Cart
Shopping cart
Sveikata • 2023 m. rugsėjo 1 d., penktadienis • 4 min.

Vaikų Omega-3: Viskas, ką reikia žinoti

Zinzino

Omega-3 riebalų rūgštys yra giriamos, kaip sveikatos stebuklas suaugusiesiems. Būdami tėvais jūs vartojate Omega-3 papildus, kad išliktumėte veiki ir galėtumėte rūpintis savo vaikais. Tačiau kokią naudą teikia vaikų Omega-3 papildai? Gerai žinoma, kad Omega-3 riebalų rūgštys yra naudingos vaikų smegenų vystymuisi, kiekviename jo etape. Be to, tyrimai rodo, kad Omega-3 riebalų rūgštys yra veiksmingos bendram vaikų augimui ir vystymuisi.

Kokie yra Omega-3 privalumai?

Jums gali kilti klausimas, kokia nauda iš tų Omega-3 riebalų rūgščių? Omega-3 vaidmuo siekiant užtikrinti vaiko psichinę gerovę gali būti lemtingas ir turėti įtakos visiems vaiko raidos aspektams. Tyrimai atskleidžia, kad Omega-3 riebalų rūgštys padeda užtikrinti normalų vaiko smegenų vystymąsi1 ir funkciją.

Omega-3 vaikų smegenų vystymuisi     

Norint užtikrinti normalią vaiko smegenų vystymosi raidą, be Omega-3 riebalų rūgščių dar būtina pasirūpinti aktyvia fizine veikla ir gera bendra sveikata. Omega-3 įtakos vaikų vystymuisi tyrimai parodė, kad Omega-3 riebalų rūgštys gali pagerinti vaikų smegenų funkciją. Tai geros naujienos! Omega-3 riebalų rūgštys yra labai veiksmingos vaikų smegenų vystymuisi, ypač mokymosi ir atminties srityse. Dar gilesni tyrimai atskleidžia, kad Omega-3 gali pagerinti vaikų gebėjimą susikaupti. Gebėjimas sutelkti dėmesį ir sėkmingai dirbti klasėje leidžia vaikams įveikti įvairias kliūtis ir gerai jaustis tarp bendraamžių, kas gali pagerinti ir jų savijautą.

Kids-development-3.jpeg      Kids-development-4.jpeg

Vaikų DHR: nepakeičiamos smegenų vystymuisi

Vaikų DHR (dokozaheksaeno rūgštis) yra viena iš Omega-3 riebalų rūgščių, kuri vaiko smegenų vystymesi nuveikia stebuklus. Nedidelis, 8 savaičių tyrimas, kuriame dalyvavo 33 berniukai, parodė, kad 400–1200 mg DHR per parą padidina už dėmesį atsakingos galvos smegenų žievės aktyvumą, t. y. impulsus, kontrolę ir planavimo gebėjimus2. Šios Omega-3 palaikomos funkcijos yra labai svarbios vaikų smegenų vystymuisi ir socializacijai. DHR smegenų vystymasis apima ir kitus vaiko raidos aspektus, todėl tinkama Omega-3 dozė besivystančioms vaiko smegenims gali teigiamai įtakoti kasdienius jų santykius ir patirtis. DHA itin veiksmingai palaiko vaikų smegenų vystymąsi, todėl vaikai svarbiausiuose jų vystymosi etapuose jaučiasi stabilūs.

Omega-3 ir vaikų elgesys

Kai jie paauga ir pradeda bendrauti su bendraamžiais, Omega-3 riebalų rūgštys padeda palaikyti normalų vaikų vystymąsi. Sveiki vaikai klesti tarp mokyklos sienų ir už jos ribų. Didindami suvartojamo vitamino D kiekius, vaiko augančiam organizmui suteikiame papildomos naudos ir sustipriname imuninę sistemą. Tai daugiau energijos aktyviems fiziniams užsiėmimams ir mažiau praleistų dienų mokykloje. Vitaminas D taip pat naudingas smegenų ir akių sveikatai, kas labai svarbu bendram vaiko vystymuisi. Jiems reikia tiek daug pamatyti ir sužinoti!

Omega-3 vaiko dėmesio sutelkimui

Net ir suaugusieji dažnai blaškosi ir prarandą gebėjimą sukaupti dėmesį, todėl nenuostabu, kad vaikams tai padaryti dar sudėtingiau. Omega-3 gali pagerinti vaikų gebėjimą sutelkti dėmesį mokykloje ir paskatinti smegenų vystymąsi, kas įtakoja jų mokymosi rezultatus ir draugų ratą. Omega-3 papildų įtaka dėmesio sutelkimui taip pat gali paįvairinti mokymosi patirtį ir sustiprinti domėjimąsi naujais dalykais klasėje.

