Cart
Shopping cart
Sveikata • 2020 m. birželio 2 d., antradienis • 4 min.

Omega-6:3 santykis ir kodėl jis būtinas mūsų sveikatai

Zinzino

Moderniame šių dienų pasaulyje mes maitinamės visiškai kitaip, nei praėjusio šimtmečio pradžioje. Greitas maistas nebuvo populiarus ir nevartojome tiek daug perdirbtų produktų, kuriuose gausių druskos, cukraus ar Omega-6.

Net jei gaminate maistą patys, ingredientai deja nebėra tokios pačios kokybės, kaip anksčiau. Gyvuliai, kurių mėsą vartojame, dažniausiai šeriami pašarais, o ne natūralia žole, o tokios žuvys kaip lašišos, auginamos uždaruose baseinuose ir šeriamos žuvims skirtais pašarais, vietoje giliavandenių jūrų dumblių. Tai iš esmės keičia mūsų vartojamo maisto naudingąsias medžiagas ir daro neigiamą įtaką mūsų ląstelėms, audiniams bei visam kūnui.

Omega-6:3 santykis

Su mityba turime gauti tiek Omega-3, tiek Omega-6, tačiau ​būtent šių rūgščių santykis yra kritiškiausias rodiklis, kadangi net 90 % žmonių yra disbalanso rizikos grupėje​. Asmenys, nevartojantys jokių Omega-3 papildų, gali būti labi toli nuo balanso, jų santykis gali siekti net iki 25:1.

Tyrimų rezultatai rodo, kad su maistu mes suvartojame nepakankamai Omega-3 riebalų. Mokslininkų rekomenduojamas Omega-6 ir Omega-3 nepakeičiamųjų riebiųjų rūgščių balansas yra 3:1.

Zinzino BalanceTest

Zinzino BalanceTest – tai paprastas, namų sąlygomis atliekamas testas, leidžiantis nustatyti riebiųjų rūgščių kiekius Jūsų kraujyje. Tyrimas tiesiogiai atspindi Jūsų mitybos įpročius. BalanceTest – tai moksliškai patvirtintas sauso kraujo lašo testas (DBS), kuris savo tikslumu prilygsta iš venos paimto kraujo testui, kuomet tiriami riebiųjų rūgščių kiekiai.

Viskas ko reikia – tai kelių kraujo lašų iš piršto, užlašintų ant „Whatman“ filtrinio popieriaus, o mėginį paimti užtrunka ne ilgiau nei minutę. Laboratorija „VITAS Analytical Services“1 anonimiškai išanalizuos 11 riebiųjų rūgščių2 kiekius, kurie kartu sudaro apie 98 % visų kraujyje esančių riebiųjų rūgščių. Tai sočiosios, monosočiosios (Omega-9) ir polisočiosios (Omega-6 ir Omega-3) riebiosios rūgštys. Tyrimo rezultatus laboratorija paruošia per maždaug 20 dienų ir paskelbia puslapyje zinzinotest.com, kur rodomas Omega-6:3 balansas, Omega-3 kiekis, riebiųjų rūgščių apsaugos profilis ir kita informacija.

Polifenolių Omega BalanceOil+

BalanceOil+– tai visiškai natūralus Polifenolių Omega Balanso maisto papildas, kuriame gausu alyvuogių polifenolių, Omega-33 ir vitamino D3. Jis saugiai reguliuoja ir palaiko EPR ir DHR lygius bei Omega-6:3 Balansą Jūsų organizme ir apsaugo Jūsų ląsteles nuo oksidacijos4. Tai aukščiausios kokybės aliejų mišinys, pagamintas iš laisvėje sužvejotų mažų žuvų bei iki derliaus nuėmimo, pirmojo spaudimo metu, išgauto alyvuogių aliejaus.

Natūralios kilmės ingredientai

Zinzino BalanceOil+ naudojami ​​žuvų taukai gaunami iš trumpai gyvenančių, nedidelių jūrinės kilmės žuvų, tokių kaip sardinės ir ančiuviai, be to šie taukai gaunami iš neapdorotų žuvų.

Mes taip pat naudojame pirmojo spaudimo šaltai spaustą alyvuogių aliejų. Ispanijos „Picual“ alyvuogės pasirinktos dėl to, kad jose yra daug Omega-9 ir labai daug antioksidantų.

