Cart
Shopping cart
Sveikata • 2023 m. kovo 31 d., penktadienis • 4 min.

Pošventinės sveikos gyvensenos patarimai

Zinzino

Šventės baigėsi ir prasidėjo nauji metai, todėl atėjo laikas pasiruošti 2022-ųjų iššūkiams. Daugeliui mūsų sveikata ir sveikatingumo tikslai yra prioritetas. Net jei naujiesiems metams nieko kol kas neįsipareigojote, tai puikus laikas apmąstyti ir suplanuoti savo ateitį. Tai leidžia apmąstyti, kas pavyko, o kas nelabai, kas patiko ir kas buvo iššūkis.

Kai kalbame apie sveikos gyvensenos gaires, kartais gali atrodyti, kad tai pernelyg sudėtinga arba pernelyg paprasta. Pavyzdžiui, ilgi užduočių ir sveikatos patarimų sąrašai, arba rekomendacija mesti svorį „kalorijų deficitu“. Tačiau kalorijų deficitas neužtikrina sveikatos.

Dėl tokio plataus sveikos gyvensenos patarimų spektro įgyvendinti bet kokius realius ilgalaikius įpročius ar tvarką yra tik sunkiau. Turite imtis to, kas tinka jums. Sekite, kaip į produktus reaguoja jūsų kūnas, stebėkite jo signalus, sužinokite stipriąsias ir silpnąsias puses, kokių sveikos gyvensenos ritualų laikytis jums paprasta ir kas jums teikia didžiausią malonumą. Tai padės išsaugoti įpročius ištisus metus.

Siekite geresnės sveikatos, ne vien tik numesti svorio. Siekite nuoseklumo ir žvelkite giliau. Nuo sausio, vietoj tikslo numesti svorį, pradėkite visai naują gyvenimą. Metų sandūroje apmąstykite jūsų santykį su maistu, fizinę parengtį ir bendrą sveikatą.

Kas yra mitybos įpročiai?

Pradžiai pabandykite patyrinėti savus mitybos įpročius. Kada valgote? Ką valgote? Ar esate kam nors jautrūs? Ar jaučiate poreikį cukrui? Nuo ko jaučiatės gerai? Nuo kokio maisto jaučiatės apsunkęs? Ar valgote greitai ar lėtai? Ar vėlai vakare jaučiate alkį? Kur valgote? Per dažnai valgote mieste? Ar valgote, kai susijaudinate? 

Pažinkite savo mitybos įpročius senamadiškai – veskite mitybos dienoraštį. Pamirškite kalorijas ir sutelkite dėmesį į tai, kada ir kodėl atsiranda poreikis valgyti. Taip atrasite maisto produktus ar mitybos įpročius, kurie jums netinka. Kiekvienos savaitės pabaigoje peržvelkite savo įpročius ir atlikite reikiamus pakeitimus.

Kaip nutraukti blogus mitybos įpročius

Pakeisti ilgamečius mitybos įpročius nėra lengva. Daugelis žmonių bando pakeisti įpročius, tačiau dažnai jiems nepavyksta. Metus pradedate su geriausiais ketinimais, tačiau užsibrėžti tikslai dažnai būna pernelyg sudėtingi. Nusistatykite mažus jūsų mitybos įpročiais ir pomėgiais pagrįstus tikslus. Net jei kiekvieną dieną pasieksite po labai nedaug, metų pabaigoje rezultatai bus reikšmingi.

Jei vakarais negalite apsieiti be saldumynų, nustatykite sau naują ribą: 80 % vaisių ir 20 % saldumynų. Neprivalote atsisakyti mėgstamiausio šokolado ar ledų. Galvokite ne apie tikslus, o apie ribas.

Kiekvienam neigiamam mitybos įpročiui nustatykite ribas arba tam tikrą siekį. Per dažnai valgote mieste? Užsibrėžkite tikslą per savaitę mėgstamame restorane pavalgyti du kartus. Valgote nepakankamai daržovių? Bent su dviem dienos patiekalais valgykite daržovių salotas.   

Kaip „valgyti teisingai“

Kai nustatysite naujas ribas ar siekius, dabar svarbiausia juos sustiprinti ir įgyvendinti. Įpročiams išsiugdyti reikia laiko, todėl būkite kantrūs. Būkite lankstūs ir mėgaukitės procesu. Kaip sumažinti svorį – nėra jokia paslaptis – tiesiog kiekvieną dieną reikia bent šiek tiek pasirūpinti savimi. Nepakliūkite į „viskas arba nieko“ spąstus. Nuoseklumas yra svarbiausias.

Valgykite daugiau skaidulinio maisto, vaisius vietoje cukraus, rinkitės sveikus riebalus, dažniau gaminkite namuose, vartokite pakankamai baltymų, venkite alkoholio, gerkite daug vandens, sumažinkite greitųjų angliavandenių kiekį, valgykite sąmoningai ir žinokite savo ribas.

Rinkitės įvairų neapdorotą ir turtingą maistą, sveikus užkandžius, o svarbiausia – tai, ko trokšta jūsų kūnas.

Prie sveikos mitybos įpročių pridėkite gerą miegą, reguliarią mankštą, maisto papildus ir šeimos paramą. O dietos laikytis skatinantį plakatą išmeskite. Tiesiog valgykite sveikai ir gyvenkite subalansuotą gyvenimą. Svoris palaipsniui nukris, o organizmą užplūs nuolatinė energija. 

girl-training.png

Mankštinkitės, kad išlaikytumėte pusiausvyrą

Sveikas gyvenimo būdas labai priklauso nuo virtuvės, tačiau negalima užmiršti mankštos svarbos – ji padės greičiau pasiekti tikslų ir gerai gyventi. Savo jėgos treniruotes papildykite širdies stiprinimo pratimais, kad dar labiau sustiprintumėte raumenų masę.

Taip pat, labai svarbu ką veikiate, kai nesate sporto salėje, nešokate, nebėgiojate ar kitaip nesportuojate. Sekite per dieną nueitus žingsnius su „Fitbit“, „Apple Watch“ ar „iPhone Health“ programėle. Ji užfiksuos visus jūsų judesius – kai vedžiosite šunį, gaminsite maistą, tvarkysitės namuose, dirbsite ir pan.

Į mankštą žvelkite, kaip į veiklą stiprinančią pasitikėjimą savimi, saugančią nuo traumų ir leidžiančią socializuotis. Mankštos įpročiams išsiugdyti taikykite tą pačią strategiją, kaip ir mitybos įpročių atveju. Pažinkite save, pasirinkite formą, nusistatykite ribas ir užsibrėžkite tikslus. Supraskite, kokia veikla jus labiausiai džiugina ir susikurkite organizmą stiprinančią treniruočių rutiną.

Grąžinkite jėgas organizmui su „Zinzino“ pagalba.

„Zinzino“ natūralių maisto papildų asortimentas leidžia siekti sveikesnio ir geresnio gyvenimo. „LeanShake“ yra maistingi ir gardūs maisto papildai. „ZinoBiotic+“ turi aštuonių rūšių natūralių maistinių skaidulų, mažinančių cukraus koncentracijos kraujyje šuolius po valgio ir padedančių išlaikyti gerą cholesterolio lygį.

Padėkite savo organizmui pasiekti geros sveikatos būklę.