Cart
Shopping cart
Sveikata • 2021 m. kovo 4 d., ketvirtadienis • 2 min.

Kas yra beta gliukanai ir kaip jie padeda žarnynui?

Zinzino

Tai tam tikro tirpiųjų skaidulinių medžiagų tipo pavadinimas. Šias medžiagas sudaro cukraus molekulės (polisacharidai), kurių natūraliai yra bakterijų, grybų, mielių, dumblių, kerpių ir augalų ląstelių sienelėse. Beta gliukanų skaidulinių medžiagų gausu avižose, o tai pat ir kviečiuose, kituose grūduose, šitake grybuose, jūros ir kituose dumbliuose. Beta gliukanai vertinami dėl visam organizmui, nuo žarnyno iki imuniteto, teikiamų privalumų. Štai kodėl beta gliukanai naudojami maisto papilduose. Organizmas pats beta gliukanų negamina.

Beta gliukanų nauda sveikatai

Tirpios beta gliukanų skaidulos virškinimo trakte lengvai suyra, o žarnyne pavirsta į drebučius primenančią masę. Ji iš esmės lėtina maisto medžiagų perdavimą ir virškinimo procesą, stabilizuoja ir subalansuoja cukraus kiekį kraujyje, o organizmas geriau pasisavina naudingąsias medžiagas. Šis procesas visiškai kitoks su netirpiomis skaidulomis, kurios organizme neišsiskaido.

Beta gliukanų papildai ir daugiau skaidulų jūsų mityboje

Grybai yra nuostabus beta gliukanų šaltinis. Tik pažiūrėkite, kokia įvairovė: valgomasis dentenis (šitake), kuokštinė grifolė (maitake), tikrinis blizgutis, įvairiaspalvė kerpė, gluosninė kreivabudė, paprastoji alksniabudė ir juodkotė ugniabudė (enokitake). Tačiau tam, kad galėtumėte mėgautis nuostabiais beta gliukanų teikiamais privalumais, jums nebūtina suvalgyti visą lėkštę šių grybų.

Bendrai paėmus visuomenė vis tiek vartoja per mažai skaidulinių medžiagų. Per dieną kiekvienas mūsų turėtų suvartoti po 30 gramų, o realybėje mes suvartojame tik maždaug pusę šios normos. Jei norime pasirūpinti savo virškinimo sistemos veikla ir bendrai gera savijauta, turime žinoti, kiek skaidulų suvartojame, ir turime priimti kitus beta gliukanų mitybos šaltinius.

Vienas tokių šaltinių – visiškai natūralus maistinių skaidulų mišinys ZinoBiotic+1. Jame yra avižų beta gliukanų, inulino, cikorijos šaknies fruktooligosacharidų, balkšvojo gysločio sėklų luobelių, Indijos guaro pluošto ir atsparaus kukurūzų, neprinokusių bananų ir bulvių krakmolo. Jis skirtas normalią žarnyno veiklą, subalansuoti cholesterolio kiekius2 ir mikrobiomą, skatinti medžiagų apykaitą3 ir po maisto sumažinti cukraus kiekio kraujyje šuolius4.

Net aštuonios skirtingos skaidulinės medžiagos (skirtingai nuo daugumos rinkoje parduodamų papildų) fermentuojasi patekusios į storąją žarną ir „maitina“ gerąsias bakterijas, kad jos peraugtų mažiau pageidaujamas. Šis skaidulinių medžiagų mišinys padeda pasisotinti ir mažina pilvo pūtimą. ZinoBiotic+ yra skaidulinių medžiagų papildas, teigiamai veikiantis visą organizmą, nuo galvos iki pėdų.

* These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

1. Teiginys, kad maiste yra daug skaidulų

Teiginys, kad maiste yra daug skaidulų, ir bet kuris teiginys, turintis tą pačią reikšmę vartotojui, gali būti pateiktas tik tada, kai produkte yra ne mažiau kaip 6 g skaidulų 100 g arba bent 3 g skaidulų 100 kcal.

2. Bēta glikāni veicina normāla holesterīna līmeņa uzturēšanu asinīs

Bēta glikāni veicina normāla holesterīna līmeņa uzturēšanu asinīs. Norādi var izmantot tikai pārtikas produktiem, kas satur vismaz 1 g bēta glikānu no auzām, auzu klijām, miežiem, miežu klijām vai no šo izejvielu maisījumiem uz noteikta lieluma porciju. Lai izmantotu norādi, patērētājam ir jāsniedz informācija par to, ka labvēlīgā iedarbība tiek nodrošināta, katru dienu uzņemot 3 g bēta glikānu no auzām, auzu klijām, miežiem, miežu klijām vai šo bēta glikānu maisījumiem.

3. Auzu graudu šķiedrvielas veicina fekālās masas palielināšanos

Auzu graudu šķiedrvielas veicina fekālās masas palielināšanos. Norādi var izmantot tikai pārtikas produktiem, kuros ir augsts šo šķiedrvielu saturs saskaņā ar norādi AUGSTS ŠĶIEDRVIELU SATURS Regulas (EK) Nr. 1924/2006 pielikumā.

4. Replacing digestible starches

Virškinamojo krakmolų pakeitimas atspariuoju krakmolu valgyje padeda sumažinti gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą po šio valgio. Šį teiginį galima naudoti tik tiems maisto produktams, kuriuose virškinamasis krakmolas yra pakeistas atspariuoju taip, kad galutinis atspariojo krakmolo kiekis yra bent 14 % viso krakmolo.