Cart
Shopping cart
Sveikata • 2023 m. rugsėjo 30 d., šeštadienis • 3 min.

Kodėl vitaminas D svarbus gerai sveikatai

Zinzino

Net milijardui viso pasaulio žmonių trūksta vitamino D ir dauguma to net nežino. Mūsų gyvenimo būdas, vieta ir net odos spalva yra svarbūs veiksniai, apsprendžiantys organizmo gebėjimą gaminti ir pasisavinti vitaminą D, todėl tai, kaip ir daugelis kitų su sveikata susijusių aspektų, yra labai individualu. Tačiau mes galime stebėti, kaip sekasi mūsų organizmui, ir prireikus imtis atitinkamų priemonių padėčiai pagerinti, kas ypač svarbu vitamino D atveju.

Taigi, kodėl tiek daug žmonių šiais laikais patiria šį trūkumą? Natūralus tiesioginės saulės trūkumas ištisus metus ir siekis apsisaugoti nuo tiesioginės saulės keliamo pavojaus, yra du pagrindiniai veiksniai. Gyvenimas mieste, darbas patalpose, nesubalansuota mityba, amžius, odos tipas ir svoris – visa tai turi įtakos organizmui gebėti įsisavinti pakankamą vitamino D kiekį. Šis vitaminas mums yra viena svarbiausių maistinių medžiagų, todėl rūpinantis sveikata ir sveikatingumu žinoti jo kiekius organizme tiesiog būtina.

Kokia vitamino D paskirtis?

Ši „saulės šviesos“ maistinė medžiaga organizme atlieka daugybę funkcijų. Vitaminas D padeda normalizuoti imuninę sistemą, taip pat turi gyvybiškai svarbų ryšį su kitomis maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip kalcis. Stipriems kaulams organizmui reikia vitamino D, kad absorbuotų kalcį.

Saulė parūpina iki 80 % vitamino D gamybos, tačiau ši sintezė galima tik tada, kai odą veikia pakankamas kiekis tiesioginės UV šviesos. Likusius 20 % galima gauti per vitaminu D praturtintą maistą ir maisto papildus. Daugeliui žmonių, turinčių šviesią odą pakanka kasdien 15–30 minučių praleisti saulėje, kad pakeltų vitamino D lygį. Tačiau tamsiaodžiams saulėje išbūti reikia iki 6 kartų ilgiau. Geriausias laikas natūraliai pasigaminti vitamino D darbo valandomis, nuo 10 iki 15 val. Remiantis „New England Journal of Medicine“, Šiaurės pusrutulio gyventojai spalio–kovo mėnesiais natūraliai pasigaminti vitamino D iš viso negali.

Jei negauname pakankamai saulės šviesos, kuri padeda natūraliai pasigaminti vitamino D, o mūsų šiuolaikinė mityba nėra subalansuota ir joje nėra pakankamai šio svarbios maistinės medžiagos, negauname ir sveikatai teikiamos naudos. Tai ypač aktualu žiemos metu, kai maistas tampa pagrindiniu vitamino D šaltiniu. Populiariausi vitamino D šaltiniai yra lašiša ir kitos riebios žuvys, sūris, kiaušiniai, pusryčių dribsniai, grybai, špinatai, lapiniai kopūstai ir sojos pupelės.

Kodėl papildai yra svarbus vitamino D šaltinis? 

Tai kas tinka vienam, nebūtinai tinka kitam, o tai ypač teisinga, kai kalbame apie maisto papildus. Yra ir daugiau priežasčių, kodėl vitamino D papildus reikėtų rinktis itin atidžiai, ypač jei renkatės veganinius produktus, nes daugelis gamintojų naudoja chemiškai modifikuotus vitamino D3 šaltinius. Štai kodėl dažniausiai augalinės kilmės vitamino D papildus sudaro vitaminas D2, nors vitaminą D3 mūsų organizmas pasisavina lengviau. Kerpės yra visiškai natūrali vitamino D3 forma, be toksinų ir teršalų. Jos taip pat yra pirminis šios maistinės medžiagos šaltinis pasaulyje, patvirtintas Veganų ir Vegetarų draugijos.

Kerpės, t.y. dumbliai apsupti grybų, yra biologiškai aktyviausias ir tvariausias vitamino D3 šaltinis – toks, kokį mūsų organizmas gamina veikiamas saulės spindulių. Aptinkamos Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Skandinavijoje ant uolų, kalnų šlaitų ir medžių, jos nuolat yra veikiamos saulės spindulių, kuriuos susiurbia kaip kempinė.

zinoshine-and-vitamin-d-test.jpeg

„ZinoShine+“ yra visiškai natūralus veganinis vitamino D3 papildas

„ZinoShine+“ veiksmingai padeda organizmui gauti naudą iš biologiškai aktyviausio vitamino D3, kuris išgaunamas iš 100 % natūralių, laukinėje gamtoje užaugusių kerpių. Jame taip pat yra plataus veikimo spektro magnio, kuris gerina absorbciją ir mažina nuovargį. Šis maisto papildas leidžia labai lanksčiai pritaikyti vartojamą kiekį ištisus metus, pagal tai kokie vitamino D poreikiai organizme nustatyti „VitaminD Test“ tyrimu.

Pasirūpinkite savo sveikata su testais pagrįstos mitybos pradininkais

Būtinai stebėkite medžiagų lygį organizme atlikdami „Zinzino VitaminD Test“ tyrimą, kurį analizuoja tyrimų laboratorija „Vitas“, viena iš pirmaujančių pasaulyje nepriklausomų GMP sertifikuotų laboratorijų. Dar vienas namuose atliekamo sauso kraujo lašo tyrimas yra naujausias „Zinzino“ testu pagrįstos mitybos strategijos produktas ir paslauga – natūralus kitas žingsnis pasaulinei sveikatos ir sveikatingumo kompanijai, kuri dešimtmetį skatina prevencinę sveikatą. Šiandien „Zinzino“ turi didžiausią pasaulyje sauso kraujo lašo mėginių duomenų bazę ir unikalią galimybę moksliškai įrodyti raštu, kad jų papildai puikiai atlieka savo darbą ir subalansuoja organizmą.