtų jūsų Omega balansą, sureguliuotų ir palaikytų EPA bei DHA lygį ir apsaugotų ląsteles nuo oksidacinio streso6 – tai daug daugiau, nei vien žuvų taukai.

Omega-3 naudingos ne tik širdžiai, smegenims ir ląstelėms

Jos padeda palaikyti kalcio lygį kraujyje7, normalią kaulų8, raumenų funkciją9, dantų sveikatą10, ląstelių dalijimąsi11 ir stiprina imuninę sistemą12. Be to, oleino rūgštis naudinga ir širdžiai, nes palaiko normalų cholesterolio kiekį kraujyje13.

Mėgaukitės visais 15 EFSA patvirtintų naudų sveikatai kasdien vartodami BalanceOil+ dozę (pagal individualius „BalanceTest“ rezultatus).

 

couple-walking.jpeg

Norint geriausiai išnaudoti žuvų taukų teikiamą naudą, kokybė svarbi

Zinzino BalanceOil+ sudaro žuvų taukai, išgauti iš trumpaamžių, laisvėje sužvejotų, mažų pelaginių žuvų, tokių kaip ančiuviai, sardines bei skumbres, kuriose gausu riebiųjų Omega-3 rūgščių EPA ir DHA. Šį produktą patvirtinto „Friend of the Sea“ – tai pasaulinis produktų ir paslaugų, gerbiančių jūrų aplinką, sertifikavimo standartas. Tai reiškia, kad žuvų taukai yra natūralūs, su jais atlikti molekuliniai tyrimai, ar nėra toksinų – tai garantuoja saugumą, šviežumą ir neprilygstamą tyrumą. Tačiau visiems aukštos kokybės, gryniems Omega-3 papildams atliekamas rafinavimo procesas, kurio metu pašalinami ne tik žuvų taukų teršalai, bet ir polifenoliai. Šios stipraus poveikio mikro maistinės medžiagos kartu su antioksidantais natūraliai randami riebiose žuvyse – jie stabilizuoja oksidaciją, optimizuoja įsisavinimą organizme ir užtikrina, kad Omega-3 atliktų savo darbą jūsų organizmo ląstelių membranose.

Itin tyras alyvuogių aliejus optimizuoja įsisavinimą

Prieš pagrindinį derliaus ėmimą surinktos alyvuogės pasižymi dideliu kiekiu polifenolių, veiksmingų antioksidantų, artimiausių tų, kurie natūraliai randami žuvyje. „Zinzino“ yra vienas pirmųjų prekinių ženklų, pridėjusių šį antioksidantų kupiną sudedamąją dalį į savo moksliškai pagrįstą formulę. Unikali Zinzino BalanceOil+ produktų formulė yra sinerginis derinys, kurį sudaro 60 % tyrų žuvų taukų iš laisvėje sugautų nedidelių žuvų ir 40 % šalto spaudimo ypač tyro alyvuogių aliejaus su polifenoliais iš alyvuogių ir Omega-9.

Visų žmonių organizmai skirtingi ir Omega-3 papildo įsisavinimo lygis labai priklauso nuo individualių kiekvieno organizmo savybių, tokių kaip svoris, skrandžio rūgštingumas, genotipas ir net tam tikros alergijos. Zinzino BalanceTest atskleis jūsų unikalų riebiųjų rūgščių profilį ir padės pasirinkti jūsų organizmui labiausiai tinkančius Omega-3 papildus. Rinkitės tokius kaip BalanceOil+ , kurie yra saugūs, natūralūs ir jų dozės pritaikytos pagal jūsų individualų riebiųjų rūgščių profilį.

*Šių teiginių Maisto ir vaistų administracija (FDA) nevertino. Šis produktas nėra skirtas ligoms diagnozuoti, jas gydyti ar apsisaugoti nuo jų.

1. DHA and EPA contribute to the normal function of the heart

DHR ir EPR padeda palaikyti normalią širdies veiklą. Teiginys gali būti naudojamas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka EPR ir DHR šaltinius, kaip nurodyta teiginyje Omega-3  RIEBALŲ RŪGŠČIŲ ŠALTINIS, ir kurie išvardyti Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 250 mg EPR ir DHR.

