Cart
Shopping cart
Sveikata • 2021 m. gegužės 27 d., ketvirtadienis • 3 min.

Kodėl vitaminai ir mineralai tokie svarbūs ir būtini gerai sveikatai?

Zinzino

Subalansuota mityba yra geriausias būdas gauti būtinų vitaminų ir mineralų. Dėl plataus būtinų maistinių medžiagų poreikio ir nuolat besikeičiančių šiuolaikinio gyvenimo būdo dietų ne visada įmanoma suvartoti pakankamą vitaminų ir mineralų kiekį vien tik su maistu.

Jei norite žinoti, kokių maistinių medžiagų jums labiausiai trūksta, pirmiausia reikia suprasti mikroelementų vaidmenį organizme bei vitaminų ir mineralų teikiamą naudą.

Kokią naudą žmogaus organizmui teikia vitaminai ir mineralai?

Kodėl mums reikia vitaminų ir mineralų? Organizmui jų reikia, kad išliktų sveikas ir stiprus. Mikroelementai padeda sustiprinti organizmą: nuo energijos generavimo ir ląstelių atstatymo iki žaizdų gydymo ir imuninės sistemos stiprinimo.

Kai svarbių vitaminų ir mineralų sąrašas toks ilgas, sunku tinkamai pasirinkti maistą, kuris aprūpintų idealiu mikroelementų mišiniu. Taip pat svarbu žinoti, kad daugelis jų sąveikauja tarpusavyje gerindami ir blogindami įsisavinimą, todėl labai svarbu suprasti šiuos jautrius niuansus.

Vitaminai yra organiniai, juos gali skaidyti šiluma, oras ar rūgštis. Jie skirstomi į vandenyje ir riebaluose tirpius vitaminus. Kita vertus, mineralai yra neorganiniai ir išlaiko savo cheminę struktūrą. Štai kodėl dirvožemyje ir vandenyje esančios mineralinės medžiagos geriausiai pasisavinamos per augalus, žuvį, gyvūnus ir skystį.

Vandenyje tirpių vitaminų ir mineralų teikiami privalumai

Vandenyje tirpūs vitaminai, esantys skystose maisto dalyse, padeda išskirti energiją, kaupti baltymus ir kurti ląsteles, gaminti kolageną. Tokie mikroelementai yra: vitaminas C ir B vitaminų grupė:

  • Biotinas (vitaminas B7)
  • Folio rūgštis (folatai, vitaminas B9)
  • Niacinas (vitaminas B3)
  • Pantoteno rūgštis (vitaminas B5)
  • Riboflavinas (vitaminas B2)
  • Tiaminas (vitaminas B1)
  • Vitaminai B6 ir B12


Kokią įtaką organizmui daro pagrindiniai mineralai ir jų mikroelementai?

Mineralai balansuoja vandens ir druskos lygius organizme ir padeda daugeliui kitų jo funkcijų. Tokie mineralai yra kalcis, chloridas, magnis, fosforas, kalis, natris ir siera.

Ne mažiau svarbūs mikroelementai, kurie taip pat atlieka gyvybiškai svarbų darbą organizme. Tačiau jie sąveikauja tarpusavyje, todėl čia svarbus ne didesnis mikroelementų kiekis, bet kokybiškas jų derinys. Tokie mikroelementai yra chromas, varis, jodas, geležis, manganas, molibdenas, selenas ir cinkas.

Kam mums reikalingi riebaluose tirpūs vitaminai?

Riebaluose tirpių vitaminų ypač gausu riebiuose maisto produktuose ir vartojami su riebiu maistu jie daug geriau absorbuojami į kraują. Šie vitaminai kaupiami organizme ir naudojami kai jų trūksta atlikti įvairias organizmo funkcijas. Šie vitaminai geriausiai paaiškinami kaip greitai veikiantys mikroelementai: Vitaminai A, D, E ir K.

Kokiame maiste yra mineralų ir vitaminų? Ir kiek organizmui jų reikia?

Naudinga turėti rekomenduojamas kiekvieno vitamino ir mineralo dienos normas. Paanalizuokite maisto produktus, kuriuose gausu mikroelementų, ir pagalvokite, ką iš jų galima pasigaminti. Pirmiausiai pritvirtinkite tokią informaciją ant šaldytuvo durelių.

Vitamino D gausu riebioje žuvyje, kiaušinių tryniuose ir praturtintuose maisto produktuose, tokiuose kaip grūdų dribsniai.

Magnio gausu moliūguose, špinatuose, pupelėse, sojų varškėje (tofu), ruduosiuose ryžiuose ir riešutuose.

Kalcio gausu piene, sūryje, jogurte, brokoliuose, lapiniuose kopūstuose, riešutuose, pupelėse, lęšiuose ir praturtintuose dribsniuose.

Cinko gausu austrėse, žole maitinto jaučio mėsoje, moliūgų sėklose, špinatuose, ruduosiuose ryžiuose ir fermentuotuose sojos produktuose.

Vitamino B12 gausu gyvūninės kilmės produktuose, t.y. mėsoje, žuvyje, paukštienoje ir kiaušiniuose.

Leiskite „Xtend+“ maisto papildui palengvinti jūsų gyvenimą

Patiems pasirūpinti idealiais visų vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekiais itin sudėtinga, tačiau palengvinti gali maisto papildai. Užuot suvalgęs po 3 000 kalorijų, vartokite „Xtend+“ – natūralų aktyvinantį imuninę sistemą maisto papildą, kurį sudaro 22 svarbiausi mikroelementai bei iš maistinių mielių išgauti ir išgryninti 1-3, 1-6 beta gliukanai, supakuoti lengvai nuryjamose augalinės kilmės kapsulėse.

Keturios „Xtend+“ kapsulės su visais organizmui būtinais vitaminais ir mineralais – puikus priedas prie jūsų sveikos kasdienės dietos*.

*Šių teiginių Maisto ir vaistų administracija (FDA) nevertino. Šis produktas nėra skirtas ligoms diagnozuoti, jas gydyti ar apsisaugoti nuo jų.