Kids-development-5.png

Vitamino D privalumai kūdikiams

Vitaminas D padeda kūdikiams įveikti vitaminų trūkumą, keliantį susirūpinimą visoms amžiaus grupėms. Rachitas (minkštėjantys kaulai)3, maudimai, skausmai ir lūžiai atsiranda dėl nepakankamų suvartojamo vitamino D kiekių. Todėl svarbu pasirūpinti tinkamomis vitamino D dozėmis kūdikiams ir ne tik. Nustatyta, kad normaliam kūdikių vystymuisi svarbios ne tik Omega-3 riebalų rūgštys, bet ir vitaminas D. Puikiai žinome tinkamų vitamino D ir Omega-3 riebalų rūgščių dozių naudą vaikų smegenų vystymuisi ir kaulų augimui. CDC rekomenduojamos vitamino D dienos dozės kūdikiams iki 12 mėnesių yra 400 IU, o vaikams nuo 12 mėnesių – 600 IU (1 mg = 40 IU).

Vaikai ir vitaminas D Privalumai ir dozės

Vaikai yra aktyvūs ir kupini energijos, todėl stiprūs kaulai būtini nuolatiniam augimui ir aktyviai kasdienei veiklai. Skaitmeniniame amžiuje, vyraujant sėslesniam gyvenimo būdui, vitamino D vaikams svarba negali būti per daug sureikšminta. Labai svarbu vaikams duoti tikslią vitamino D dozę, nes jo gali būti ir per daug.

Kaip vaikui parinkti tinkamą Omega-3 papildą

Taigi, kaip pasirinkti vaikui tinkamą Omega-3 papildą? Būtina atsakyti į kelis svarbius klausimus. Ar tai patikimo prekės ženklo produktas? Ar jo sudėtyje vitamino D kiekis tinkamas vaikui? Ar vaikui jis patiks? „Zinzino“ atsižvelgė į visas šias aplinkybes. Tai visą situaciją keičiantis Omega maisto papildas „BalanceOil Tutti Frutti“ su polifenoliais, išbandytas molekuliniame lygmenyje dėl toksinų, kad būtų galima užtikrinti jo šviežumą, saugų vartojimą ir produkto grynumą. Jei norite pasirūpinti, kad jūsų vaikai vartotų tinkamus Omega-3 kiekius, galite atlikti „BalanceTest“ tyrimą ir sužinoti tikslius jūsų vaiko poreikius. Taip pat galite atlikti vitamino D tyrimą ir patikrinti jo lygį organizme. Omega-3 and vitamino D papildai rekomenduojami ne tik mažyliams, bet ir kūdikiams. Vaikams pritaikytas skonis ir tinkama dozė padeda užtikrinti vaikams pakankamus Omega-3 kiekius, nes riebalų rūgščių poreikis vienam vaiko kūno kilogramui yra didesnis nei suaugusiam. Svarbiausia, kad „BalanceOil Tutti Frutti“ skonis patinka vaikams, net ir patiems išrankiausiems. Jei netikite, paklauskite maniškio! Į vaiko mitybą įtraukti Omega-3 ir užtikrinti pakankamą vitamino D suvartojimą, yra paprasti sprendimai, tačiau keliantys daug iššūkių visame pasaulyje.

1. EFSA, Docosahexaenoic acid (DHA

EFSA nurodo, kad dokozaheksaeno rūgštis (DHR) padeda vaisiaus ir krūtimi maitinamojo kūdikio smegenų vystymuisi (14 straipsnis, 1 dalis, b punktas – teiginiai dėl vaikų sveikatos ir vystymosi). Nėščiosios ir krūtimi maitinančios moterys turi būti informuojamos apie tai, kad teigiamas poveikis juntamas per parą papildomai suvartojant 200 mg DHR, neskaitant rekomenduojamos Omega-3 riebalų rūgščių paros normos suaugusiesiems, t. y. 250 mg DHR ir EPR. Šis teiginys taikytinas tik maisto produktams, kurie suteikia ne mažiau kaip 200 mg DHR per parą.

3. Vaikai ir vitaminas D

EFSA nurodo, kad vitaminas D padeda vaikų augimui ir kaulų vystymuisi (14 straipsnis, 1 dalis, b punktas – teiginiai dėl vaikų sveikatos ir vystymosi). Šis teiginys taikytinas maisto produktams, kurie bent jau nurodyti Reglamento Nr. 1924/2006 priedo medžiagų sąraše SOURCE OF [NAME OF VITAMIN/S] IR (ARBA) [NAME OF MINERAL/S], kaip vitamino D šaltinis.