Cart
Shopping cart
Sveikata • 2023 m. kovo 28 d., antradienis • 3 min.

Žuvų riebalų privalumai nėščiosioms (ir kitiems)

Zinzino

Nėštumas – tai ypatingas laikotarpis moters gyvenime, nes organizmas ruošiasi užauginti ir pagimdyti kūdikį. Štai kodėl mamos poreikis maistinėms medžiagoms taip pat kinta. Sveikam nėštumui užtikrinti rekomenduojama vartoti įvairių vitaminų ir mineralų, tame tarpe ir Omega-3 riebalų rūgščių. Taigi, jei įdomu, ar galite vartoti žuvų taukus nėštumo metu, atsakymas yra „taip“. 

Ilgos grandinės polinesočiosios riebalų rūgštys (IGP), žinomos kaip riebalų statybiniai blokai, padeda organizmui funkcionuoti. IGP yra svarbios motinoms ir jų kūdikiams. Omega-3 riebalų rūgštys svarbios smegenų1, taip pat ir nervinės sistemos 2 bei regos3 vystymuisi.

Dietologai nėščiosioms pataria per savaitę suvartoti nuo dviejų iki trijų Omega-3 jūrinės kilmės riebalų rūgščių dozių, kaip pavyzdžiui, skumbrės, silkės, sardinės ar lašišos. Tai yra užtikrinti, kad suvartojamų jūrinės kilmės Omega-3 riebalų rūgščių kiekis per dieną būtų ne mažesnis kaip 450 mg (iš jų bent 200 mg turėtų būti DHR). Rekomendacijos dėl minimalaus kiekio skiriasi visame pasaulyje, ir kai kuriose šalyse nustatytos net didesnės minimalios ribos, pvz., Australijoje, nėščiosioms rekomenduojamas minimalus jūrinės kilmės Omega-3 kiekis yra 900 mg (iš kurių 800 mg turi būti DHR).

Nėščiosioms, kurios reguliariai žuvies nevalgo, rekomenduojama naudoti jūrinės kilmės Omega-3 riebalų rūgščių papildus. Veganams ir vegetarams yra kiti jūrinės kilmės Omega-3 riebalų rūgščių šaltiniai, kaip pavyzdžiui, jūrų dumbliai ir jų aliejus.

Omega-3 papildų vartojimas, prieš gimdymą ir po jo

Tyri aukštos kokybės Omega-3 žuvų taukai naudingi nėščiosioms ir kūdikiams ankstyvame jų gyvenimo etape. Kadangi šių nepakeičiamųjų riebalų rūgščių organizmas nesintetina, jais reikia pasirūpinti patiems.

Rekomenduojama iki pastojimo Omega-3 vartoti bent šešis mėnesius iš eilės ir sukaupti reikiamą šių svarbių medžiagų kiekį*. Taip pat svarbu po gimdymo, kai maitinama krūtimi.

BalanceOil+ yra Omega-3 riebiųjų rūgščių papildas, kuriame gausu alyvuogių polifenolių ir vitamino D3. Jis saugiai koreguoja ir padeda išsaugoti EPR ir DHR lygį, Omega-6:3 santykį organizme ir apsaugo ląsteles nuo oksidacijos. Aukščiausios kokybės natūraliai užaugusių smulkių žuvų ir ypač tyras iš nesunokusių alyvuogių aliejaus mišinys „BalanceOil+“ padeda palaikyti normalią širdies2, smegenų1 ir imuninės sistemos veiklas4.

Tai puikus Omega-3 šaltinis be jokių teršalų. „BalanceOil+“ gamyboje naudojami tik sertifikuoti tvariai išgauti natūraliai užaugusių žuvų taukai ir molekulių lygyje patikrinti dėl toksinų, kad būtų užtikrintas šviežumas ir saugumas. Produkto grynumas svarbus visiems, ypač nėščioms moterims.

Omega-3 teikiama nauda moterims ir vaikams

Įrodyta, kad dvi Omega-3 rūgštys – EPR ir DHR – palaiko gerą smegenų funkciją1. Nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims DHR padeda normaliai vystytis vaisiaus ir žindomo kūdikio smegenims. EPR ir DHR taip pat reguliuoja kraujo trigliceridų lygį5, stabilizuoja kraujo spaudimą6 ir padeda širdies funkcijai2.

Papildomai DHR gerina regos funkcijas3, kas ypač svarbu kūdikiams. „BalanceOil+“ yra visiškai natūralus būdas mėgautis nuostabiais Omega-3 riebalų rūgščių teikiamais privalumais.

Mūsų organizmas negali pats pasigaminti polinesočiųjų riebalų rūgščių, todėl ką tik pagimdžiusioms mamoms ypatingai svarbu vartoti „BalanceOil+“ kiekvieną dieną. „BalanceOil+“ yra patogus besikeičiantiems mamų mitybos poreikiams ir pasirinkimams, nes jį vartoti labai paprasta (pvz., kartu su rytiniu glotnučiu arba stikline sulčių).