Prieš pagrindinį derliaus ėmimą surinktos alyvuogės yra ypač aukštos kokybės; išėmus kauliukus šaltai spaudžiami tik vaisiai ir gaunamas aukščiausios kokybės ypač tyras aliejus, kuriame gausu Omega-9 (Oleino rūgšties) ir labai daug antioksidantų, vadinamų polifenoliais (daugiau kaip 750 mg/kg)5, pasižyminčių įvairiapusišku teigiamu poveikiu6. Polifenoliai apsaugo buteliuke esantį BalanceOil+, o dar svarbiau – Jūsų ląsteles4.

BalanceOil+ sudėtyje yra vitamino D3. Mes naudojame natūralų vitaminą D3 (cholekalciferolį), pagamintą iš lanolino. Lanolinas yra natūralūs riebalas, randamas avių vilnoje. Vitaminas D3 gaminamas ištirpinant vitamino D3 pirmtaką, gaunamą iš lanolino. Tada jis chemiškai pakeičiamas ir aktyvinamas veikiant ultravioletiniais (UV) spinduliais. Cheminis procesas yra panašus į procesą, kuris vyksta žmogaus odoje, kai ji gamina vitaminą D3.

Mūsų BalanceOil+ produktuose taip pat naudojami tik natūralūs skoniai.

omega-6-3-ratio.png

Pagrindiniai Zinzino BalanceOil+ privalumai

  • Prisideda prie normalios smegenų veiklos palaikymo7, nes paros normoje yra 700 mg DHR
  • Prisideda prie normalios širdies veiklos8 nes paros normoje yra 1300 mg EPR ir 700 mg DHR
  • Padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą9, nes paros normoje yra 20 µg vitamino D3
  • Padeda palaikyti reikiamą EPR ir DHR kiekį Jūsų organizme
  • ​​Padeda palaikyti optimalų Omega-6:3 lygį Jūsų organizme
  • Padeda palaikyti polifenolių kiekį Jūsų organizme, kad apsaugotų kraujo lipidus nuo oksidacinio streso4
  • Palaiko sveiką ir normalią akių funkciją, nes sudėtyje yra 700 mg DHR10
  • Padeda palaikyti normalią kaulų struktūrą11, raumenų veiklą12, ​dantų būklę13 ir ląstelių dalijimąsi14, nes paros dozėje yra 20 µg vitamino D3
  • Palaiko normalų trigliceridų kiekį kraujyje15, normalų kraujospūdį16 ir normalų kalcio kiekį kraujyje17

Bent 4 mėnesius laikykitės individualaus sveikatingumo plano kartu su ​BalanceOil+​, tada iš naujo atlikite testą ir atraskite naująjį Jūsų santykį. 95 % žmonių vartojančių Zinzino Balance produktus, per 120 dienų pasiekia santykį artimą 3:1.

* Šių teiginių Maisto ir vaistų administracija (FDA) nevertino. Šis produktas nėra skirtas bet kokios ligos diagnozei atlikti, gydyti ją, ar apsisaugoti nuo jos.

1. VITAS is a GMP-certified chemical analysis contract lab

VITAS yra GMP sertifikatą turinti užsakomųjų tyrimų laboratorija, jau 20 metų teikianti kokybiškus chromatografinius testus, kuriems pasitelkiamos pažangiausios žinios ir technologijos.

2. The 11 fatty acids are:

Minėtos 11 riebiųjų rūgščių yra: palmitino rūgštis (PR), stearino rūgštis (SR), oleino rūgštis (OR), linolo rūgštis (LR), alfa linoleno rūgštis (ALR), gama linoleno rūgštis (GLR), dihomogama linoleno rūgštis (DHGLR), arachidono rūgštis (AR), eikozapentaeno rūgštis (EPR), dokozapentaeno rūgštis (DPR), dokozaheksaeno rūgštis (DHR).

3. Teiginys, kad maiste yra daug skaidulų

Teiginys, kad maiste yra daug skaidulų, ir bet kuris teiginys, turintis tą pačią reikšmę vartotojui, gali būti pateiktas tik tada, kai produkte yra ne mažiau kaip 6 g skaidulų 100 g arba bent 3 g skaidulų 100 kcal.

4. Olive oil polyphenols

Alyvuogių aliejaus polifenoliai padeda apsaugoti kraujo lipidus nuo oksidacinio streso. Sočiųjų riebalų pakeitimas nesočiaisiais riebalais padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje. Oleino rūgštis priskiriama nesotiesiems riebalams. Šis teiginys gali būti vartojamas kalbant tik apie alyvuogių aliejų, kuriame yra ne mažiau kaip 5 mg hidroksitirozolio ir jo darinių (pvz., oleuropeino komplekso ir tirozolio) 20 g alyvuogių aliejaus. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 20 g alyvuogių aliejaus.