2. DHA and EPA contribute to the maintenance of normal blood

DHR ir EPR padeda palaikyti normalų trigliceridų kiekį kraujyje. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kuriuos vartojant gaunama 2 g EPR ir DHR per parą. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 2 g EPR ir DHR. Kai šis teiginys taikomas maisto papildams ir (arba) funkcionaliajam maistui, vartotojams taip pat turi būti pateikta informacija, kad negalima viršyti papildomos 5 g bendros EPR ir DHR paros normos. DHR padeda palaikyti normalų trigliceridų kiekį kraujyje. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kuriuos vartojant gaunama 2 g DHR per parą ir kuriuose DHR yra kartu su eikozapentaeno rūgštimi (EPR). Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 2 g DHR. Kai šis teiginys taikomas maisto papildams ir (arba) funkcionaliajam maistui, vartotojams taip pat turi būti pateikta informacija, kad negalima viršyti papildomos 5 g bendros EPR ir DHR paros normos.

3. DHA and EPA contribute to the maintenance of normal blood pressure

DHR ir EPR padeda palaikyti normalų kraujospūdį. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kuriuos vartojant gaunama 3 g EPR ir DHR per parą. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 3 g EPR ir DHR. Kai šis teiginys taikomas maisto papildams ir (arba) funkcionaliajam maistui, vartotojams taip pat turi būti pateikta informacija, kad negalima viršyti papildomos 5 g bendros EPR ir DHR paros normos.

4. DHA contributes to the maintenance of normal brain

DHR padeda palaikyti normalią smegenų veiklą. Šis teiginys gali būti naudojamas tik kalbant apie maistą, kuriame yra bent 40 mg DHR / 100 g ir 100 kcal. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 250 mg DHR. Motinos vartojama dokozaheksaeno rūgštis (DHR) prisideda prie normalaus vaisiaus ir krūtimi maitinamo kūdikio smegenų vystymosi. Nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą papildomai suvartojant 200 mg DHR prie rekomenduojamos Omega-3 riebalų rūgščių paros normos suaugusiesiems, t. y. 250 mg DHR ir EPR. Šis teiginys gali būti taikomas tik maisto produktams, kurie užtikrina kad per diena būtų suvartojama ne mažiau kaip 200 mg DHR.

5. DHA contributes to the maintenance of normal vision

DHR prisideda prie normalios regos palaikymo. Šis teiginys gali būti naudojamas tik kalbant apie maistą, kuriame yra bent 40 mg DHR / 100 g ir 100 kcal. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 250 mg DHR. Dokozaheksaeno rūgštis (DHR) padeda iki 12 mėnesių amžiaus kūdikių normalios regos vystymuisi. Vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 100 mg DHR. Kai šis teiginys taikomas kūdikių vėlesnio maitinimo mišiniams, maiste DHR turi sudaryti ne mažiau kaip 0,3 % visų riebalų rūgščių.

6. Olive oil polyphenols

Alyvuogių aliejaus polifenoliai padeda apsaugoti kraujo lipidus nuo oksidacinio streso. Sočiųjų riebalų pakeitimas nesočiaisiais riebalais padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje. Oleino rūgštis priskiriama nesotiesiems riebalams. Šis teiginys gali būti vartojamas kalbant tik apie alyvuogių aliejų, kuriame yra ne mažiau kaip 5 mg hidroksitirozolio ir jo darinių (pvz., oleuropeino komplekso ir tirozolio) 20 g alyvuogių aliejaus. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 20 g alyvuogių aliejaus.

7. Vitamin D calcium levels

Vitaminas D padeda palaikyti normalų kalcio kiekį kraujyje. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.​

8. Vitamin D normal bones

Vitaminas D padeda išsaugoti sveikus kaulus. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.​

9. Vitamin D normal muscle function

Vitaminas D padeda išsaugoti normalią raumenų funkciją. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.​

10. Vitamin D normal teeth

Vitaminas D padeda palaikyti sveikus dantis. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.​

11. Vitamin D cell division

Vitaminas D dalyvauja ląstelių dalijimosi procese. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.​

12. Vitamin D contributes to immune system

Vitaminas D padeda užtikrinti normalią imuninės sistemos veiklą. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.

13. ALA veicina normāla holesterīna līmeņa uzturēšanu asinīs

ALA veicina normāla holesterīna līmeņa uzturēšanu asinīs. Norādi var izmantot tikai pārtikai, kas ir vismaz ALA avots, kā noteikts norādē “OMEGA 3 TAUKSKĀBJU AVOTS” Regulas (EK) Nr. 1924/2006 pielikumā. Patērētājam ir jāsniedz informācija par to, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, ja ik dienu tiek uzņemta 2 g ALA deva.