„BalanceOil+“ pasižymi 15+ EFSA patvirtintomis mamų sveikatai naudingomis savybėmis, tuo tarpu palaipsniui atkuriamas ir Omega-6:3 santykis. Besilaukiančioms ar krūtimi maitinančioms moterims, išgyvenančioms visiškai naują gyvenimo etapą, keliantį daug emocijų ir reikalaujantį daug jėgų, „BalanceOil+“ gali padėti užtikrinti geriausią organizmo būklę.

Neprilygstami Omega-3 žuvies taukai „BalanceOil+“, yra puikus ryto ritualas, kuris lydės nėštumo, kūdikio ir paauglio mitybos etapus.

*Šių teiginių Maisto ir vaistų administracija (FDA) nevertino. Šis produktas nėra skirtas ligoms diagnozuoti, jas gydyti ar apsisaugoti nuo jų

1. DHA and EPA contribute to the maintenance of normal blood pressure

DHR ir EPR padeda palaikyti normalų kraujospūdį. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kuriuos vartojant gaunama 3 g EPR ir DHR per parą. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 3 g EPR ir DHR. Kai šis teiginys taikomas maisto papildams ir (arba) funkcionaliajam maistui, vartotojams taip pat turi būti pateikta informacija, kad negalima viršyti papildomos 5 g bendros EPR ir DHR paros normos.

2. DHA contributes to the maintenance of normal vision

DHR prisideda prie normalios regos palaikymo. Šis teiginys gali būti naudojamas tik kalbant apie maistą, kuriame yra bent 40 mg DHR / 100 g ir 100 kcal. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 250 mg DHR. Dokozaheksaeno rūgštis (DHR) padeda iki 12 mėnesių amžiaus kūdikių normalios regos vystymuisi. Vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 100 mg DHR. Kai šis teiginys taikomas kūdikių vėlesnio maitinimo mišiniams, maiste DHR turi sudaryti ne mažiau kaip 0,3 % visų riebalų rūgščių.

3. Vitamin D contributes to immune system

Vitaminas D padeda užtikrinti normalią imuninės sistemos veiklą. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka vitamino D šaltinius, nurodytus vitamino D ŠALTINIŲ sąraše, pateiktame Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede.

4. DHA and EPA contribute to the maintenance of normal blood

DHR ir EPR padeda palaikyti normalų trigliceridų kiekį kraujyje. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kuriuos vartojant gaunama 2 g EPR ir DHR per parą. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 2 g EPR ir DHR. Kai šis teiginys taikomas maisto papildams ir (arba) funkcionaliajam maistui, vartotojams taip pat turi būti pateikta informacija, kad negalima viršyti papildomos 5 g bendros EPR ir DHR paros normos. DHR padeda palaikyti normalų trigliceridų kiekį kraujyje. Šis teiginys gali būti taikomas tik tiems maisto produktams, kuriuos vartojant gaunama 2 g DHR per parą ir kuriuose DHR yra kartu su eikozapentaeno rūgštimi (EPR). Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 2 g DHR. Kai šis teiginys taikomas maisto papildams ir (arba) funkcionaliajam maistui, vartotojams taip pat turi būti pateikta informacija, kad negalima viršyti papildomos 5 g bendros EPR ir DHR paros normos.

5. DHA and EPA contribute to the normal function of the heart

DHR ir EPR padeda palaikyti normalią širdies veiklą. Teiginys gali būti naudojamas tik tiems maisto produktams, kurie atitinka EPR ir DHR šaltinius, kaip nurodyta teiginyje Omega-3  RIEBALŲ RŪGŠČIŲ ŠALTINIS, ir kurie išvardyti Reglamento (EB) Nr. 1924/2006 priede. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 250 mg EPR ir DHR.

6. DHA contributes to the maintenance of normal brain

DHR padeda palaikyti normalią smegenų veiklą. Šis teiginys gali būti naudojamas tik kalbant apie maistą, kuriame yra bent 40 mg DHR / 100 g ir 100 kcal. Norint taikyti šį teiginį, vartotojui turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą suvartojant 250 mg DHR. Motinos vartojama dokozaheksaeno rūgštis (DHR) prisideda prie normalaus vaisiaus ir krūtimi maitinamo kūdikio smegenų vystymosi. Nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims turi būti pateikta informacija, kad teigiamas poveikis juntamas per parą papildomai suvartojant 200 mg DHR prie rekomenduojamos Omega-3 riebalų rūgščių paros normos suaugusiesiems, t. y. 250 mg DHR ir EPR. Šis teiginys gali būti taikomas tik maisto produktams, kurie užtikrina kad per diena būtų suvartojama ne mažiau kaip 200 mg DHR.