5. Oleic acid

Oleino rūgštis (omega-9) yra nesotieji riebalai. Sočiųjų riebalų pakeitimas nesočiaisiais riebalais padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje.

6. The extra virgin oil used in BalanceOil+

​BalanceOil+ naudojamas ypač grynas aliejus gaunamas iš „Picual“ alyvuogių, kurios yra šaltai spaudžiamos ir specialiai parinktos atsižvelgiant į didelį polifenolių kiekį (virš 750 mg/kg). Išanalizuota ir patvirtinta šaltinyje.

7. DHA contributes to the maintenance of normal brain

DHR padeda palaikyti normalią smegenų veiklą. Šis teiginys gali būti naudojamas tik kalbant apie maistą, kuriame yra bent 40 mg DHR / 100 g ir 100 kcal. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 250 mg DHR. Motinos vartojama dokozaheksaeno rūgštis (DHR) prisideda prie normalaus vaisiaus ir krūtimi maitinamo kūdikio smegenų vystymosi. Nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą papildomai suvartojant 200 mg DHR prie rekomenduojamos Omega-3 riebalų rūgščių paros normos suaugusiesiems, t. y. 250 mg DHR ir EPR. Šis teiginys gali būti taikomas tik maisto produktams, kurie užtikrina kad per diena būtų suvartojama ne mažiau kaip 200 mg DHR.

8. DHA and EPA contribute to the normal function of the heart

DHR ir EPR padeda palaikyti normalią širdies veiklą. Teiginys gali būti naudojamas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka EPR ir DHR šaltinius, kaip nurodyta teiginyje Omega-3  RIEBALŲ RŪGŠČIŲ ŠALTINIS, ir kurie išvardyti Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 250 mg EPR ir DHR.

9. Vitamin D contributes to immune system

Vitaminas D padeda užtikrinti normalią imuninės sistemos veiklą. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.

10. DHA contributes to the maintenance of normal vision

DHR prisideda prie normalios regos palaikymo. Šis teiginys gali būti naudojamas tik kalbant apie maistą, kuriame yra bent 40 mg DHR / 100 g ir 100 kcal. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 250 mg DHR. Dokozaheksaeno rūgštis (DHR) padeda iki 12 mėnesių amžiaus kūdikių normalios regos vystymuisi. Vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 100 mg DHR. Kai šis teiginys taikomas kūdikių vėlesnio maitinimo mišiniams, maiste DHR turi sudaryti ne mažiau kaip 0,3 % visų riebalų rūgščių.

11. Vitamin D normal bones

Vitaminas D padeda išsaugoti sveikus kaulus. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.​

12. Vitamin D normal muscle function

Vitaminas D padeda išsaugoti normalią raumenų funkciją. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.​

13. Vitamin D normal teeth

Vitaminas D padeda palaikyti sveikus dantis. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.​

14. Vitamin D cell division

Vitaminas D dalyvauja ląstelių dalijimosi procese. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.​

15. DHA and EPA contribute to the maintenance of normal blood pressure

DHR ir EPR padeda palaikyti normalų kraujospūdį. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kuriuos vartojant gaunama 3 g EPR ir DHR per parą. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 3 g EPR ir DHR. Kai šis teiginys taikomas maisto papildams ir (arba) funkcionaliajam maistui, vartotojams taip pat turi būti pateikta informacija, kad negalima viršyti papildomos 5 g bendros EPR ir DHR paros normos.

16. DHA and EPA contribute to the maintenance of normal blood

DHR ir EPR padeda palaikyti normalų trigliceridų kiekį kraujyje. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kuriuos vartojant gaunama 2 g EPR ir DHR per parą. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 2 g EPR ir DHR. Kai šis teiginys taikomas maisto papildams ir (arba) funkcionaliajam maistui, vartotojams taip pat turi būti pateikta informacija, kad negalima viršyti papildomos 5 g bendros EPR ir DHR paros normos. DHR padeda palaikyti normalų trigliceridų kiekį kraujyje. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kuriuos vartojant gaunama 2 g DHR per parą ir kuriuose DHR yra kartu su eikozapentaeno rūgštimi (EPR). Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 2 g DHR. Kai šis teiginys taikomas maisto papildams ir (arba) funkcionaliajam maistui, vartotojams taip pat turi būti pateikta informacija, kad negalima viršyti papildomos 5 g bendros EPR ir DHR paros normos.

17. Vitamin D calcium levels

Vitaminas D padeda palaikyti normalų kalcio kiekį kraujyje. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.​